Bambi 2 2006

Bambi II

Mały Bambi musi zamieszkać z ojcem - Wielkim Księciem. Początkowo jest im trudno zrozumieć się wzajemnie. Bambi musi nauczyć się wielu nowych rzeczy, poznać życie w puszczy i odnaleźć w sobie wielką odwagę. Z kolei Wielki Książę otwiera swoje serce na małego synka.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 15 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Alexander Gould
jako Bambi (głos)
Patrick Stewart
jako Wielki Książę (głos)
Grzegorz Pawlak
jako Wielki Książę (głos)
Keith Ferguson
jako Pan Sowa (głos)
Ryszard Nawrocki
jako Pan Sowa (głos)
Brendon Baerg
jako Tuptuś (głos)
Marcel Dworczyk
jako Tuptuś (głos)
Nicky Jones
jako Kwiatek (głos)
Piotr Brzywczy
jako Kwiatek (głos)
Anthony Ghannam
jako Ronno (głos)
Michał Włodarczyk
jako Ronno (głos)

Fabuła

Mały Bambi musi zamieszkać z ojcem - Wielkim Księciem. Początkowo jest im trudno zrozumieć się wzajemnie. Bambi musi nauczyć się wielu nowych rzeczy, poznać życie w puszczy i odnaleźć w sobie wielką odwagę. Z kolei Wielki Książę otwiera swoje serce na małego synka. Anonimowy

Gatunek
Animowany, Familijny
Słowa kluczowe
przyjaźń, surrealizm, relacja ojciec-syn, na podstawie powieści zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2006-01-27 (kino), 2006-01-26 (świat), 2006-08-07 (dvd)
Dystrybutor
Forum Film Poland
Kraj produkcji
USA
Czas trwania
73 minut

Wiadomości zobacz wszystkie 1 wiadomość

Recenzje

Ogląda się ją przyjemnie, bawi, a przygody jelonka są ciekawe. Jej jedynym problemem jest to, że nie wzrusza i nie zapada na długo w pamięci tak, jak robił to Bambi. 7

Gdy ogłoszono, że wytwórnia Disney rozpoczyna pracę nad sequelem jednej z najpopularniejszych i najlepszych bajek w historii kina, widzowie na całym świecie zadrżeli. Presja na producentach była ogromna, oczekiwania jeszcze większe. Czy Bambi 2 jest godną kontynuacją klasyki kina?

Po pierwszych minutach sequela widać, że twórcy ze wszystkich sił starali się być wierni oryginałowi. Akcja rozpoczyna się tuż po śmierci matki Bambiego, gdy z ojcem odchodzi w zamieć śnieżną. Poznajemy przygody jelonka w okresie dzieciństwa, zanim dorósł i razem z Felinką mieli dzieci.

Animacja stoi na wysokim poziomie, oddając w pewnym sensie zamysł Walta Disneya. W oryginale impresjonistyczne tła była dziełem sztuki - były to olejne, ręcznie malowane obrazy, które przy każdym seansie imponowały dokładnością i efektem. Tutaj również są ręcznie malowane, ale już cyfrowo, na komputerze. Chociaż efekt jest ładny, brakuje tego czegoś, co miały tamte tła. W kliku scenach zniszczono to nowymi efektami, które były zbyt komputerowe. Same postacie są bardzo podobne do oryginału - różnica polega na samej animacji, która po prostu jest żywsza i płynniejsza. Naturalny postęp w technologii, który tutaj należy dodać do zalet. Twórcy, podobnie jak to miało miejsce przy Bambi analizowali zachowania prawdziwych zwierząt, by w ten sam sposób oddać ich zachowania, co koledzy sprzed lat.

Sama akcja wydaje się bardziej współczesna. To znaczy ma w niej już tyle uniwersalnych emocji, które poruszają pomimo upływu dekad. Nacisk bardziej jest nastawiony na przygodę Bambiego, na jego dorastanie oraz humor. Zrobiono to dobrze, bajka bawi, a przemiana jelonka i jego wydoroślenie jest bardzo przyzwoicie przedstawione.

Miałem obawy co do muzyki, która w Bambi była jednym z głównych bohaterów. Tutaj delikatnie zminimalizowano jej wpływ, ale nadal jest wyraźna i wykorzystywana w podobnym tonie. Niestety, nie ma tutaj tego efektu, gdzie twórcy przedstawiają wydarzenie za pomocą muzyki - idą prostym współczesnym torem, używają dialogów. Według mnie w pierwszej części było to unikatowe i bardziej efektowne.

Bambi 2 z całą pewnością jest godnym dodatkiem do słynnej bajki, który w żadnym razie nie uwłacza jej godności. Ogląda się ją przyjemnie, bawi, a przygody jelonka są ciekawe. Jej jedynym problemem jest to, że nie wzrusza i nie zapada na długo w pamięci tak, jak robił to Bambi.

1 z 4 osoby uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Czy wiesz, że?

Pressbook

Prawda w głosie — Niezwykle trudnym zadaniem był dobór obsady. Jakikolwiek poważny błąd w tej mierze mógł przecież podważyć wiarygodność opowieści i zniszczyć klimat filmu. Jamie Thomason, reżyser dialogów, twierdził, że i tym razem wersja z 1942 roku była dla twórców drogowskazem. Tamte głosy miały dziecięcą energię i czystość. Któż nie pamięta wielkiego wigoru Tuptusia, prawdziwej... zobacz więcej

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Współtworzą