Bambi 1942

Wraz z pierwszym słonecznym blaskiem poranka, oświetlającym zieloną łąkę w środku lasu nowy książę puszczy przyszedł na świat. Tak rozpoczyna się Bambi - ponadczasowa opowieść o niewinności i marzeniach, ukazująca piękno natury i nieposkromioną siłę miłości i przyjaźni.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Obsada Zobacz pełną obsadę

Bobby Stewart
jako Bambi niemowlę (głos)
Paula Winslowe
jako Mama Bambiego (głos)
Donnie Dunagan
jako Młody Bambi (głos)
Hardie Albright
jako Nastoletni Bambi (głos)
John Sutherland
jako Dorosły Bambi (głos)
Stan Alexander
jako Młody Flower (głos)
Sterling Holloway
jako Dorosły Flower (głos)
Cammie King Conlon
jako Młoda Faline (głos)
Ann Gillis
jako Dorosła Faline (głos)
Peter Behn
jako Młody Thumper (głos)
Sam Edwards
jako Dorosły Thumper (głos)
Margaret Lee
jako Mama Thumpera (głos)

Fabuła

Wraz z pierwszym słonecznym blaskiem poranka, oświetlającym zieloną łąkę w środku lasu nowy książę puszczy przyszedł na świat. Tak rozpoczyna się Bambi - ponadczasowa opowieść o niewinności i marzeniach, ukazująca piękno natury i nieposkromioną siłę miłości i przyjaźni. Anonimowy

Gatunek
Animowany, Dramat, Familijny

Szczegóły

Premiera
1942-08-08 (świat), 2005-02-23 (dvd)
Kraj produkcji
USA
Czas trwania
70 minut

Wiadomości zobacz wszystkie 2 wiadomości

Recenzje

Prawdziwa i ponadczasowa opowieść o miłości i przyjaźni, którą z czystym sercem można polecić każdemu, zwłaszcza dziecku, które dopiero poznaje atuty kina. 10

Bambi rozpoczyna się od ruchu kamery pośród tajemniczego lasu, gdzie poznajemy jego mieszkańców. Gdy ptaki oznajmiają radosną nowinę, pojawia się zgiełk - książę się narodził. Takim sposobem chwilę później widzowie poznają postać młodego jelonka, Bambiego.

Pod względem animacji jest to jedno z największych i niedoścignionych arcydzieł. Same postacie można nazwać karykaturami zwierząt z ludzkimi cechami. Wyraźnie twórcy chcieli zachować realizm fizjologii mieszkańców lasu, ale jednocześnie musieli im nadać typowe cechy bohaterów kreskówek. Pomimo upływu lat, nadal emocje na twarzach bohaterów i ich zachowanie malują się w wyjątkowy i piękny sposób. Najlepiej prezentują się niesamowite ręcznie malowane impresjonistyczne tła, które można nazwać prawdziwym dziełem sztuki. Twórcy przez całą bajkę bawią się kolorami, cieniami, efektami budującymi fantastyczny efekt.

Dużym plusem Bambi jest to, że Walt Disney wiedział, że najważniejszym element filmu jest muzyka. Tutaj ona nie jest tylko pobocznym bohaterem ilustrującym wydarzenia. W tej bajce jest ona główną osią fabuły, jej nierozłączną częścią. W wielu scenach twórcy woleli posłużyć się muzyką, pozostawiając wszystko wyobraźni widza, niż dosłownymi obrazami czy dialogami. Przypomnieć można tu np. samą obecność człowieka w lesie, która okraszona jest wyraźnym tematem muzycznym, czy słynna scena z piosenką "Kap, kap, kap", którą rozpoczyna gra kropel deszczu.

Bambi ma także wielki ładunek emocjonalny. Disney wiedział, że najważniejsza w filmie jest jakość, emocje, muzyka i dopracowanie, dlatego też dzięki dwuletniej ciężkiej pracy nad bajką, każdy z twórców zostawił w niej cząstkę samego siebie. Dzięki temu emocje w filmie wydają się silniejsze i prawdziwsze. Każdy kto kiedykolwiek oglądał Bambi pamięta scenę z matką jelonka, która do dziś wyciska łzy z wrażliwszych widzów.

Prawdziwa i ponadczasowa opowieść o miłości i przyjaźni, która już od prawie 70 lat towarzyszy wielu pokoleniom widzów i którą z czystym sercem można polecić każdemu, zwłaszcza dziecku, które dopiero poznaje atuty kina.

1 z 4 osoby uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 1

Avatar square 200x200

modelka 2012-10-31 8

Przepiekna historia – Szukalam ostatnio wersji DVd tej bajki i w koncu udalo mi sie kupic. Bede miala prezent dla corki na gwiazdke, bo ogladala kiedys i wciaz tylko mowi Bambi, jest to piekna historia o milosci i o tym co najwazniejsze w zyciu. Pokazana w piekny, zrozumialy sposob dla dzieci i nie tylko. Polecam kazdemu.

Współtworzą