Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Joss Whedon |
7,6
|
|
Lars P. Winther
(asystent)
|
||
Greg Hale
(asystent)
|
||
Waldemar Modestowicz
(polski dubbing)
|
8,0
|
|
Julian Brain
(asystent)
|
||
Conor Kelly
(asystent) (Nowy Jork)
|
||
John Mahaffie
(reżyser drugiej ekipy)
|
||
Nick Satriano
(reżyser drugiej ekipy) (asystent)
|
||
Brian Taylor
(asystent)
|
||
Adam T. Weisinger
(asystent) (Nowy Jork)
|
||
Sarah Lemon
(asystent)
|
||
Brian Relyea
(reżyser drugiej ekipy) (asystent)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Joss Whedon
(również) (historia)
|
7,6
|
|
Zak Penn
(historia)
|
||
Stan Lee
(komiks)
|
7,9
|
|
Jack Kirby
(komiks)
|
10
|
|
Jan Jakub Wecsile
(polskie dialogi)
|
8,0
|
|
Producenci | Ocena | |
Kevin Feige
producent
|
10
|
|
Alan Fine
producent wykonawczy
|
||
Avi Arad
producent wykonawczy
|
||
Louis D'Esposito
producent wykonawczy
|
7,0
|
|
Jon Favreau
producent wykonawczy
|
7,2
|
|
Victoria Alonso
producent wykonawczy
|
9,0
|
|
Jeremy Latcham
producent wykonawczy
|
||
Stan Lee
producent wykonawczy
|
7,9
|
|
Patricia Whitcher
producent wykonawczy
|
||
Cheryl Quarantiello
kierownik produkcji
|
||
Leeann Stonebreaker
kierownik produkcji
|
||
Paddy Cullen
kierownik produkcji (druga ekipa)
|
||
Don J. Hug
nadzorca produkcji
|
||
Nadia Paine
nadzorca produkcji (Nowy Meksyk)
|
||
Steve Demko
nadzorca postprodukcji
|
||
Kate Amer
koordynator produkcji
|
||
Taylor Benavides
koordynator produkcji (asystent)
|
||
Anna Burd
koordynator produkcji (asystent)
|
||
Alex Capaldi
koordynator produkcji (asystent)
|
||
Christie Kwan
koordynator produkcji (druga ekipa)
|
||
Brigette Lester
koordynator produkcji
|
||
Blake Babson
koordynator postprodukcji
|
||
Danielle Daly
koordynator postprodukcji
|
||
Beata Jankowska
kierownik produkcji (polski dubbing)
|
||
Marcin Kopiec
kierownik produkcji (polski dubbing)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Robert Downey Jr.
Iron Man / Tony Stark
|
8,3
|
|
Chris Evans
Kapitan Ameryka / Steve Rogers
|
7,7
|
|
Mark Ruffalo
Bruce Banner / Hulk
|
7,6
|
|
Chris Hemsworth
Thor
|
7,4
|
|
Scarlett Johansson
Czarna Wdowa / Natasha Romanoff
|
8,0
|
|
Jeremy Renner
Clint Barton / Sokole Oko
|
7,6
|
|
Tom Hiddleston
Loki
|
7,7
|
|
Clark Gregg
Phil Coulson, agent
|
7,2
|
|
Cobie Smulders
Maria Hill, agentka
|
6,6
|
|
Stellan Skarsgård
Prof. Erik Selvig
|
7,5
|
|
Samuel L. Jackson
Nick Fury
|
8,0
|
|
Gwyneth Paltrow
Pepper Potts
|
7,4
|
|
Paul Bettany
Jarvis (głos)
|
7,4
|
|
Alexis Denisof
Inny
|
||
Tina Benko
Naukowiec NASA
|
6,0
|
|
Jerzy Skolimowski
Georgi Luchkov (również) (polski dubbing)
|
7,0
|
|
Kirill Nikiforov
Przebiegły zbir
|
||
Jeff Wolfe
Wysoki zbir
|
||
M'laah Kaur Singh
Dziewczynka
|
||
Rashmi Rustagi
Kobieta z Kalkuty
|
||
Powers Boothe
Członek Światowej Rady Bezpieczeństwa
|
7,0
|
|
Jenny Agutter
Członkini Światowej Rady Bezpieczeństwa
|
||
Arthur Darbinyan
Członek Światowej Rady Bezpieczeństwa
|
||
Donald Li
Członek Światowej Rady Bezpieczeństwa
|
5,0
|
|
Evan Kole
Carrier BridgeTechs
|
||
Alicia Sixtos
Carrier BridgeTechs
|
||
Jesse Garcia
Carrier BridgeTechs
|
7,0
|
|
Maximiliano Hernández
Jasper Sitwell, agent
|
||
Dieter Riesle
Naukowiec na gali
|
||
Kenneth Tigar
Starszy mężczyzna, Niemiec
|
||
Walter Perez
Młody pilot
|
6,0
|
|
Harry Dean Stanton
Ochroniarz
|
7,4
|
|
Josh Cowdery
Konserwator
|
6,0
|
|
Ashley Johnson
Kelnerka
|
||
Katsumi Komatsu
Dziewczyna z japońskiej rodziny
|
||
Yumiko Komatsu
Dziewczyna z japońskiej rodziny
|
||
Momoko Komatsu
Dziewczyna z japońskiej rodziny
|
||
Robert Clohessy
Sierżant policji
|
7,0
|
|
Enver Gjokaj
Młody policjant
|
||
Fernanda Toker
Kobieta w biurze
|
||
Andrea Vecchio
Reporterka wiadomości
|
||
Robin Swoboda
Reporterka wiadomości
|
||
Brent McGee
Pilot bez twarzy
|
||
Jamie McShane
Rozmówca na uroczystości
|
||
Michael Zhang
Rozmówca na uroczystości
|
||
William Christopher Stephens
Rozmówca na uroczystości
|
||
Kelley Robins
Rozmówczyni na uroczystości
|
||
Romy Rosemont
Shawna Lynde
|
||
James Eckhouse
Senator Boynton
|
||
Stan Lee
Starszy mężczyzna w relacji TV
|
7,9
|
|
Thomas Roberts
On sam
|
||
Pat Kiernan
On sam
|
6,0
|
|
Lou Ferrigno
Hulk (głos) (niewymieniony w czołówce)
|
7,0
|
|
Mariusz Bonaszewski
Iron Man / Tony Stark (polski dubbing)
|
7,2
|
|
Paweł Ciołkosz
Kapitan Ameryka / Steve Rogers (polski dubbing)
|
6,9
|
|
Grzegorz Damięcki
Bruce Banner / Hulk (polski dubbing)
|
7,0
|
|
Łukasz Nowicki
Thor (polski dubbing)
|
6,7
|
|
Wiktoria Gorodeckaja
Czarna Wdowa / Natasha Romanoff (polski dubbing)
|
||
Marcin Przybylski
Clint Barton / Hawkeye (polski dubbing)
|
6,9
|
|
Marcin Bosak
Loki (polski dubbing)
|
6,7
|
|
Marcin Perchuć
Agent Phil Coulson (polski dubbing)
|
6,9
|
|
Anna Dereszowska
Maria Hill (polski dubbing)
|
6,6
|
|
Leon Charewicz
Erik Selvig (polski dubbing)
|
6,7
|
|
Krzysztof Stelmaszyk
Nick Fury (polski dubbing)
|
7,4
|
|
Magdalena Kumorek
Pepper Potts (polski dubbing)
|
6,7
|
|
Artur Dziurman
(polski dubbing)
|
7,2
|
|
Ignacy Gogolewski
(polski dubbing)
|
7,1
|
|
Przemysław Nikiel
(polski dubbing)
|
6,5
|
|
Grzegorz Kwiecień
(polski dubbing)
|
||
Arkadiusz Bazak
(polski dubbing)
|
7,5
|
|
Dariusz Odija
(polski dubbing)
|
||
Jillian Morgese
Kobieta w restauracji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Joti Nagra
Kelnerka (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Anna Szymańczyk
(polski dubbing)
|
||
Bożena Furczyk
Agentka TARCZ-y (polski dubbing)
|
||
Julia Kołakowska
Kobieta uratowana przez Kapitana Amerykę (polski dubbing)
|
6,0
|
|
Anna Wodzyńska
(polski dubbing)
|
6,0
|
|
Halina Łabonarska
Hawley, radna (polski dubbing)
|
6,7
|
|
Marek Barbasiewicz
Gideon Malick, członek Rady (polski dubbing)
|
7,0
|
|
Andrzej Blumenfeld
(polski dubbing)
|
6,9
|
|
Wojciech Chorąży
(polski dubbing)
|
6,0
|
|
Tomasz Drabek
(polski dubbing)
|
6,5
|
|
Zbigniew Konopka
Reporter telewizyjny (polski dubbing)
|
7,1
|
|
Maciej Orłowski
(polski dubbing)
|
||
Włodzimierz Press
Starszy pan w wywiadzie w TV / Stary Niemiec (polski dubbing)
|
7,6
|
|
Krzysztof Szczerbiński
Pilot śmigłowca TARCZ-y (polski dubbing)
|
||
Paweł Szczesny
Agent Jasper Sitwell / Kongresmen / Naukowiec, który odnalazł Rogersa / Policjant (polski dubbing)
|
||
Zdzisław Wardejn
Dozorca magazynu (polski dubbing)
|
7,2
|
|
Janusz Wituch
Agent TARCZ-y (polski dubbing)
|
||
Karol Wróblewski
Pilot samolotu TARCZ-y (polski dubbing)
|
3,0
|
|
Maciej Orłowski
Lektor tytułu (polski dubbing)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Seamus McGarvey
(kierownik zdjęć)
|
6,0
|
|
David B. Nowell
(dyrektor ds. fotografii lotniczej)
|
||
John Janusek
(główna pomoc techniczna)
|
||
Tom Kerwick
(główna pomoc techniczna)
|
||
Ryan Carnahan
(pomoc techniczna)
|
||
Daniel Cocuzzo
(pomoc techniczna)
|
||
Morgan Davis
(pomoc techniczna)
|
||
Juergen Heinemann
(pomoc techniczna)
|
||
David Jarred
(pomoc techniczna)
|
||
Jason Jouver
(pomoc techniczna)
|
||
Evan Martinez
(pomoc techniczna)
|
||
Keith Nickoson
(pomoc techniczna)
|
||
Ian O'Neill
(pomoc techniczna)
|
||
Terry J. Sanchez
(pomoc techniczna)
|
||
Patrick Shelby
(pomoc techniczna)
|
||
Tristan Allen
(pomoc techniczna)
|
||
Joseph E. Myers
(pomoc techniczna) (druga ekipa)
|
||
Don Yockey
(pomoc techniczna) (druga ekipa)
|
||
Nick Zinobile
(pomoc techniczna) (dodatkowy) (druga ekipa)
|
||
Brad Shield
(kierownik zdjęć) (druga ekipa)
|
||
Michael Burgess
(kierownik zdjęć) (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Alan Silvestri |
7,6
|
|
Kostiumy | Ocena | |
Alexandra Byrne |
9,0
|
|
Rhonney Greene
(nadzorca kostiumów) (Nowy Jork)
|
||
Angelique Paull
(nadzorca kostiumów)
|
||
Suzi Turnbull
(nadzorca kostiumów)
|
||
Aleah Ames | ||
Pablo Borges | ||
Rebecca DeNoewer
(Cleveland)
|
||
Alison Evans
(Cleveland)
|
||
Klara Farberov | ||
Jody Felz | ||
Kristi Hoffman | ||
Chris Newlander | ||
Joy Ramsay | ||
Jesse Trevino | ||
Gillian Waterman | ||
Pete White | ||
Lisa Wujick | ||
Karen Young | ||
Darryl Garcia Jr.
(asystent)
|
8,0
|
|
Rob Overbeck
(asystent)
|
||
Amy Roth
(asystent) (Nowy Jork)
|
||
Adam Sabodish
(asystent)
|
||
Anna Seltzer
(asystent)
|
||
Ali Tycast
(asystent)
|
||
Mollie Kimball Whitson
(asystent)
|
||
Robert Wojewodski
(asystent)
|
||
Emily Egge | ||
Montaż | Ocena | |
Jeffrey Ford |
9,0
|
|
Lisa Lassek | ||
Paul Rubell
(dodatkowy)
|
9,0
|
|
Robert Malina
(asystent)
|
||
Peter Gvozdas
(asystent)
|
8,0
|
|
Kiran Pallegadda
(asystent)
|
||
Robin Buday
(asystent)
|
||
Matthew Schmidt
(asystent)
|
8,0
|
|
Muzyka | Ocena | |
Charakteryzacja | Ocena | |
John Blake
nadzorca charakteryzacji
|
||
Allan A. Apone
nadzorca charakteryzacji (asystent)
|
||
Jacquelyn Adamson
charakteryzator
|
||
Georgia Allen
charakteryzator
|
||
Jodi Byrne
charakteryzator
|
||
Katrina Francis
charakteryzator
|
||
Leslie Shayne Kohn
charakteryzator
|
||
Douglas Noe
charakteryzator
|
||
Christopher Patrick
charakteryzator
|
||
Viola Rock
charakteryzator
|
||
Keith Sayer
charakteryzator
|
||
Nicole Sortillon Amos
charakteryzator
|
||
Christopher Trujillo
charakteryzator
|
||
Sheila Trujillo-Gomez
charakteryzator
|
||
Corey Welk
charakteryzator
|
||
Heba Thorisdottir
charakteryzator osobisty: Scarlett Johansson
|
||
Sara Roybal
charakteryzator (dodatkowy)
|
||
Patricia Greer
charakteryzator (dodatkowy)
|
||
Ashlynne Padilla
charakteryzator (asystent)
|
||
Jennifer Bell
nadzorca stylizacji
|
||
Tijen Osman
nadzorca stylizacji (druga ekipa)
|
||
Merribelle Anderson
nadzorca stylizacji (asystent)
|
||
Jennifer Jane
fryzjer
|
||
Yvette Meely
fryzjer
|
||
Vanessa Sharp
fryzjer
|
||
Beka Wilson
fryzjer
|
||
Yesim 'Shimmy' Osman
fryzjer osobisty
|
||
Scenografia | Ocena | |
James Chinlund
scenograf
|
8,0
|
|
Jann K. Engel
dyrektor artystyczny
|
||
William O. Hunter
dyrektor artystyczny
|
||
Victor J. Zolfo
dekorator wnętrz
|
||
Aric Cheng
projektant wnętrz
|
||
Tammy S. Lee
projektant wnętrz
|
||
Jeff Markwith
projektant wnętrz
|
||
Anne Porter
projektant wnętrz
|
||
Darrin Denlinger
scenopis obrazkowy
|
||
Jim Mitchell
scenopis obrazkowy
|
||
Zachary Fannin
projektant graficzny
|
||
Nick S. Cross
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Missy Parker
dekorator wnętrz (asystent)
|
||
Benjamin Edelberg
dyrektor artystyczny
|
||
Gregory S. Hooper
dyrektor artystyczny
|
8,0
|
|
Randy Moore
dyrektor artystyczny
|
||
Brett Andrews
główny rekwizytor (druga ekipa)
|
||
David D. Baumann
główny rekwizytor (druga ekipa) (asystent)
|
||
Jason Bedig
główny konstruktor dekoracji
|
||
Richard Bennett
scenopis obrazkowy
|
||
Maria Bentfield
główny rekwizytor (asystent)
|
||
Damon Bowden
malarz
|
||
Martin Charles
projektant graficzny
|
||
Rick Chavez
główny rekwizytor (asystent)
|
||
Lance Cheatham
rekwizytor
|
||
Tim Croshaw
projektant wnętrz
|
||
Federico D'Alessandro
scenopis obrazkowy
|
||
Jolene Elyse Dames
malarz
|
||
Rocky De la Vega
malarz
|
||
Brian Demski
główny rekwizytor (asystent)
|
||
Patrick T. Eagan
rekwizytor
|
||
Yann Denoual
rzeźbiarz
|
||
Eugene Doyle
rekwizytor
|
||
Hannah M. Hinkel
główny rekwizytor (asystent)
|
||
Francesco franco Ferrara
malarz
|
||
Marisa Frantz
projektant wnętrz
|
||
Amy Giedraitis
rekwizytor
|
||
Brent Godek
główny rekwizytor (asystent)
|
||
Ram Goradia
rekwizytor
|
||
Megan Greydanus
projektant graficzny
|
||
Christopher Hayes
rekwizytor
|
||
Chris Herrington
malarz
|
||
Jim Hewitt
projektant wnętrz
|
||
Omar Vaid
główny rekwizytor (asystent) (Nowy Jork)
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Christopher Boyes
projektant dźwięku
|
||
Michael Miller
mikser postsynchronu
|
||
José Antonio García
mikser
|
||
Jim Emswiller
mikser (druga ekipa)
|
||
Lora Hirschberg
mikser ponownego nagrania
|
||
Christopher Boyes
mikser ponownego nagrania
|
||
James Spencer
mikser ponownego nagrania (asystent)
|
||
Frank E. Eulner
nadzorujący montaż dźwięku
|
7,0
|
|
Teresa Eckton
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Sean England
imitator dźwięku
|
||
Corey Tyler
operator imitacji
|
||
Bil Clement
mikrofoniarz
|
||
Jonathan Fuh
mikrofoniarz
|
||
Rob Hidalgo
mikrofoniarz
|
||
Chad Djubek
mikrofoniarz (druga ekipa)
|
||
Max Medenwald
operator postsynchronu
|
||
Kyle D. Krajewski
operator postsynchronu
|
||
Gayle Wesley
montaż postsynchronu (asystent)
|
||
Courtney Bishop
operator postsynchronu
|
||
David Brownlow
mikser (druga ekipa)
|
||
Luke Dunn Gielmuda
montaż imitacji
|
||
Julie Feiner
montaż postsynchronu
|
||
Matthew Hartman
montaż dialogów
|
||
Bobby Johanson
mikser postsynchronu
|
||
Michael Rivera
operator postsynchronu
|
||
Robert A. Sacchetti
mikrofoniarz (Nowy Jork)
|
||
Robert Shoup
montaż imitacji
|
||
Greg Steele
mikser postsynchronu
|
||
Becky Sullivan
nadzorujący montaż postsynchronu
|
||
Billy Theriot
mikser postsynchronu
|
||
Dan Wesson
mikrofoniarz
|
||
Marshall Winn
montaż dialogów
|
||
Greg Zimmerman
operator postsynchronu
|
||
Vikram Biswas
technik dźwięku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Steve Boeddeker
montaż imitacji (niewymieniony w czołówce)
|
7,0
|
|
J.R. Grubbs
montaż imitacji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scott Guitteau
montaż imitacji (niewymieniony w czołówce)
|
||
James Likowski
montaż imitacji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kyrsten Mate
montaż imitacji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jana Vance
imitator dźwięku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Szymon Orfin
montaż dźwięku (polski dubbing)
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Daniel Sudick
nadzorca efektów specjalnych
|
9,0
|
|
Chris Brenczewski
nadzorca efektów specjalnych
|
||
John P. Cazin
nadzorca efektów specjalnych
|
8,0
|
|
David Heron
nadzorca efektów specjalnych
|
||
Ken Cornett
efekty specjalne
|
||
Levon Shant Demirjian
efekty specjalne
|
||
Amanda Dyar
efekty specjalne
|
||
Roy Goode
efekty specjalne
|
||
Anthony Julio
efekty specjalne
|
9,0
|
|
Aimee Macabeo
efekty specjalne
|
||
Michael A. Tice
efekty specjalne (asystent)
|
7,0
|
|
Leo Henry
efekty specjalne (asystent)
|
||
Chad Ball
efekty specjalne (asystent)
|
||
Roland Blancaflor
technik
|
||
David Boucher
technik
|
||
Roy K. Cancino
technik
|
7,0
|
|
Mike Derry
technik
|
||
Damon Green
technik
|
||
Geoff Heron
technik
|
8,0
|
|
Geoffrey C. Martin
technik
|
||
Clayton Martinez
technik
|
||
Ed Parrish Jr.
technik
|
||
Christopher A. Suarez
technik
|
8,0
|
|
John D. Jay
pirotechnik
|
||
Jody Taylor
grafik
|
7,0
|
|
Roderic 'Mick' Duff
technik
|
8,0
|
|
Darin O'Neill
technik
|
||
Marc Banich
nadzorca efektów specjalnych
|
9,0
|
|
Joel P. Blanchard
technik
|
9,0
|
|
Conrad V. Brink Jr.
efekty specjalne (Nowy Jork)
|
8,0
|
|
Michael Clarke
technik
|
||
Mike Edmonson
nadzorca efektów specjalnych
|
9,0
|
|
Clinton Fegley
technik
|
||
Werner Hahnlein
efekty specjalne
|
8,0
|
|
Todd Jensen
nadzorca efektów specjalnych
|
8,0
|
|
Pete Kelley
technik
|
||
Joseph Livolsi
pirotechnik
|
||
Kristen Lobstein
technik
|
||
Michael MacFarlane
technik
|
||
David Marten
technik
|
||
Joel Mitchell
nadzorca efektów specjalnych
|
9,0
|
|
Steven Munson
technik
|
||
Joe Perez
technik
|
||
Tim Phoenix
efekty specjalne
|
||
Mike Prawitz
technik
|
||
James G. Thomas
nadzorca efektów specjalnych
|
8,0
|
|
Thomas Zell
technik
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Sarah Finn
dobór obsady
|
||
Randi Hiller
dobór obsady
|
||
Taylor W. Rockwell
koordynator efektów wizualnych
|
||
Becky Woodward
dobór obsady (asystent)
|
||
Jennifer Yost
dobór obsady (asystent)
|
||
Tamara Hunter
dodatkowy dobór obsady
|
||
Allie Levin
dodatkowy dobór obsady
|
||
Amanda L. Preputnik
dodatkowy dobór obsady (asystent) (Cleveland)
|
||
R.A. Rondell
koordynator kaskaderów
|
||
Chris O'Hara
koordynator kaskaderów (druga ekipa)
|
||
Aaron Gilman
koordynator animacji
|
||
Jason Fittipaldi
animator
|
||
Anneka Fris
animator
|
||
Ronny Gani
animator
|
||
A.J. Gillespie
animator
|
||
Elizabeth Gray
animator
|
||
Juani Guiraldes
animator
|
||
Zaini Jalani
animator
|
||
Jerry Kung
animator
|
||
Adam Lawson
animator
|
||
Eric Leong Mun Fai
animator
|
||
Merlin Bela Wassiij Maertz
animator
|
||
Christian Liliedahl
animator
|
||
Brad Lincoln
animator
|
||
Guido Muzzarelli
animator
|
||
Andrew Park
animator
|
||
Alli Sadegiani
animator
|
||
Maureen Seng
animator
|
||
Mark Smith
animator
|
||
Althea Suarez Gata
animator
|
||
Rini Sugianto
animator
|
||
Caroline Ting
animator
|
||
Edwina Ting
animator
|
||
Sebastian Trujillo
animator
|
||
Roland Vallet
animator
|
||
Hans Bjerno
operator kamery
|
9,0
|
|
Mitch Dubin
operator kamery
|
||
John S. Moyer
operator kamery
|
||
Christopher A. Schenck
operator kamery
|
||
Greg Baldi
operator kamery (druga ekipa)
|
||
Mark Goellnicht
operator kamery (druga ekipa)
|
||
Peter Gulla
operator kamery (druga ekipa)
|
||
Kris Krosskove
operator kamery (druga ekipa)
|
||
Georgia Packard
operator kamery (druga ekipa)
|
||
Bill Coe
operator kamery
|
||
Matthew E. Alper
operator kamery (asystent)
|
||
Tom Cherry
operator kamery (asystent)
|
||
Matthew Haskins
operator kamery (asystent)
|
||
Tom Hutchinson
operator kamery (asystent)
|
||
Marc Margulies
operator kamery (asystent)
|
||
Bobby McMahan
operator kamery (asystent)
|
||
Harry Zimmerman
operator kamery (asystent)
|
||
Troy Sola
operator kamery (asystent)
|
||
Larissa Supplitt
operator kamery (asystent)
|
||
Roger Wall
operator kamery (asystent)
|
||
Nikki Gray
operator kamery (asystent)
|
||
Chip Byrd
operator kamery (druga ekipa) (asystent)
|
||
Christopher Flurry
operator kamery (druga ekipa) (asystent)
|
||
Corey Weintraub
operator kamery (druga ekipa) (asystent)
|
||
Amanda Rotzler
operator kamery (druga ekipa) (dodatkowy) (asystent)
|
||
Patrick Gagné
efekty wizualne
|
||
Dean Bailey
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Chick Bernhard
kaskader dublujący (niewymieniony w czołówce)
|
7,0
|
|
Charlie Brewer
kaskader dublujący: Stellan Skarsgård (niewymieniony w czołówce)
|
||
Troy Brown
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Richard Burden
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Jwaundace Candece
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
David Castillo
kierowca kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Chris Cenatiempo
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Alex Chansky
kaskader dublujący: Jeremy Renner
|
6,0
|
|
Laurence Chavez
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Tim Connolly
kaskader
|
8,0
|
|
Blaise Corrigan
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Holland Diaz
kaskader dublujący (niewymieniony w czołówce)
|
||
Todd Emmett
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jon H. Epstein
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Courtney Farnsworth
kaskader dublujący: Ashley Johnson (niewymieniony w czołówce)
|
||
Richard Fike
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jeremy Fitzgerald
kaskader
|
6,0
|
|
Tait Fletcher
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Glenn Foster
kaskader dublujący: Robert Downey Jr.
|
||
Jeremy Fry
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kylie Furneaux
kaskader dublujący: Cobie Smulders
|
||
Sam Hargrave
kaskader dublujący: Chris Evans
|
||
Karen A. Harris
kaskader (asystent)
|
||
Dana Hee
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Daniel Hernandez
kaskader
|
||
Allen Jo
kaskader
|
||
John Finnerty Jr.
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jason Kolowski
kaskader dublujący (niewymieniony w czołówce)
|
||
Paul Lacovara
kaskader dublujący: Tom Hiddleston
|
||
Matthew LeFevour
kaskader dublujący: Chris Hemsworth
|
||
Matt Leonard
kaskader
|
||
Luke Lesko
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Maggie Macdonald
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Samantha MacIvor
kaskader dublujący (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bill McAdams Jr.
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Angelique Midthunder
kaskader dublujący: Alicia Sixtos (niewymieniony w czołówce)
|
||
Anthony Molinari
kaskader dublujący: Mark Ruffalo
|
7,5
|
|
Heidi Moneymaker
kaskader dublujący: Scarlett Johansson
|
6,0
|
|
Casey O'Neill
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Chris Palermo
kierowca kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Linda Perlin
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
George Peters
kierowca kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Tom Quinn
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Larry Rippenkroeger
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Troy Robinson
kaskader
|
||
Rich Rutherford
kierowca kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Trina E. Siopy
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Nuo Sun
kaskader
|
||
John Sundquist
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jon Valera
kaskader
|
5,0
|
|
Michael S. Walter
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jen Weissenberg
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scott Workman
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
8,0
|
|
Santhoshi Balasubramanian
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Luis Calero
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Georgie Chen
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Glenn Cotter
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Ed Coy
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Edgar Díaz
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Bill Eyler
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
David Fuhrer
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Paul Giacoppo
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Joanna N. Goslicka
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Jeremiah Grant
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Yap Hon Wui
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Ryan Hopkins
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Melissa Huerta
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Zameer Hussain
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Jiri Jacknowitz
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Jean Le Koh
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Frankie Kwak
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Melissa Lin
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Kim Lim Loo
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Jessica Madsen
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Megan McCollum
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Sheau Horng Ng
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Luis E. Nieves
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Lavanya Nobishwaran
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Patrick O'Riley
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Michael Phan
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Nicolas Popravka
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Daniel Post
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Christin Quek
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Lance Ranzer
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Jeff Saltzman
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Wee Lian Soh
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Mohinder Subramaniam
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Srikalyan Tallapragada
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Chad Taylor
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Adrian Teng
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Nicholas Tey Kai Guan
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Meghan Thornton
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Lee Uren
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Todd Vaziri
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Adrian Watkins
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Sheen Wei Yap
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Long Yinghan
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Bruce Powell
tworzący w technologii cyfrowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Paolo Acri
zecer
|
||
Steve Alegria
zecer
|
||
Yoav Allon
zecer
|
||
Kate Auld
zecer
|
||
Marie-Ève Authier
zecer
|
||
Krista Benson
zecer
|
||
Frank Berbert
zecer
|
||
Niki Bern
zecer
|
||
Marten Blumen
zecer
|
||
Jonathan Bot
zecer
|
||
Michael Bovberg
zecer
|
||
Kirstin Bradfield
zecer
|
||
Franz Brandstaetter
zecer
|
||
Erik Bruhwiler
zecer
|
||
Julian Bryant
zecer
|
||
Joe Censoplano
zecer
|
||
Peter Chesloff
zecer
|
||
Eun-Jung Cho
zecer
|
||
Robert Nicholas Dauphinais
zecer
|
||
Amy Daye
zecer
|
||
Peter Demarest
zecer
|
||
Marie Victoria Denoga
zecer
|
||
Ashish Dewan
zecer
|
||
Gareth Dinneen
zecer
|
||
Brett Stapleton-French
zecer
|
||
Thai Son Doan
zecer
|
||
Tyson Donnelly
zecer
|
||
Andrea Espinal
zecer
|
||
Sebastian Feldman
zecer
|
||
Geoffroy Givry
zecer
|
||
Justin Greiner
zecer
|
||
Peter Hillman
zecer
|
||
Lucas Hull
zecer
|
||
Chris Ingersoll
zecer
|
||
Aruna Inversin
zecer
|
||
Ryan Keely
zecer
|
||
Alex Khan
zecer
|
||
Jia Kim
zecer
|
||
John Kitching
zecer
|
||
Dean Koonjul
zecer
|
||
David Larochelle
zecer
|
||
Todd Liddiard
zecer
|
||
Valy Lungoccia
zecer
|
||
Keith MacGowan
zecer
|
||
Shawn Monaghan
zecer
|
||
Alberto Montañés
zecer
|
||
Stephen Morton
zecer
|
||
Abishek Nair
zecer
|
||
Danielle Norgate
zecer
|
||
Phil Outen
zecer
|
||
Amanda Pamela
zecer
|
||
Youngbin Park
zecer
|
||
Francis Puthanangadi
zecer
|
||
Kevin Quatman
zecer
|
||
Michael Queen
zecer
|
||
Ryan J. Quinlan
zecer
|
||
Michael Ralla
zecer
|
||
Dean Richichi
zecer
|
||
Stéphane Rioux
zecer
|
||
Stephan Schaefholz
zecer
|
||
Caterina Schiffers
zecer
|
||
Jordan Schilling
zecer
|
||
Eric Schweickert
zecer
|
||
Joey Sila
zecer
|
||
Florian Strobl
zecer
|
||
Takashi Takeoka
zecer
|
||
Ryan Trippensee
zecer
|
||
Ben Warner
zecer
|
||
James Waterson
zecer
|
||
Adrian White
zecer
|
||
Ronnie E. Williams Jr.
zecer
|
||
Stephen Wilson
zecer
|
||
Jeff Atherton
producent efektów wizualnych
|
||
Nicholas Avallone
efekty wizualne
|
||
Jason Bath
producent wykonawczy efektów wizualnych
|
||
Brittany Bell
efekty wizualne
|
||
Danielle Bemis
koordynator efektów wizualnych
|
||
Aaron D. Beyer
efekty wizualne
|
||
Wayne Billheimer
producent wykonawczy efektów wizualnych
|
||
Aevar Bjarnason
efekty wizualne
|
||
Sarah Blank
efekty wizualne
|
||
Tess Boughton
efekty wizualne
|
||
Marc Bourbonnais
producent wykonawczy efektów wizualnych
|
||
Jeremy Bradley
montaż efektów wizualnych
|
||
Milady Bridges
efekty wizualne
|
||
Adam Briggs
efekty wizualne
|
||
Lee Briggs
koordynator efektów wizualnych
|
||
Daniel Brimer
producent efektów wizualnych
|
||
Wayne Brinton
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Chantell Brown
efekty wizualne
|
||
Cody Brunty
efekty wizualne
|
||
Mark Chataway
efekty wizualne
|
||
Mihaela Chifor
producent efektów wizualnych
|
||
Ian Christie
efekty wizualne
|
||
Alessandro Cioffi
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Vincent Cirelli
producent efektów wizualnych
|
||
Vincent Cirelli
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Mike Cisneros
efekty wizualne
|
||
Jeff Cole
efekty wizualne
|
||
Elliot Contreras
efekty wizualne
|
||
Danielle Costa
kierownik produkcji efektów wizualnych
|
||
Sean Cushing
producent efektów wizualnych
|
||
Tim Dalton
koordynator efektów wizualnych
|
||
Lorelei David
montaż efektów wizualnych
|
||
Anouk Deveault-Moreau
producent efektów wizualnych
|
||
Johnny Duguid
koordynator efektów wizualnych
|
||
Aaron Eaton
efekty wizualne
|
||
Matt Eaton
efekty wizualne
|
||
Andrew Ewert
koordynator efektów wizualnych
|
||
Jordan Freda
producent efektów wizualnych
|
||
Miles Friedman
koordynator efektów wizualnych
|
||
Bryan Grill
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Nick Haines
efekty wizualne
|
||
Katie Hamberger
efekty wizualne
|
||
Rachel Faith Hanson
koordynator efektów wizualnych
|
||
Kyle Hardin
efekty wizualne
|
||
Jordan Heskett
efekty wizualne
|
||
Kevin Hong
efekty wizualne
|
||
Venti Hristova
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Catherine Hughes
koordynator efektów wizualnych
|
||
Flannery Huntley
koordynator efektów wizualnych
|
||
John L. Jack
producent efektów wizualnych
|
||
Heath Jepson
efekty wizualne
|
||
Tim Johnson
koordynator efektów wizualnych
|
||
Bryan P. Jones
efekty wizualne
|
||
B.L. Jurgens
producent wykonawczy efektów wizualnych
|
||
Bastiaan Koch
efekty wizualne
|
||
Zsolt Krajcsik
efekty wizualne
|
||
Kosta Lagis
efekty wizualne
|
||
Claudia Lecaros
producent efektów wizualnych
|
||
Jane Kyung Lee
koordynator efektów wizualnych
|
||
Jade Lorier
efekty wizualne
|
||
Kathleen Lynch
producent efektów wizualnych
|
||
Tony Lyons
efekty wizualne
|
||
Simon Maddison
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Mike Marcuzzi
efekty wizualne
|
||
Ruheene Masand
kierownik produkcji efektów wizualnych
|
||
Neil Mayo
montaż efektów wizualnych
|
||
George McCarthy
montaż efektów wizualnych
|
||
Megan McCollum
efekty wizualne
|
||
Matt McDonald
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Kyle McGill
efekty wizualne
|
||
Michel Mielke
producent efektów wizualnych
|
||
Chris Montesano
efekty wizualne
|
||
Chris F. Moore
efekty wizualne
|
||
Andy Moorer
efekty wizualne
|
||
Jake Morrison
nadzorca efektów wizualnych
|
||
William Morrison
efekty wizualne
|
||
Vanessa Mylchreest
efekty wizualne
|
||
Erik Nash
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Jesse Nicodemus
efekty wizualne
|
||
Cyndi Ochs
producent efektów wizualnych
|
||
Julie Orosz
producent efektów wizualnych
|
||
Jale Parsons
efekty wizualne
|
||
Sean Pfeiffer
efekty wizualne
|
||
Susan Pickett
producent efektów wizualnych
|
||
Tanissa Potrovitza Schoen
koordynator efektów wizualnych
|
||
Maike Timmann
producent efektów wizualnych (dodatkowy)
|
||
Danny Rafic
montaż efektów wizualnych
|
8,0
|
|
Francisco Ramirez
montaż efektów wizualnych
|
||
Justin Ray
efekty wizualne
|
||
Patrick Reilly
efekty wizualne
|
||
Aaron Rhodes
montaż efektów wizualnych
|
||
Daniel P. Rosen
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Brendan Savage
projektant efektów wizualnych
|
||
Paul Seyb
efekty wizualne
|
||
Lily Shapiro
koordynator efektów wizualnych
|
||
Cameron Sharp
montaż efektów wizualnych
|
||
Janet Sharpe
kierownik produkcji efektów wizualnych
|
||
Paul Sharpe
efekty wizualne
|
||
Dong Yeop Shin
efekty wizualne
|
||
Eric Sibley
efekty wizualne
|
||
Jarom Sidwell
kierownik produkcji efektów wizualnych
|
||
John Sigurdson
efekty wizualne
|
||
Janek Sirrs
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Peter Sjolander
koordynator efektów wizualnych
|
||
Doug Spilatro
efekty wizualne
|
||
Colin Strause
nadzorca efektów wizualnych
|
6,0
|
|
Greg Strause
nadzorca efektów wizualnych
|
6,0
|
|
Josh Sutherland
montaż efektów wizualnych
|
||
Beau Teora
efekty wizualne
|
||
Stephan Trojansky
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Barry R. Tuttle
koordynator efektów wizualnych
|
||
Vincent Wauters
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Ashley Whitaker
efekty wizualne
|
||
Jeff White
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Georg Wieland
producent efektów wizualnych
|
||
Yanick Wilisky
producent wykonawczy efektów wizualnych
|
||
Guy Williams
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Sam Willing
montaż efektów wizualnych (asystent)
|
||
Jody Wilson
efekty wizualne
|
||
Nick Woo
efekty wizualne
|
||
Andrew Wood
efekty wizualne
|
||
Mark Wright
montaż efektów wizualnych
|
||
Xian Xiao
efekty wizualne
|
||
Heidi Zabit
efekty wizualne
|
||
Anne Reeves
dodatkowy dobór obsady (asystent) (Nowy Jork)
|
||
Dan Ming
operator kamery (asystent)
|
||
Mark Goellnicht
operator steadicam (druga ekipa)
|
||
Hank Amos
koordynator kaskaderów
|
6,0
|
|
Eddie Braun
kaskader
|
||
Garwood Brewer
kaskader
|
||
Mark Chapman
kaskader
|
||
Anis Cheurfa
kaskader
|
||
Clay Cullen
kaskader dublujący
|
||
Andy Dylan
kaskader dublujący: Clark Gregg
|
6,0
|
|
Ousaun Elam
kaskader dublujący: Samuel L. Jackson
|
||
Donna Evans
kaskader
|
||
Clay Donahue Fontenot
kaskader dublujący: Robert Downey Jr.
|
6,0
|
|
Joey Freitas
kaskader
|
||
Mike Gunther
kaskader
|
3,0
|
|
Michael Hansen
kaskader
|
||
Riley Harper
kaskader
|
||
Scott Helgert
kaskader
|
||
David Hugghins
kaskader
|
||
William Morts
kaskader
|
||
Kim Do Nguyen
kaskader
|
||
Tanoai Reed
kaskader
|
||
Debby Rondell
kaskader
|
||
David Schultz
kaskader
|
||
Brian Simpson
kaskader
|
||
Doug Snively
kaskader
|
||
Tim Trella
kaskader
|
||
Steve Upton
kaskader
|
||
Aaron Walters
kaskader
|
||
Troy Brenna
kaskader dublujący: Mark Ruffalo (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lyndsay Brown
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jessica Edwards
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Annie Ellis
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Erica Grace
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Steve Hassenpflug
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Cassidy Hice
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jay Hieron
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kelleigh Miller
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Justin Price
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Shane Rangi
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Ava Lee Scott
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jeff Seich
kierowca precyzyjny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Nancy Thurston
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Steve Upton
układacz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Aleksandar Vishemirski
efekty wizualne
|
||
Bill O'Leary
oświetlenie (Nowy Jork)
|
||
Rick Shuster
pilot
|
Pozostałe
Proszę czekać…