Azyl 6.5

Poruszająca filmowa opowieść, która wydarzyła się naprawdę. Antonina Żabińska, żona dyrektora warszawskiego ogrodu zoologicznego, wspólnie z mężem, Janem, ukrywali podczas II wojny światowej dziesiątki Żydów. Osobiście wydostawali ich z getta i pomagali przetrwać w opustoszałych murach ogrodu zoologicznego. Niektórzy ukrywani byli w miejscach przeznaczonych dla zwierząt, inni w willi Żabińskich. W 1965 roku Antonina i Jan zostali odznaczeni przez instytut Jad Waszem tytułem Sprawiedliwych wśród Narodów.

Zgłoś naruszenie Sneak Peak #1

Komentarze 3

i_darek1x 2017-07-05 3

Człowiek w swoich poczynaniach próbuje być lepszym od drugiego.A że nabiera to nieraz groteskowego wyglądu to już inna sprawa ! Najgorsze jest to że ludzie nie uczą się na błędach ! A tak po za tym film 'light' .Według mnie to nieporozumienie !
Najlepiej pokazuje tak jak powinno to być pokazane tylko "Lista Schindlera" Stevena Spielberga .Film przereklamowany !

Bluejohn_26 2016-11-19

OMFG! Ale pojechali z tym tytułem : / Jeśli dystrybutor nie zamierzał dawać dosłownego tłumaczenia, to czy naprawdę nie dało się wymyślić czegoś lepszego? Ludzie ogarnijcie się!

miodzik Bluejohn_26 2016-11-19

@Bluejohn_26 Taki tytuł nosi książka Diane Ackerman, na podstawie której oparty jest scenariusz, więc nie ma co kombinować. Nie wiem jak jest z filmem, ale książka jednak zupełnie spokojnie mogła by mieć tytuł "Historia rodziny Żabińskich", bo de facto o tym jest, a nie o Żydach ukrywanych w zoo.
Powtórzę się, bo już to nie raz pisałem: żaden dystrybutor nie zajmuje się tłumaczeniem tytułów filmów tylko ich nadawaniem na dany kraj, na jaki film dystrybuuje. Tytuł więc może być zupełnie inny od oryginalnego i nie ma co o tym deliberować, bo takie jest prawo (ryzyko i zysk) dystrybutora.