Azyl 2016

The Zookeeper's Wife

Poruszająca filmowa opowieść, która wydarzyła się naprawdę. Antonina Żabińska, żona dyrektora warszawskiego ogrodu zoologicznego, wspólnie z mężem, Janem, ukrywali podczas II wojny światowej dziesiątki Żydów. Osobiście wydostawali ich z getta i pomagali przetrwać w opustoszałych murach ogrodu zoologicznego. Niektórzy ukrywani… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

W Kinie

Helios, Bielsko-Biała, 09:00 (Dubbing) repertuar i rezerwacje biletów

Zwiastuny Zobacz wszystkie 3 zwiastuny

Obsada Zobacz pełną obsadę

Jessica Chastain
jako Antonina Zabinska
Daniel Brühl
jako Lutz Heck
Iddo Goldberg
jako Maurycy Fraenkel
Michael McElhatton
jako Jerzyk
Anna Rust
jako Kobieta, zebra

Fabuła

Poruszająca filmowa opowieść, która wydarzyła się naprawdę. Antonina Żabińska, żona dyrektora warszawskiego ogrodu zoologicznego, wspólnie z mężem, Janem, ukrywali podczas II wojny światowej dziesiątki Żydów. Osobiście wydostawali ich z getta i pomagali przetrwać w opustoszałych murach ogrodu zoologicznego. Niektórzy ukrywani byli w miejscach przeznaczonych dla zwierząt, inni w willi Żabińskich. W 1965 roku Antonina i Jan zostali odznaczeni przez instytut Jad Waszem tytułem Sprawiedliwych wśród Narodów. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat

Szczegóły

Premiera
2017-03-24 (kino)
Dystrybutor
UIP - United International Pictures
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Azyl. Opowieść o Żydach ukrywanych w warszawskim zoo (Polska) (tytuł pełny)

Wiadomości zobacz wszystkie 2 wiadomości

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 2

Avatar square 200x200

Bluejohn_26 2016-11-19

OMFG! Ale pojechali z tym tytułem : / Jeśli dystrybutor nie zamierzał dawać dosłownego tłumaczenia, to czy naprawdę nie dało się wymyślić czegoś lepszego? Ludzie ogarnijcie się!

miodzik Bluejohn_26 2016-11-19

@Bluejohn_26 Taki tytuł nosi książka Diane Ackerman, na podstawie której oparty jest scenariusz, więc nie ma co kombinować. Nie wiem jak jest z filmem, ale książka jednak zupełnie spokojnie mogła by mieć tytuł "Historia rodziny Żabińskich", bo de facto o tym jest, a nie o Żydach ukrywanych w zoo.
Powtórzę się, bo już to nie raz pisałem: żaden dystrybutor nie zajmuje się tłumaczeniem tytułów filmów tylko ich nadawaniem na dany kraj, na jaki film dystrybuuje. Tytuł więc może być zupełnie inny od oryginalnego i nie ma co o tym deliberować, bo takie jest prawo (ryzyko i zysk) dystrybutora.

Współtworzą