Twój Vincent 6.7

27 lipca 1890 r. szczupła postać idzie po zmierzchu chwiejnym krokiem senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna nie ma nic przy sobie; dłonie przyciska do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew. To Vincent van Gogh – wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie. O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. Twój Vincent opowiada właśnie tę historię - odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny?

Zgłoś naruszenie Zwiastun PL #1

Komentarze 5

alpaga77 2018-03-31 7

historia wciąga, sposób narracji i przedstawiania akcji jest ciekawy ogląd się przyjemnie. Za sposób realizacji tego filmu chylę czoła i naprawdę polecam!

KRCK 2018-02-03 6

Wyjątkowy od strony wizualnej, jednak poza tym niewiele więcej… Brak fabuły pociąga za sobą brak emocji, którego nie zastąpi zachwyt nad obrazem.

Movieman 2018-01-16 6

Obejrzałem wreszcie Loving Vincent i cóż – było lepiej niż się spodziewałem, ale cały hajp spowodowany tylko i wyłącznie stroną wizualną filmu. Intryga kryminalna jest pretekstowa przez co samo śledztwo idzie, jak po sznurku. Jako film biograficzny też średnio. Ogólnie takie MEGA naciągane 6/10 za walory estetyczne – gdyby nie one to byłby to kolejny film o geniuszu, o którym każdy by zapomniał po seansie.

#teamCOCO

Khaosth 2017-10-19 9

7,5 + 1 za formę // Zamiast tradycyjnej biografii historia (niemal kryminalna) poszukiwań relacji (czasem sprzecznych) o malarzu i jego ostatnich dniach. Warto!

Mrozikos667 2017-10-10 7

Dialogi czasami rakotwórcze, ale sama prościutka fabuła bynajmniej nie przeszkadza, no i panie, ta forma…! 7+

Następne