Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Tinto Brass | ||
Bob Guccione
(dodatkowe zdjęcia)
|
1,0
|
|
Giancarlo Lui
(dodatkowe zdjęcia)
|
||
Piernico Solinas
(asystent)
|
||
Luca Ronchi
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Luigi Attardi
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Giovanni Michelagnoli
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Agostino Pisaneschi
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Fabrizio Pisaneschi
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Gabriele Polverosi
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Franco Rossellini
(dodatkowe zdjęcia) (wersja z 1984 r.) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Giovanni Soldati
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Louise Vincent
(dialogi)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Gore Vidal
(adaptacja) (scenariusz oryginalny)
|
1,0
|
|
Masolino D'Amico
(wersja włoska)
|
||
Carla Cipriani
(nadzorca ciągłości scenariusza)
|
||
Malcolm McDowell
(dodatkowe dialogi) (niewymieniony w czołówce)
|
7,1
|
|
Bob Guccione
(dodatkowe zdjęcia) (niewymieniony w czołówce)
|
1,0
|
|
Giancarlo Lui
(dodatkowe zdjęcia) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Franco Rossellini
(dialogi) (wersja z 1984 r.) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Roberto Rossellini
(pomysłodawca) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ted Whitehead
(dodatkowe dialogi) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Producenci | Ocena | |
Bob Guccione
producent
|
1,0
|
|
Franco Rossellini
producent
|
||
Franco Rossellini
kierownik produkcji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jack H. Silverman
producent wykonawczy (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mario Di Biase
kierownik produkcji
|
||
Sergio Galiano
kierownik produkcji
|
||
Augusto Marabelli
nadzorca produkcji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Alessandro Mattei
nadzorca produkcji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Franco Rossellini
nadzorca postprodukcji (wersja z 1984 r.)
|
||
Mario Basili
kierownik produkcji (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Vittorio Fornasiero
nadzorca produkcji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Marisa Nannicini
nadzorca produkcji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Giuseppe Serpe
nadzorca produkcji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Silvano Spoletini
nadzorca produkcji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Enzo Natale
koordynator postprodukcji (wersja z 1984 r.)
|
||
Leslie Jay
producent (asystent)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Malcolm McDowell
Kaligula
|
7,1
|
|
Teresa Ann Savoy
Druzylla
|
||
Guido Mannari
Macro
|
||
John Gielgud
Nerva
|
7,0
|
|
Peter O'Toole
Tyberiusz
|
7,5
|
|
Giancarlo Badessi
Klaudiusz
|
||
Bruno Brive
Gemellus
|
||
Adriana Asti
Ennia
|
||
Leopoldo Trieste
Charicles
|
||
Paolo Bonacelli
Chaerea
|
||
John Steiner
Longinus
|
||
Mirella D'Angelo
Livia
|
||
Helen Mirren
Caesonia
|
7,5
|
|
Rick Parets
Mnester
|
||
Paula Mitchell
Subura, śpiewaczka
|
||
Osiride Pevarello
Olbrzym
|
||
Donato Placido
Proculus
|
||
Anneka Di Lorenzo
Messalina
|
||
Lori Wagner
Agrypina
|
||
Pino Ammendola
Rzymski żołnierz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Patrick Allen
Macro (głos) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Gerardo Amato
Rzymski żołnierz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Eduardo Bergara Leumann
Kapłan Rzymu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Signe Berger
Cesarska prostytutka (niewymieniony w czołówce)
|
||
Eolo Capritti
Kat (niewymieniony w czołówce)
|
||
Valerie Rae Clark
Cesarska prostytutka / Kapłanka bogini Izydy (niewymieniony w czołówce)
|
||
Maria Cumani Quasimodo
Kapłanka bogini Izydy (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lucky Fellows
Mężczyzna w domu publicznym (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jane Hargrave
Cesarska prostytutka / Kapłanka bogini Izydy (niewymieniony w czołówce)
|
||
Henrietta Kelogg
Cesarska prostytutka (niewymieniony w czołówce)
|
||
Juliet Morris
Cesarska prostytutka (niewymieniony w czołówce)
|
||
Carolyn Patsis
Cesarska prostytutka (niewymieniony w czołówce)
|
||
Susanne Saxon
Cesarska prostytutka (niewymieniony w czołówce)
|
||
Melanie Sutherland
Cesarska prostytutka (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bonnie Dee Wilson
Cesarska prostytutka (niewymieniony w czołówce)
|
||
John Francis Lane
Gość na weselu Proculusa (niewymieniony w czołówce)
|
||
Giuseppe Maffioli
Mistrz ceremoni (niewymieniony w czołówce)
|
||
Joss Ackland
Chaerea (niewymieniony w czołówce)
|
7,1
|
|
Fortunato Arena
Rzymianin (niewymieniony w czołówce)
|
||
Angelo Boscariol
Żołnierz rzymski (niewymieniony w czołówce)
|
||
Adriana Bruno
Obserwator dekapitacji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Omero Capanna
Rzymianin (niewymieniony w czołówce)
|
||
Aristide Caporale
Mężczyzna w Grocie Tyberiusza (niewymieniony w czołówce)
|
||
Angelo Casadei
Dworzanin (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lella Cattaneo
Gość weselny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Antonio Casale
Rzymianin (niewymieniony w czołówce)
|
||
Marcello Di Falco
Mistrz ceremonii na orgii (niewymieniony w czołówce)
|
||
Vittorio Fanfoni
Konsul (niewymieniony w czołówce)
|
||
Iolanda Fortini
Gość weselny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Salvatore Furnari
Krasnolud (niewymieniony w czołówce)
|
||
Decio Gabin
Rzymianin (niewymieniony w czołówce)
|
||
Decio Gambini
Mężczyzna w cesarskim burdelu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Veriano Ginesi
Gość weselny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Salvatore Governale
Gość na uczcie (niewymieniony w czołówce)
|
||
Paolo Gramignano
Gość na uczcie (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ritva Kaarina Maakorpi
Gość na uczcie (niewymieniony w czołówce)
|
||
Maria Mascarielli
Kobieta na uczcie (niewymieniony w czołówce)
|
||
Donato Mercouri
Rzymski żołnierz pijący wino (niewymieniony w czołówce)
|
||
Andrew Lord Miller
Sen. Acesius (niewymieniony w czołówce)
|
||
Guy Munthe
Gość na uczcie (niewymieniony w czołówce)
|
||
Giuseppe Namio
Rzymianin (niewymieniony w czołówce)
|
||
Vezio Natili
Senator (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mario Pascucci
Gość na uczcie (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kris Petersson
Rzymianin (niewymieniony w czołówce)
|
||
Renzo Pevarello
Kapłan zabity przez Hammera (niewymieniony w czołówce)
|
||
Antonio Prester
Konsul (niewymieniony w czołówce)
|
||
John Stacy
Senator (niewymieniony w czołówce)
|
||
Daniel Smith
Mistrz ceremonii podczas aresztowania (niewymieniony w czołówce)
|
||
Pietro Torrisi
Imperialny klient burdelu / Muskularny mężczyzna na maszynie do dekapitacji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Giovanna Tovoli
Gość na uczcie (niewymieniony w czołówce)
|
||
Carlos Alberto Valles
Rzymianin (niewymieniony w czołówce)
|
||
Alfredo Venturi
Więzień (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Silvano Ippoliti
(kierownik zdjęć)
|
||
Bob Guccione
(dodatkowe zdjęcia)
|
1,0
|
|
Giancarlo Lui
(dodatkowe zdjęcia)
|
||
Eddie Adams | ||
Jerry Bauer | ||
Stan Malinowski | ||
Claudio Patriarca | ||
Mario Tursi | ||
Francesco Paolo Alfano
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Roloff Beny
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Egisto Calascibetta
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Arnaldo Ceccarelli
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Fausto Cenci
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bruno Cocco
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Marco Davoli
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Franco Di Bernardino
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Romano di Chio
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michele Di Lauro
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Franco Fabietti
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Quirino Fantauzzi
(główna pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michele Mele
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dino Mezzoprete
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Antonio Mollichella
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Patrizio Mollichella
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Frank Palazzo
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Roberto Petani
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Silvano Pigu
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Francesco Pizzonia
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Emanuele Polidoro
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Franco Rinaldi
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sergio Rossi
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Pietro Santarelli
(główna pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sabino Schiavoni
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Aldo Venturi
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Franco Verticchio
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Bruno Nicolai | ||
Renzo Rossellini | ||
Kostiumy | Ocena | |
Danilo Donati
(niewymieniony w czołówce)
|
8,0
|
|
Gloria Musetta
(nadzorca garderoby)
|
||
Gregorio Simili
(nadzorca garderoby)
|
||
Fausto Bombelli
(garderoba) (Peter O'Toole) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Elenuccia De Montis
(garderoba) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Iolanda Di Pasquale
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Giselda Domenicucci
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Adriana Fiorato
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Anna Foresi
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Carolina M. Guerrini Moraldi
(garderoba) (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lidia Leonardi
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Luciana Mancini
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Romolo Mancini
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Tonino Manfrini
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Bruna Mariani
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Agnese Matiozzi
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Adriana Mattiozzi
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Franca Paoletti
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Riccarda Pierconti
(produkcja kostiumów) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Alba Ravaioli
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Olga Rendina
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Nefte Riccò
(garderoba) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Antonio Vandilli
(farbiarz) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Montaż | Ocena | |
Nino Baragli | ||
Enzo Micarelli
(wersja z 1984 r.)
|
||
Peter Krook
(asystent)
|
||
Fulvio Armanni
(asystent)
|
||
Russell Lloyd
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Tinto Brass
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Peter Boita
(współmontażysta) (niewymieniony w czołówce)
|
||
A.G. Broderick
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Stefano Curti
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Rodney Glenn
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Claudio Maimone
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Claire Simpson
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
8,0
|
|
Massimo Spano
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Stuart Urban
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Bruno Nicolai
dyrygent
|
||
Bruno Nicolai
aranżer
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
Giuseppe Banchelli
charakteryzator
|
||
Iole Cecchini
fryzjer
|
||
Amedeo Alessi
charakteryzator (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Andreina Ambrosini
charakteryzator (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Giovanni Amedei
charakteryzator (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Wanda Antonelli
fryzjer (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Carlo Aprile
fryzjer (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Clementina Battello
fryzjer (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Maurizio Bevilacqua
charakteryzator (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lamberto Biseo
charakteryzator (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Vittorio Biseo
charakteryzator (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Corrado Blengini
charakteryzator (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Thea Boggiatto
charakteryzator (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Paolo Borselli
fryzjer (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Massimo Camilletti
charakteryzator (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Antonietta Caputo
fryzjer (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ennio Cascioli
fryzjer (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Liliane Ceccini
fryzjer (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Marisa Centanni
fryzjer (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Roberto Centanni
charakteryzator (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mario Centofanto
fryzjer (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Placida Crapanzano
fryzjer (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
M. Pia De Biase
fryzjer (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Adonella De Rossi
charakteryzator (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Fernanda De Rossi
charakteryzator (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Massimo De Rossi
charakteryzator (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Liliana Dulac
charakteryzator (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Titi Efrade
charakteryzator (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Luciana Fastelli
fryzjer (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Marcella Favella
fryzjer (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Maria Favella
fryzjer (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Renato Francola
charakteryzator (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Maria Luisa Fraticelli
fryzjer (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Luisa Garbini
fryzjer (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bruno Gironi
charakteryzator (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Claudia Giustini
charakteryzator (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Anna Graziosi
fryzjer (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Emilia Iacchini
fryzjer (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dina Iacobucci
fryzjer (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Carla Indoni
fryzjer (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Alessandro Jacoponi
fryzjer (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lucia La Porta
charakteryzator (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Cinzia Landi
charakteryzator (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Antonio Maltempo
charakteryzator (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Galileo Mandini
fryzjer (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Armenio Marroni
fryzjer (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Alfio Meniconi
charakteryzator (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mario Michisanti
charakteryzator (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Giovanni Morosi
charakteryzator (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Rossana Musitelli
charakteryzator (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Agnese Panarotto
fryzjer (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Fiorella Petitti
fryzjer (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Simonetta Pirino
fryzjer (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Rosario Prestopino
charakteryzator (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Alvaro Rossi
charakteryzator (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Silvana Senzacqua
fryzjer (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Adriana Sforza
fryzjer (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Fabrizio Sforza
charakteryzator (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Gino Tamagnini
charakteryzator (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ettore Tarquini
fryzjer (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Alfredo Tiberi
charakteryzator (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Guerrino Todero
fryzjer (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Emilio Trani
charakteryzator (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Gabriella Trani
charakteryzator (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Maurizio Trani
charakteryzator (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Alberto Travaglini
charakteryzator (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scenografia | Ocena | |
Danilo Donati
dyrektor artystyczny
|
8,0
|
|
Gianpiero Grassi
główny rekwizytor
|
||
Luigi Urbani
rekwizytor
|
||
Giovanni Natalucci
architekt
|
||
Franco Velchi
architekt
|
||
Carlo Agate
główny architekt (niewymieniony w czołówce)
|
||
Carmelo Agate
rysownik (niewymieniony w czołówce)
|
||
Emanuela Altrieri
główny malarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bruno Amalfitano
rysownik (niewymieniony w czołówce)
|
||
Giovanni Angler
stolarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Luciano Antonetti
tynkarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ugo Antonetti
tynkarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Orlando Araco
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Emilio Aversali
tynkarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Piero Ignazio Barbitta
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sante Barelli
rzeźbiarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Omero Bartolini
dyrektor artystyczny (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Otello Bartolini
dyrektor artystyczny (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Luciano Bispuri
tynkarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Agostino Bivi
główny malarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michelangelo Borca
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Amedeo Brogli
malarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Filippo Bugo
dyrektor artystyczny (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Giantito Burchiellaro
architekt (niewymieniony w czołówce)
|
||
Giuseppe Cancellara
główny rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Vincenzo Cancellara
główny rekwizytor (biżuteria) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Gregorio Cardane
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Vittorio Catolli
dyrektor artystyczny (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Giacomo Cedoloni
tynkarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Giancarlo Cedoloni
tynkarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Antonio Ciminello
dyrektor artystyczny (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Antonio Cocchioni
rzeźbiarz (posągi) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Adolfo Cocozza
tynkarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Vito Consoli
dyrektor artystyczny (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Leonardo Conte
malarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ivano Conti
malarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Roberto Cosi
malarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Filomeno Crisara
rzeźbiarz (posągi) (skały) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Luigi Crocicchia
malarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Renato Cupito
stolarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Giovanni D'Ottavi
rekwizytor (kostiumy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Americo De Angelis
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Anna De Angelis
dyrektor artystyczny (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Cesare De Paolis
stolarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Giancarlo Di Crosta
dyrektor artystyczny (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Nunzio Di Giacomo
malarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lorenzo Dominici
tynkarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Tonino Dominici
tynkarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Nello Falcone
malarz (posągi) (skały) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Aldo Fanari
stolarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Romolo Felici
tynkarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bruno Ferreri
stolarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Fernando Fortunari
dyrektor artystyczny (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michele Franculli
główny malarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Fulvio Gabrielli
stolarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sergio Gatti
główny rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Salvatore Governale
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Antonio Grassi
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Giuseppe La Rocca
tynkarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bruno Lenzi
główny rekwizytor (asystent) (biżuteria) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Giuseppe Lubrano
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Raffaele Lubrano
dyrektor artystyczny (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mauro Ricci
tynkarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Carlo Rissone
dyrektor artystyczny (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Gaetano Rocchetti
tynkarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Luciano Rossiello
rekwizytor (posągi) (skały) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Alberto Ruiu
tynkarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sergio Ruiu
tynkarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Enrico Sali
malarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Luigi Sergianni
główny architekt (niewymieniony w czołówce)
|
||
Giulio Simonetti
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Arnaldo Sparapassi
stolarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Raimondo Spasiano
stolarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michael Sweret
plakacista (niewymieniony w czołówce)
|
||
Giulio Tamassy
rzeźbiarz (posągi) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Claudio Tedesco
malarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mauro Tiberi
dyrektor artystyczny (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Otello Tiberi
malarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mario Tolu
tynkarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mario Torresi
malarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Armando Tortorici
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Alfredo Trovalusci
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Enrico Zangarelli
stolarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Gianfranco Zoi
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Luciano Zoppo
malarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Peppino Luciani
tynkarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Iorio Luzzi
stolarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Giuliano Macale
stolarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Carlo Maggi
tynkarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Salvatore Manca
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Domenico Mancino
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Roberto Manfrini
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Riccardo Maniscaldo
malarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Angelo Maranno
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Luigi Marchione
dyrektor artystyczny (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sergio Marli
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Angelo Marta
tynkarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Antonio Marta
tynkarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Angelino Marzano
malarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Italo Mazzulli
tynkarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Silvano Miele
stolarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Renato Mondragone
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Paola Mugnai
malarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Pietro Olivi
tynkarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Alfredo Pallavera
tynkarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Guerrino Palomba
malarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Alvaro Passeri
rzeźbiarz (posągi) (skały) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Guido Pecci
tynkarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Cesare Pennacchini
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Giancarlo Perfetti
tynkarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Antonio Petruzziello
stolarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Salvatore Placenti
tynkarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Celeste Pranzi
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Luciano Ramagnano
tynkarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Giuseppe Ranieri
rysownik (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Marco Di Biase
mikrofoniarz (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Gerry Humphreys
mikser dubbingu
|
||
Archie Ludski
montaż dialogów
|
||
Claudio Maielli
inżynieria dźwięku
|
||
Giuliano Maielli
mikrofoniarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Stefano Morandi
mikser
|
||
Robin O'Donoghue
mikser dubbingu
|
||
Winston Ryder
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Roger Van Engel
montaż dźwięku
|
||
Joan Baker
imitator dźwięku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Antonio Forrest
technik dźwięku (niewymieniony w czołówce)
|
||
David Grimsdale
montaż dialogów (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Leslie Hodgson
montaż dźwięku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Beryl Mortimer
imitator dźwięku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Franco Scarano
technik dźwięku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Antonio Sisto
mikrofoniarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Franco Celli
efekty specjalne
|
||
Marcello Coccia
efekty specjalne
|
||
Andrea Bucci
efekty specjalne (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Paolo Campagnoli
efekty specjalne (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Giuseppe Olivetti
efekty specjalne (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Giuliano Paravano
efekty specjalne (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Renato Ricci
efekty specjalne (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Roberto Roncetti
efekty specjalne (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Paolo Heusch
dobór obsady
|
||
Roberto Tatti
dobór obsady
|
||
Tito LeDuc
choreograf
|
||
Giuseppe Pennese
choreograf
|
||
Osiride Pevarello
koordynator kaskaderów (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Giorgio Ubaldi
koordynator kaskaderów (niewymieniony w czołówce)
|
||
Maurizio Addamiano
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Alfio Ambrogi
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Giorgio Antili
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Francesco Paolo Artisù
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Nazzareno Belardinelli
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Franco Boccini
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Tinto Brass
operator kamery (niewymieniony w czołówce)
|
||
Domenico Caiuli
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Marcella Cardarelli
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Marcello Cardarelli
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Remo Carossino
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Battistino Cianfriglia
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Luigi Cianti
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Francesco Cinti
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Vittorio Contino
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ettore Corso
operator kamery (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Gianfranco De Cinti
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Nicola De Luca
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Stefano De Luca
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Giuseppe De Paulis
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Federico Del Zoppo
operator kamery (niewymieniony w czołówce)
|
||
Giuseppe Di Biase
operator kamery (niewymieniony w czołówce)
|
||
Giovanbattista Di Cicco
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Italo di Stefano
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Antonio Falcetta
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mario Fara
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Giovanni Favello
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Stelio Fioretti
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Nello Folatelli
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Guerrino Francescangeli
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Giovanni Maria Gambella
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Valerio Garzia
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Alessio Gelsini Torresi
operator kamery (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Salvatore Gentile
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Aldo Gentili
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Franco Gentili
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Gianni Gentili
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Luciano Giammei
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Augusto Gianelli
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Alberto Grassi
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Leonida La Moratta
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Alfio Lamoratta
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Aldo Laureti
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Amedeo Laurini
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Enrico Maggi
operator kamery (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Nazzareno Marini
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Romano Martari
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Giuliano Michisanti
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Luciano Michisanti
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Silvano Michisanti
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Carlo Milani
operator kamery (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Vincenzo Mura
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Alberto Nannicini
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Francesco Pandolfi
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bruno Paoletti
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dino Paoletti
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mario Paoletti
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Arnaldo Parenti
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ercole Petani
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Giulio Pilloni
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Antonio Piselli
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Enrico Priori
operator kamery (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Marcello Puccio
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Renato Puccio
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Francesco Quattrone
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Roberto Ridolfi
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Antonio Rinaldi
oświetlenie (niewymieniony w czołówce)
|
||
Massimo Rinaldi
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Oreste Rispoli
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Alvaro Romagnoli
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Maurizio Rossi
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Calì Said
operator kamery (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Pietro Santialini
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Giovanni Santoponte
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Enrico Sasso
operator kamery (niewymieniony w czołówce)
|
||
Trento Scagnoli
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Giuseppe Scansalegna
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Claudio Schettini
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Antonio Schiavulli
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Giovanni Serroni
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sabatino Sperandeo
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ivo Spila
operator kamery (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sergio Spila
oświetlenie (niewymieniony w czołówce)
|
||
Silvano Tessicini
operator kamery (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Antonio Tonti
operator kamery (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Nicola Torlinni
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ettore Trivelli
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lino Trivelli
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Italo Trombetta
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Cristo Verrillo
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Luciano Vinciguerra
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mario Vitali
mistrz oświetlenia (niewymieniony w czołówce)
|
||
Giovanni Antonio Xaiz
operator kamery (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ettore Zampagni
modelarz cyfrowy (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mario Borgognoni
sekretariat produkcji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Paolo De Andrei
księgowy (niewymieniony w czołówce)
|
||
Oreste De Falco
księgowy (niewymieniony w czołówce)
|
||
John Holland
księgowy (niewymieniony w czołówce)
|
||
Francesca Iacca
sekretariat produkcji (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Giuseppe Maffioli
konsultant (potrawy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sandro Marcelli
sekretariat produkcji (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Giulio Mastri
sekretariat produkcji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sandro Mazzanti
sekretariat produkcji (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Gianni Onofri
sekretariat produkcji (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ivo Palazzi
sekretariat produkcji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Marcello Romeo
księgowy (niewymieniony w czołówce)
|
Pozostałe
Proszę czekać…