Sonia 2016

Siv sover vilse

Reżyseria
,

Obsada

Uzupełnij obsadę dla tego filmu

Fabuła

Dodaj pierwszy opis

Gatunek
Familijny

Szczegóły

Kraj produkcji
Szwecja, Holandia
Inne tytuły
Siv Sleeps Astray (tytuł międzynarodowy)
Czas trwania
79 minut

Wiadomości zobacz wszystkie 1 wiadomość

Recenzje

To nieskrępowany trip w stylu Alicji w Krainie Czarów, oczywiście bez tego filozoficznego ciężaru, a z lekkością i urodą dostosawną do konkretnej grupy wiekowej. 7

Filmy dla dzieci muszą działać na wyobraźnię, to warunek konieczny. Niestety coraz więcej produkcji rozleniwia chłonnego widza efektami 3D i okazuje tym samym słabość – nie potrafi go zabawić tradycyjnymi metodami, które przecież kiedyś działały. Soni nie brakuje pomysłów, chęci na kreacje, oraz propozycji świata, w które dziecko się wpatrzy i zapatrzy.

Naszą bohaterką jest młoda dziewczynka – Sonia, do której klasy trafia nowa uczennica. Ekscentryczna rudowłosa i szalona dziewczynka o imieniu Celestyna od razu dogaduje się z Sonią. Bardzo szybko Celestyna zaprasza nową koleżankę do siebie na noc. Sonia nie ma pojęcia jakie drzwi przekracza. Zaczyna się niewinnie – mieszkanie pełne specyficznej scenografii i zdobień – kryje w sobie o wiele więcej tajemnic, a i realizmu też nie uznaje za niezbędny. Sonia kładzie się spać, ale nie budzi się w tym samym domu, lecz w onirycznej przygodzie, niczym Alicja w Krainie Czarów. Wszystko jest przerysowane, ona za mała, drzwi prowadzą do różnych miejsc, a ją samą odwiedzają borsuki, na co dzień są nie najładniej pachnące świnki morskie. Ożywają, co nie będzie jedynym zaskoczeniem w balu wyobraźni i ożywiania rzeczy wcześniej nieożywionych.

Sonia, to dynamiczna przygoda z jednej nocy, która uwodzi dziecko tym, że po zmroku nie trzeba wyłącznie czytać książki pod kołdrą, a można przeżyć przygody w niej zawarte. Sonia z wielkimi oczami pełnymi przerażenia, zaskoczenia, ale najbardziej ciekawości, podróżuje ze swoimi nowymi przyjaciółmi po domu, zaglądając do pokoju rodziców Celestyny, gdzie ci opychają się wielki tortem albo ratuje starego psa z guzem na głowie. To nieskrępowany trip w stylu Alicji w Krainie Czarów, oczywiście bez tego filozoficznego ciężaru, a z lekkością i urodą dostosowaną do konkretnej grupy wiekowej.

Bajka nie skacze na główkę ani podejmuje wielkiego ryzyka w celu wyznaczania nowej jakości w swoim gatunku, ale jest niegłupia, nie faszeruje nas edukacyjnym prostactwem, a jest raczej wypchana pomysłami, które warto zobaczyć ze swoimi pociechami. Uciecha będzie też i dla nas.

Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Współtworzą