Pająk 2001

Earth vs. the Spider

Niezbyt rozgarnięty strażnik Quentin Kemmer, chcąc powstrzymać bandytów, którzy włamali się do laboratorium, wstrzykuje sobie eksperymentalną substancję, mająca dać mu nadludzkie możliwości. Niestety nie wszystko wychodzi jak w komiksach i chłopak wkrótce zmienia się w gigantyczną hybrydę człowieka i pająka.

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Obsada Zobacz pełną obsadę

Dan Aykroyd
jako Det. insp. Jack Grillo
Devon Gummersall
jako Quentin Kemmer
Theresa Russell
jako Trixie Grillo
Christopher Cousins
jako Oficer Williams
John Cho
jako Han
Randall Huber
jako Morderca z Midtown
Ted Rooney
jako Koroner
Dan Martin
jako Olbrzymi policjant
Lisa Picotte
jako Gotka
Pedro Pascal
jako Got

Fabuła

Niezbyt rozgarnięty strażnik Quentin Kemmer, chcąc powstrzymać bandytów, którzy włamali się do laboratorium, wstrzykuje sobie eksperymentalną substancję, mająca dać mu nadludzkie możliwości. Niestety nie wszystko wychodzi jak w komiksach i chłopak wkrótce zmienia się w gigantyczną hybrydę człowieka i pająka. Asmodeusz

Gatunek
Horror, Sci-Fi
Słowa kluczowe
krew, mutant, ofiara, gigantyczny pająk

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2001-10-07 (świat)
Kraj produkcji
USA
Czas trwania
90 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 2

Avatar square 200x200

Asmodeusz 2010-09-30 5

nic specjalnego – bardzo przeciętny, ciekawie, że połączono tu sci-fi z komedią bo tak całkiem na poważnie wyszła by klapa

Quagmire Asmodeusz 2012-06-29 3

3/10

Szkoda tylko fajnie wykonanej bestii i starań (na miarę skromnych możliwości) Gummersalla który w sytuacji domniemanej dezercji reżysera ma oparcie jedynie w charakteryzacji. Ten film to totalny miszmasz nad którym nikt nie panował, stylizacja świata na lata 50-te i kino noir (aparaty fotograficzne, telewizor) topornie przeplata się tu z stylizacją na komiks (tandetne przebłyski), schizowym horrorem i nutką komedii. Może i brzmi to dobrze na papierze ale w rękach słabego twórcy wyszło fatalnie.

Podobnie jest tu z aktorstwem, każdy gra swój własny film: Gummersall odtwarza skrzyżowanie Petera Parkera z Sethem Brundle, Dan Aykroyd kryminał w stylu noir, John Cho głupkowatą komedię a Theresa Russell…sam nie wiem co chciała osiągnąć totalnie karykaturalną rolą, chyba najgorszą w karierze tej aktorki. Zmarnowany potencjał.

Współtworzą