Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Peter Berg |
6,3
|
|
Kevin Scott
(reżyser drugiej ekipy)
|
||
Richard Oswald
(asystent)
|
||
Bryan Snodgrass
(asystent)
|
||
Katie Pruitt
(asystent)
|
||
Eric Heffron
(asystent)
|
||
Dino Castelli
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Peter Berg |
6,3
|
|
Marcus Luttrell
(książka)
|
8,0
|
|
Patrick Robinson
(książka)
|
8,0
|
|
Producenci | Ocena | |
Sarah Aubrey
producent
|
||
Randall Emmett
producent
|
||
Akiva Goldsman
producent
|
7,3
|
|
Norton Herrick
producent
|
||
Barry Spikings
producent
|
||
Peter Berg
producent
|
6,3
|
|
Stephen Levinson
producent
|
||
Mark Wahlberg
producent
|
7,8
|
|
Vitaly Grigoriants
producent
|
||
Brandt Andersen
producent wykonawczy
|
||
Remington Chase
producent wykonawczy
|
||
Grant Cramer
producent wykonawczy
|
||
Simon Fawcett
producent wykonawczy
|
||
Kerry Foster
producent wykonawczy
|
||
Louis G. Friedman
producent wykonawczy
|
8,0
|
|
George Furla
producent wykonawczy
|
||
Stepan Martirosyan
producent wykonawczy
|
||
Jeff Rice
producent wykonawczy
|
||
Lauren Selig
producent wykonawczy
|
||
Adi Shankar
producent wykonawczy
|
||
Jason Shuman
producent wykonawczy
|
||
Spencer Silna
producent wykonawczy
|
||
Braden Aftergood
producent wykonawczy
|
||
Mark Damon
producent wykonawczy
|
||
Steven Saxton
producent wykonawczy
|
||
Tamara Birkemoe
producent wykonawczy
|
||
Ron Lynch
producent wykonawczy
|
||
Dama Claire
współproducent
|
||
Brandon Grimes
współproducent
|
||
Petra Holtorf-Stratton
współproducent
|
||
Eric Heffron
współproducent
|
||
Lindsay Greitzer
producent towarzyszący
|
||
Harry Humphries
producent towarzyszący
|
||
Louis G. Friedman
kierownik produkcji
|
8,0
|
|
Kathleen Keller
koordynator produkcji
|
||
Patrick McIntire
nadzorca produkcji (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Sarah Kinga Smith
producent (asystent)
|
||
Jay Osterman
producent (asystent)
|
||
Madisun Leigh
producent wykonawczy (asystent)
|
||
Michael P. Flannigan
kierownik produkcji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Petra Holtorf-Stratton
nadzorca postprodukcji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Mark Wahlberg
Marcus Luttrell
|
7,8
|
|
Taylor Kitsch
Michael Murphy
|
6,9
|
|
Emile Hirsch
Danny Dietz
|
7,2
|
|
Ben Foster
Matt "Axe" Axelson
|
7,6
|
|
Eric Bana
Erik Kristensen
|
7,6
|
|
Yousuf Azami
Szach
|
||
Ali Suliman
Gulab
|
||
Alexander Ludwig
Shane Patton
|
||
Rich Ting
James Suh
|
||
Dan Bilzerian
Healy
|
||
Jerry Ferrara
Hasslert
|
6,0
|
|
Rick Vargas
Szef załogi
|
||
Scott Elrod
Żołnierz SEAL z oddziału szybkiego reagowania
|
||
Gregory Rockwood
Pilot śmigłowca Chinook
|
||
Ryan Kay
Pilot śmigłowca Chinook
|
||
Patrick Griffin
Drugi pilot śmigłowca Chinook
|
||
Josh Berry
Żołnierz SEAL odpowiedzialny za łączność
|
||
Eric Steinig
Porucznik z oddziału SEAL
|
||
David Shepard
Dowódca Wielonarodowych Połączonych Sił Operacyjnych ds. Operacji Specjalnych
|
||
Justin Tade
Żołnierz piechoty morskiej z Wielonarodowych Połączonych Sił Operacyjnych ds. Operacji Specjalnych
|
||
Sterling Jones
Spec od łączności w Bagram
|
||
Jason Riggins
Strzelec używający nabojów kaliber 50
|
||
Matthew Page
Facet z wywiadu wojskowego
|
||
Sammy Sheik
Taraq
|
7,0
|
|
Nicholas Patel
Pasterz kóz
|
||
Daniel Arroyo
Nastoletni pasterz kóz
|
||
Zarin Rahimi
Pasterz kóz
|
||
Rohan Chand
Młody syn Gulaba
|
7,0
|
|
Anthony McKenzie
Starszy oficer lotnictwa w Centrum Operacji Taktycznych
|
||
Brian Call
Żołnierz SEAL w Centrum Operacji Taktycznych
|
||
Ishmael Antonio
Lekarz
|
||
Samuel Cloud
Żołnierz z Wojskowego Biura Śledczego
|
||
Perparim 'Peter' Bici
Perry, żołnierz SEAL zajmujący się łącznością
|
||
Henry Penzi
Penzi
|
||
Robert Loerke
Kpt. Jacoby
|
||
Kurt Carlson
Kpt. Lovas
|
||
Daniel Fulcoly
Por. Andrews
|
||
Michael P. Herrmann
Wallace
|
||
Paul Craig
Paul, żołnierz usuwający materiały wybuchowe
|
||
Zabiullah Mirzai
Zabi
|
||
John Hocker
Hocker
|
||
Robert H. Doudell
Starszy mieszkaniec wioski
|
||
Edmund Blanchet
Spadochroniarz z uprawnieniami ratownika medycznego
|
||
Jim Cusic
Spadochroniarz z uprawnieniami ratownika medycznego
|
||
Mikael Ayele
Mieszkający w tej samej wsi co Gulab (niewymieniony w czołówce)
|
||
Todd Bethke
Starszy mężczyzna mieszkający w tej samej wsi co Gulab (niewymieniony w czołówce)
|
||
Rowdy Brown
Żołnierz amerykańskiego oddziału Navy Seal (niewymieniony w czołówce)
|
||
Nicoletta Chapman
Pielęgniarka (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scott Esquibel
Mieszkający w tej samej wsi co Gulab (niewymieniony w czołówce)
|
||
Trey Holland
Żołnierz oddziału Navy Seal (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sergio Kato
Żołnierz oddziału Navy Seal (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jahan Khalili
Mieszkający w tej samej wsi co Gulab (niewymieniony w czołówce)
|
||
Corey Large
Kpt. Kenney z oddziału SEAL (niewymieniony w czołówce)
|
||
Marcus Luttrell
Żołnierz oddziału Navy Seal (niewymieniony w czołówce)
|
8,0
|
|
Crystal Miller
Afgańska wdowa (niewymieniony w czołówce)
|
||
Tailor Murray
Żołnierz oddziału Navy Seal (niewymieniony w czołówce)
|
||
Frank Powers
Musselman, żołnierz oddziału SEAL (niewymieniony w czołówce)
|
||
Anthony Reynolds
Żołnierz oddziału Navy Seal (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michael Salman
Aktor głosowy (niewymieniony w czołówce)
|
||
Hillel Michael Shamam
Rozgniewany mieszkaniec wsi (niewymieniony w czołówce)
|
||
Peter Berg
Żołnierz (niewymieniony w czołówce)
|
6,3
|
|
Timothy Holmes
Żołnierz oddziału Navy Seal (niewymieniony w czołówce)
|
||
Cory Kapahulehua
Żołnierz piechoty (niewymieniony w czołówce)
|
||
Darlene Kellum
Pielęgniarka (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lawrence Kruckeberg
Dowódca marynarki wojennej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Joseph Daniel Martinez
Żołnierz oddziału Navy SEAL (niewymieniony w czołówce)
|
||
Maxine Paul
Afgańska dziewczyna (niewymieniony w czołówce)
|
||
Diego Romero
Talibski bojownik (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Tobias A. Schliessler
(kierownik zdjęć)
|
7,0
|
|
Dino Parks
(kierownik zdjęć) (druga ekipa)
|
||
Hans Bjerno
(dyrektor ds. fotografii lotniczej)
|
9,0
|
|
Michael Anderson
(główna pomoc techniczna)
|
||
Curt Griebel
(główna pomoc techniczna) (druga ekipa)
|
||
Dwight Dollins
(pomoc techniczna)
|
||
Loren Schoel
(pomoc techniczna)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Steve Jablonsky |
8,0
|
|
Explosions in the Sky | ||
John Congleton
(muzyka dodatkowa)
|
||
Clay Duncan
(muzyka dodatkowa)
|
||
Jacob Shea
(muzyka dodatkowa)
|
||
Kostiumy | Ocena | |
Amy Stofsky | ||
Katie Obacz | ||
Antonio F. Cordova | ||
Jennifer Gingery | ||
Michelle M. Pershing | ||
Paula Rogers | ||
Lorraine Crossman
(Mark Wahlberg)
|
||
Mark Peterson
(nadzorca kostiumów)
|
||
Jessica Clark
(garderoba) (asystent)
|
||
Erika Walthall
(asystent)
|
||
Montaż | Ocena | |
Colby Parker Jr. |
8,0
|
|
Gabriel Fleming
(dodatkowy)
|
7,0
|
|
Gregory Cusumano
(asystent)
|
||
Jamie Clarke
(asystent)
|
||
Sarah Beth Shapiro
(asystent)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Charakteryzacja | Ocena | |
Howard Berger
nadzorca charakteryzacji
|
||
Howard Berger
efekty specjalne makijażu
|
||
Greg Nicotero
efekty specjalne makijażu
|
10
|
|
Danielle Vigil
efekty specjalne makijażu
|
||
Peter Montagna
główny charakteryzator
|
||
Nuria Sitja
charakteryzator osobisty: Mark Wahlberg
|
||
Jamie Kelman
charakteryzator osobisty: Ben Foster
|
||
Corey Welk
charakteryzator
|
||
Jerrad Gray
charakteryzator (asystent)
|
||
Georgia Allen
charakteryzator (asystent)
|
||
Bonnie Masoner
charakteryzator (asystent)
|
||
Geordie Sheffer
nadzorca stylizacji
|
||
Johnny Villanueva
fryzjer osobisty: Mark Wahlberg
|
||
Vanessa Sharp
fryzjer
|
||
Teri Ann Uccan
fryzjer
|
||
Megan Daum
fryzjer (asystent)
|
||
Scenografia | Ocena | |
Tom Duffield
scenograf
|
7,0
|
|
Steve Cooper
dyrektor artystyczny
|
7,0
|
|
Ronald R. Reiss
dekorator wnętrz
|
||
Derrick Ballard
projektant wnętrz
|
||
Douglas Fox
główny rekwizytor
|
||
Brett Andrews
główny rekwizytor (druga ekipa)
|
||
Mark W. Brown
rekwizytor
|
||
Robert Elliott-Barry
rekwizytor
|
||
Ram Goradia
rekwizytor
|
||
James Sapienz
rekwizytor
|
||
Vincent Luizzi
rekwizytor
|
||
David Thompson
rekwizytor
|
||
Robert P. Trujillo
rekwizytor
|
||
Bill Holmquist
koordynator konstrukcji
|
||
Bruce L. Luizzi
główny konstruktor dekoracji
|
||
Trevor Goring
scenopis obrazkowy
|
||
Ulrike Auer-Erdoes
malarz
|
||
Sebastian Rutkowsky Ruiz
malarz
|
||
Francesco franco Ferrara
malarz
|
||
Jacob Murphy
malarz
|
||
Richard Simeonoff
stolarz
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Harry Cohen
projektant dźwięku
|
||
Joshua Fielstra
projektant dźwięku
|
||
Beau Borders
mikser ponownego nagrania
|
||
Andy Koyama
mikser ponownego nagrania
|
||
Zack Howard
mikser ponownego nagrania (asystent)
|
||
Wylie Stateman
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Angelina Faulkner
montaż dźwięku
|
||
Jonathan Rego
montaż dźwięku
|
||
Dror Mohar
montaż dźwięku
|
||
Branden Spencer
montaż dźwięku
|
||
Hector C. Gika
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Charlie Campagna
operator efektów dźwiękowych
|
||
Renee Tondelli
nadzorujący montaż dialogów
|
||
Michael Hertlein
montaż dialogów
|
||
Renee Tondelli
nadzorujący montaż postsynchronu
|
||
Michael Miller
mikser postsynchronu
|
||
Kyle D. Krajewski
operator postsynchronu
|
||
Gary A. Hecker
imitator dźwięku
|
||
Gary Marullo
imitator dźwięku
|
||
Bill Donnelly
mikser
|
||
David Brownlow
mikser
|
||
Nerses Gezalyan
mikser
|
||
Edwardo Santiago
mikrofoniarz
|
||
Andrejs Prokopenko
mikrofoniarz (druga ekipa)
|
||
Rob Hidalgo
dźwięk
|
||
Bryan Lawson
nadzorujący montaż muzyki
|
||
Sam Zeines
montaż muzyki
|
||
Greg Steele
mikser postsynchronu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Billy Theriot
mikser postsynchronu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Evan J Haley
projektant dźwięku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Terry Chapman
nadzorca efektów specjalnych
|
7,0
|
|
Clark James
nadzorca efektów specjalnych
|
7,0
|
|
Bruno Van Zeebroeck
nadzorca efektów specjalnych
|
8,0
|
|
Dan Cangemi
koordynator efektów specjalnych (druga ekipa)
|
9,0
|
|
Phil H. Fravel
efekty specjalne
|
||
Tek J. Smith
pirotechnik
|
||
Larz Anderson
technik
|
6,0
|
|
Dan Cangemi
technik
|
9,0
|
|
Kenneth C. Clark
technik
|
||
Brett Cole
technik
|
||
Lenny Dalrymple
technik
|
||
Damon Green
technik
|
||
Richard L. Hill
technik
|
||
Joel Hobbie
technik
|
||
Daniel Holt
technik
|
6,0
|
|
Heath Hood
technik
|
7,0
|
|
Joseph Livolsi
technik
|
||
Danny Maldanado
technik
|
||
Geoffrey C. Martin
technik
|
||
Kenneth Van Order
technik
|
7,0
|
|
Tony Vandenecker
technik
|
7,0
|
|
Pozostała Ekipa | Ocena | |
John Brace
dobór obsady
|
||
Linda Lowy
dobór obsady
|
||
Elizabeth Gabel
dodatkowy dobór obsady
|
||
Marie A.K. McMaster
dodatkowy dobór obsady
|
||
Lorrie Latham
dodatkowy dobór obsady
|
||
Jamie Castro
dodatkowy dobór obsady (Los Angeles)
|
||
Julie Gale
dobór obsady (asystent)
|
||
Andrew Mackin
dobór obsady (asystent) (Los Angeles)
|
||
Jo Edna Boldin
dobór lokalizacji (Nowy Meksyk)
|
||
Kristen DeVore Rakes
dobór lokalizacji (asystent) (Nowy Meksyk)
|
||
Mustafa Haidari
dobór głosu (asystent)
|
||
Kevin Scott
koordynator kaskaderów
|
||
Brian Howe
koordynator kaskaderów
|
||
Johnny Hoffman
koordynator kaskaderów
|
||
Tim Trella
koordynator kaskaderów (druga ekipa)
|
||
Keith Woulard
koordynator kaskaderów (asystent)
|
||
Sean Graham
kaskader dublujący: Mark Wahlberg
|
||
Ryan Staats
kaskader dublujący: Emile Hirsch
|
||
Zack Duhame
kaskader dublujący: Ben Foster
|
||
Rowdy Brown
kaskader dublujący
|
||
Mike Wilson
kaskader dublujący
|
||
Laurence Chavez
kaskader
|
||
Ed Duran
kaskader
|
||
Al Goto
kaskader
|
||
Nico Woulard
kaskader
|
||
Daniel Arroyo
kaskader
|
||
Jonathan Barela
kaskader
|
||
Jeff Bramstedt
kaskader
|
||
Scott Cosgrove
kaskader
|
||
Mitchell Hall
kaskader
|
||
Johnny Hoffman
kaskader
|
||
David Perry
kaskader
|
||
Mike Wilson
kaskader
|
||
Michael Hansen
kaskader
|
||
Jonathan Heckler
kaskader
|
||
Dave Lane
kaskader
|
||
Ayhan Tongadur
kaskader
|
||
Tek J. Smith
układacz
|
||
Jacques Jouffret
operator steadicam
|
8,0
|
|
BJ McDonnell
operator steadicam (druga ekipa)
|
4,0
|
|
Kent Harvey
operator kamery
|
||
Jacques Jouffret
operator kamery
|
8,0
|
|
Richard Coy Aune
operator kamery
|
||
Lucas Bielan
operator kamery
|
||
Bob Scott
operator kamery (druga ekipa)
|
||
Karina Silva
operator kamery (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Mark 'Boylee' Boyle
operator kamery (asystent)
|
||
Tristan Chavez
operator kamery (asystent)
|
||
John Kairis
operator kamery (asystent)
|
||
Steven Cueva
operator kamery (asystent)
|
||
Louie DeMarco
operator kamery (asystent)
|
||
Brent Egan
operator kamery (asystent)
|
||
Jimmy E. Jensen
operator kamery (asystent)
|
||
Rob Salviotti
operator kamery (asystent)
|
||
James R. Tynes
oświetlenie
|
||
Gregory Peters
fotosista
|
||
Waylon Brady
elektryk
|
||
Robert Lofstrom
elektryk
|
||
Grady Cofer
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Jesper Kjölsrud
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Harrison Marks
koordynator efektów wizualnych
|
||
Zuzana Mikus
koordynator efektów wizualnych
|
||
Victoria Mowlam
producent efektów wizualnych
|
||
Ryan Wiederkehr
producent efektów wizualnych
|
||
Petra Holtorf-Stratton
producent efektów wizualnych
|
||
Wayne Billheimer
producent wykonawczy efektów wizualnych
|
||
Steve Garrad
producent wykonawczy efektów wizualnych
|
||
Lorelei David
montaż efektów wizualnych
|
||
Derrick Mitchell
montaż efektów wizualnych
|
||
Michael Steward
efekty wizualne
|
||
Bernhard Kimbacher
nadzorca komponowania
|
||
Mei Gangwen
dyrektor techniczny
|
||
Duarte Victorino
dyrektor techniczny
|
||
Jean Le Koh
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Kodeeswaran Shenbagaram
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Tim Yang
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Jesus Lavin
główny zecer
|
||
Siksit Boonyodom
zecer
|
||
Mike Diltz
zecer
|
||
Erica Henderson
zecer
|
||
Sunghwan Hong
zecer
|
||
Youngbin Park
zecer
|
||
Marie-Ève Authier
zecer
|
||
Chun-Ping Chao
zecer
|
||
Sam Johnston
zecer
|
||
Brian Peluso
zecer
|
||
Pau Rocher
zecer
|
||
Steve Ross
zecer
|
||
Maya Roza
zecer
|
||
Karhoe Chan
układ graficzny
|
||
Cristina Falcon
animator
|
||
Karen Eisenstadt
księgowy produkcji
|
||
Adrienne L. Graves
księgowy (asystent)
|
||
Jerri Whiteman
księgowy (asystent)
|
||
Anna Kongs
księgowy (asystent)
|
||
Lauren Popp
księgowy (asystent)
|
||
Jonathan Barela
dubler: Mark Wahlberg
|
||
Johnathon Johnson
dubler: Taylor Kitsch
|
||
Bob Kaye
dubler
|
||
John Quintana
dubler
|
Ogólne
Czy wiesz, że?
Pozostałe
Proszę czekać…