FDB.PL 1128 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Nowy wygląd strony filmowej 40
Grzegorz_Derebecki

Przymierzamy się do odpalenia nowego wyglądu strony filmowej. Potrzebujemy zmiany by móc łatwiej wprowadzać tam nowe funkcjonalności, by bardziej ujednolicić wygląd z tym co mamy na stronie głównej.

Przykładowe strony:
https://fdb.xan.pl/film/857048-joker
https://fdb.xan.pl/film/10138-mroczny-rycerz
https://fdb.xan.pl/film/635449-avengers-wojna-bez-granic
https://fdb.xan.pl/film/59773-dexter

Anonimowy

@Grzegorz_Derebecki

Ładnie to wygląda

JoShiMa

@Grzegorz_Derebecki na pewni będzie bardziej czytelne to wszystko.

ar23s

@Grzegorz_Derebecki
A ciemny motyw portalu kiedy będzie? :P Jak się pojawi ciemniejszy kolor + ten nowy wygląd to już będzie petarda, bo ciągle tutaj standardowy biały, czasami szału można dostać xD

Grzegorz_Derebecki

@ar23s Jeszcze nad nim nie pracuje ale dobrze, że przypominasz. Jak wiecej osób na niego zagłosuje to na pewno przyspieszą prace nad jego wprowadzeniem.

ZSGifMan

@ar23s

Ja też głosuję na ciemną stronę (mocy ;) FDB!
     

@Grzegorz_Derebecki

Słuchaj, jakbyś chciał to po uzgodnieniu jakichś podstaw projektu "ciemny FDB" i nakreśleniu szkieletu oraz jego schematów mógłbym Ci pomóc ogarnąć kilka CSS-ów, bo wiem jaka to monotonna i upierdliwa robota jest, a dzięki temu na pewno będzie szybciej. Będziesz miał też więcej czasu na inne rzeczy.
     

Grzegorz_Derebecki

@ZSGifMan Obecnie strona używa 3 layoutów. Jak już będę robił strone ciemną to tylko dla najnowszego więc najpierw chciałbym zmigrować jak najwiecej stron na nowy wygląd.

Dodatkowo style tworzymy nie w css ale scss i dla ciemnego tła planuje po prostu ponadpisywać zmienne by wygladały dobrze ale muszę to jeszcze przemyśleć.

Anonimowy

@Grzegorz_Derebecki

Mam tylko nadzieję, że ciemny motyw FDB będzie opcjonalny, a dalej będę mógł używać obecnego jasnego.

Grzegorz_Derebecki

@Robert_DeNiro na pewno i jeszcze troche zajmie zanim powstanie. Domyslny na pewno bedzie jasny :)

Agnieszka_Chmielewska_Mulka

@Grzegorz_Derebecki A kiedy będzie wprowadzony ten nowy wygląd strony filmowej ?

Grzegorz_Derebecki

@Agnieszka_Chmielewska_Mulka Jeszcze nie wiem, kilka rzeczy jeszcze zostało tam do dokończenia i chyba dopiero po nowym roku uda się to zrobić niestety.

Chemas

@Grzegorz_Derebecki

Prezentuje się dobrze. Layout nie zmienia ogólnej koncepcji i to mi się podoba.
Ciemna strona jednak nie dla mnie bardzo się cieszę, że będzie opcjonalna.

BuziakL

@Grzegorz_Derebecki całkiem fajnie to wygląda, bardziej świeżo, intuicyjnie.
Masz linki do wizualizacji innych podstron serwisu? Np. forum? By się przydał lżejszy layout, świeży, lekki. :)

Nie bardzo wiem, o co chodzi z tą ciemną stroną. Czy chodzi o kolor tła strony? Ja jednak bardziej preferuję biel :P

Siwy1984

@Grzegorz_Derebecki
Wygląda to całkiem fajnie i na pewno bardziej przejrzyście.
Jeśli chodzi o mnie : JESTEM ZA!
O ciemny motyw FDB akurat mnie chyba pytać nie trzeba.. : )
Od początku byłem za tym i nic się u mnie nie zmieniło w tej kwestii dlatego głosuję ZA! : )

Korzystając z okazji chciałbym życzyć wszystkiego najlepszego w nadchodzącym 2020 roku wszystkim FDB-owiczom!
Trochę ostatnio sporo się u mnie działo (stąd też trochę rzadziej tu zaglądam) ale na pewno niebawem wrócę z powrotem.. : )
Trzymajcie się wszyscy!
Pozdrawiam : )

Chemas

@Siwy1984

Dzięki za życzenia, również przyłączam się.

BuziakL

@Siwy1984 Tobie i Wam wzajemnie najlepszego. :)

ana481516

@Grzegorz_Derebecki Ładnie, przejrzyście. Ja także jestem za ciemnym motywem strony.

Elizabeth_Linton

@Grzegorz_Derebecki Dobrze wygląda, szczególnie podoba mi się obsada. Tendencja do powiększania elementów strony trwa w najlepsze, to według mnie minus, ale zapewne chodzi o wygodniejsze korzystanie ze strony na komórce.

ar23s

@Grzegorz_Derebecki
Rozszerzenie do przeglądarki "Dark Reader" dobrze się spisuje jako alternatywa czarnego motywu. Wystarczy odhaczyć w opcjach, aby motyw nie dotyczył wszystkich witryn i można ustawić na fdb, czy gdzie się tam chce.

Patinsonka

@ar23s ewentualnie Chrome + Stylus i można zainstalować ciemny motyw tylko dla fdb :)

Chemas

@Elizabeth_Linton

Zgodę się z Tobą. Oby tylko nie poszło w gigantomanię, jak na konkurencyjnym portalu ;)

Elizabeth_Linton

@Grzegorz_Derebecki Czy mi się tylko wydaje czy pogorszyła się jakość plakatów i zdjęć do filmów?

Grzegorz_Derebecki

@Elizabeth_Linton Tak – dostałem już takie zgłoszenia, niedługo zbadam sprawę i wprowadzę poprawki.

Aktualizacja – już powinno być ok.

Elizabeth_Linton

@Grzegorz_Derebecki Faktycznie, dużo lepiej.

Til

@Grzegorz_Derebecki
Dało by się to zmniejszyć o połowę? Będzie czytelniejsze i na komórce łatwjejsze do śmigania.

Grzegorz_Derebecki

@Til Co konkretnie miało by być zmniejszone?

https://share.getcloudapp.com/E0uED1pJ

Wg mnie wielkość jest odpowiednia. Google teraz na to dość mocno patrzy i przysyła maile, że coś jest za małe albo przyciski są za blisko siebie, więc trzeba uważać :)

Til

@Grzegorz_Derebecki
Odstępy między wierszami są zdecydowanie za duże. Cztery reklamy na stronie przeszatkowane z treścią (rozumiem z czegoś trzeba żyć) skutecznie utrudniają odbiór. Jestem starszą osobą i lubię strony czytelne, zwarte, które można objąć spojrzeniem bez modnego teraz przewijania. Strona fdb z 2019 po wprowadzeniu kilku drobnych zmian idealnie odpowiadałaby mi i wielu innym, którzy zadomowili się tutaj po wprowadzeniu gigantomani połączonej z pismem obrazkowym przez fw. Zdaję sobie sprawę, że nic nie zwojuję, mogę tylko prosić o zaprzestanie dalszego rozwlekania stron, i zostawieniu w spokoju strony profilowej.
I na koniec z innej beczki
" z pracą jest jak z pierdzeniem, jak się będziesz zmuszał to gówno z tego wyjdzie"

Grzegorz_Derebecki

@Til co do reklam to jeszcze przemyśle sprawę czy dało by się ich trochę mniej tam umieścić. O których odstępach mówisz?

Agnieszka_Chmielewska_Mulka

@Grzegorz_Derebecki

ja mam białe pole nad tytułem filmu… (mam włączonego adblockera) – pewnie tam masz zamieszczoną reklamę – wygląda to niefajnie (możesz coś z tym zrobić ??) – reszta strony już nie ma takich białych pól

Grzegorz_Derebecki

@Agnieszka_Chmielewska_Mulka mogę prosić o zrzut ekranu i przykladowy adres strony

Agnieszka_Chmielewska_Mulka

@Grzegorz_Derebecki

a jak tu na forum dodać zrzut ekranu ??

Grzegorz_Derebecki

@Agnieszka_Chmielewska_Mulka Możesz wgrać gdzieś i dać tutaj link.

Agnieszka_Chmielewska_Mulka

@Grzegorz_Derebecki

https://www.fotosik.pl/zdjecie/a1a2f3fecacba557

strona główna – podstrony z poszczególnymi filmami tak samo się ładują…

Grzegorz_Derebecki

@Agnieszka_Chmielewska_Mulka to wyglada mi na adblocka mimo wszystko. A jak to wyglada w przypadku np firefox czy chrome?

Jaka to wersja opery?

U mnie na operze wygląda to tak
https://share.getcloudapp.com/7KuRBWlz

Agnieszka_Chmielewska_Mulka

@Grzegorz_Derebecki

nie używam innych przeglądarek. to opera 66. mam włączoną blokadę reklam w operze. Dziwi mnie jednak to, że tylko w tym miejscu jest biała plama – w innych miejscach w których są reklamy na stronie fdb.pl nie ma białych plam…
czyli rozumiem, że albo wyłączę blokadę reklam i będę zmuszona do oglądania wszystkich reklam na stronie albo pozostaje mi przyzwyczajenie się do tej białej plamy…

Asmodeusz

@Agnieszka_Chmielewska_Mulka nie tylko ty masz białą plamę, a swoją drogą po zmienie wyglądu wszystko jakieś takie kwadratowe się porobiło

ar23s

@Grzegorz_Derebecki
"Jeszcze nad nim nie pracuje ale dobrze, że przypominasz. Jak wiecej osób na niego zagłosuje to na pewno przyspieszą prace nad jego wprowadzeniem."

Przypominam ponownie o wdrożeniu ciemnego motywu.

89Keradius

@Grzegorz_Derebecki Dobra, to ja mam takie pytanie odnośnie zakładek: ostatnio ocenionych, filmów/seriali do obejrzenia i materiałów współtworzonych. Czy jest możliwe zmniejszenie tych "kwadracików" do rozmiaru zakładki listy? Przypuszczam, że takie coś sprzyjałoby przejrzystości profilu użytkownika.

Chemas

@89Keradius aż tak bardzo mi to nie przeszkadza, ale generalnie nie mam nic przeciw
@ar23s Biały mi nie przeszkadza, jak już kilka razy pisałem, a generalnie uważam, że powinien być wybór @Grzegorz_Derebecki .

89Keradius

@Chemas Mnie źle się kojarzą te "wielkie kwadraty" w sensie z tym, co od kwietnia 2018 dzieje się na filmwebie. Swoją drogą ciekawe, czy będzie można kiedyś dodawać więcej materiałów do ludzi filmu.

Chemas

@89Keradius Wiem o czym piszesz, tylko, że tam jest na prawdę gigantomania :) Może mi tak nie przeszkadza, bo ja generalnie rzadko przeglądam profile użytkowników, a swój to już szczególnie.

Proszę czekać…