"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Prawa do Terminatora sprzedane 1

Amerykańska prasa doniosła, iż prawa do serii Terminator sprzedano za 15 mln $ oraz 5% dochodów brutto z wpływów z jakichkolwiek przyszłych filmów. Rzekomym nabywcą praw jest największe niezależne amerykańskie studio filmowe – Lionsgate. Pod koniec tygodnia będzie oficjalna informacja na ten temat.

Kadr z filmu Terminator: Ocalenie (2009)

Logo studia LionsgateLogo studia Lionsgate

Dotychczas prawa do filmów Terminator należała do spółki Halcyon Co., która ostatecznie była zmuszona ogłosił upadłość. W postępowaniu upadłościowym szefowie firmy Halcyon Derek Anderson i Victor Kubicek stwierdzili, iż chcieliby uzyskać około 60 mln $, ze sprzedaży praw do tej serii. Oni sami zakupili je w 2007 roku za niecałe 30 mln $. Niestety eksperci filmowi oraz inne studia takiej ogromnej kwoty nie chciały płacić. Niezależni specjaliści wycenili, iż wartość praw to jedynie 7 mln $.

Studio Lionsgate to aktualnie największe niezależne amerykańskie studio filmowe. Założone zostało w 1995 roku zajmując się przede wszystkim tanimi acz popularnymi horrorami. Po sukcesie serii Piła szefowie studia postanowili inwestować również w kilka filmów bardziej artystycznych. Dzięki temu powstały takie obrazy jak Czekając na wyrok czy ostatnio odnoszący sukcesy w Ameryce – Precious: Based on the Novel 'Push' by Sapphire. Teraz studio chce powiększyć swoje portfolio o filmy sci-fi.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Ronaldinho

Jest szansa na bardzo dobry piąty film, 100% będzie Rka, do tego z budżetem pewnie nie będą szaleć, to i się będą starali, żeby jak najdokładniej wykorzystać możliwy budżet.

hqpoznan

No jeszcze troche to Lionsgate bedzie mogło chwalic sie jako najlepsze studio filmow i Warner Brothers czy Fox moge im lizac buty.

Proszę czekać…