http://vimeo.com/mironkundzicz

Ewan jako Kurt? 0

Czy Brytyjczyk Ewan McGregor zagra Kurta Cobaina?

Całkiem prawdopodobne, ponieważ wdowa po wokaliście Nirvany, Courtney Love bardzo by tego chciała.

Ewan McGregor w filmie Duża ryba 2003Ewan McGregor w filmie Duża ryba 2003

Na początku tego tygodnia Love kupiła prawa do książki Heavier than Heaven autorstwa Charlesa Crossa, która jest biografią jej zmarłego męża.

Teraz mówi się, że McGregor, który grał punkową gwiazdę w obrazie Idolu, jest numerem jeden na prywatnej liście Love.

Projekt będzie pierwszym oficjalnym filmem, opowiadającym o tragicznie zmarłym wokaliście. Popełnił on samobójstwo w roku 1995.

Ewan McGregor jest znany w Polsce z ról Obi-Wana Kenobiego w pierwszym, drugim i trzecim epizodzie Gwiezdnych wojen. Poza tym można go było oglądać w Trainspottingu, Płytkim grobie, The Pillow Book, czy Moulin Rouge!. Ma na swoim koncie aż cztery Empire Award za role w filmach Moulin Rouge!, Życie mniej zwyczajne, Trainspotting i Płytki grób.

Courtney Love, wdowa po Kurcie Cobainie również grała w filmach. Wystąpiła w Człowieku z księżyca, Skandalista Larry Flynt, Feeling Minnesota, czy Sid i Nancy. Za rolę w Skandalista Larry Flynt, która jest chyba jej najlepszą, otrzymała nagrody Stowarzyszenia Krytyków z Bostonu, Chicago i Florydy.

Kurt Cobain był wokalistą grunge'owego zespołu Nirvana. Kierował nim od 1985 do 1994 roku. Nirvana nagrała 7 albumów. Najsławniejsze z nich to Nevermind i In Utero. Mówi się, że Cobain był wielkim artystą, ale jest to duże nadużycie, ponieważ jego zespół nie pokazał niczego nowego, ani wielkiego i stał się tak sławny i kultowy, tylko dzięki jego śmierci.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…