Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Pierwszy w Warszawie Dolby Atmos - relacja z otwarcia Cinema City w Galerii Północnej 3

Dziś, 14 września zostanie otwarte nowe kino na warszawskiej Białołęce – Cinema City Galeria Północna. Jest to pierwsze kino w stolicy z przełomowym systemem dźwiękowym Dolby Atmos®. Wczoraj wieczorem odbyła się z tej okazji konferencja połączona z projekcjami aż 4 filmowych premier i bankietem dla zaproszonych gości. Gospodarzem wydarzenia był sam prezes Cineworld Group – Moshe J. "Mooky" Greidinger.

Tuż przed uroczystym otwarciem konferencji, fot. Arkadiusz Turek.

W dniu wczorajszym Cinema City Galeria Północna było najnowocześniejszym kinem w Europie, dziś Cineworld otwiera nowe kino w Londynie, ale bycie drugim pod względem nowoczesności i designu kinem Europy (tak naprawdę to w zasadzie ex equo przecież) to i tak powód do dumy. Białołęka i okolice zyskała nie tylko znakomity multipleks kinowy, ale także robiące naprawdę duże wrażenie centrum handlowe w postaci Galerii Północnej.

Na drugim piętrze tejże Galerii znajduje się to co nas, kinomaniaków, najbardziej jednak interesuje – Cinema City Galeria Północna. Jest to kino na najwyższym europejskim poziomie, nowoczesne i zaawansowane technologicznie. Posiada 11 klimatyzowanych sal z wygodnymi fotelami, w których zmieści się ponad 2 000 widzów, a także bar z kinowymi przekąskami oraz kawiarnię Cinema Café, w której miłośnicy dobrej kawy i dobrych filmów będą mogli sięgnąć na półkę, wybrać i poczytać książki o tematyce filmowej. Cinema City, jako pionier innowacyjnych technologii stosowanych w branży kinowej, takich jak kina IMAX® czy sale ŠKODA 4DX®, udostępnił teraz widzom salę z systemem dźwiękowym Dolby Atmos®.

Głośniki systemu Dolby Atmos są rozmieszczone również w suficie, tu specjalnie podświetlone na niebiesko.

System dźwiękowy Dolby Atmos® przemienia seans kinowy w niezwykłe przeżycie filmowe, gdyż każdy głośnik jest niezależnym źródłem dźwięku. Dolby Atmos® dosłownie „wrzuca” widza w sam środek akcji i przez to dostarcza mu niesamowitych emocji. Dzięki licznym głośnikom, rozmieszczonym w strategicznych miejscach wokół sali oraz nad głowami widzów, dźwięk dociera do każdego miejsca na widowni, wypełniając salę kinową i opływając widza ze wszystkich stron. Powoduje to, że dźwięki akcji, rozmowy bohaterów i muzyka filmowa tworzą pełniejszą, głębszą i bardziej stymulującą zmysły warstwę audio. To kompletnie nowa jakość rozrywki, którą oferujemy warszawiakom

mówi Izabela Karolczyk – Szafrańska, Dyrektor Marketingu i PR w Cinema City Poland.

Cinema City Galeria Północna posiada dwie sale z system Dolby Atmos®. Głośniki rozmieszczone są za ekranem, po bokach, w tyle sali kinowej oraz aż 16 głośników umieszczonych na suficie. Oczywiście, żeby w pełni skorzystać z tego co oferuje system Dolby Atmos® odtwarzany film musi mieć odpowiednio zapisany dźwięk. W największym skrócie chodzi o to, że poza głośnikiem centralnym (tym od dialogów) nie jest on przypisywany do żadnego konkretnego kanału. Zapisywana jest natomiast jego pozycja w przestrzeni, a Atmos wtedy tworzy otoczenie dźwiękowe bliskie rzeczywistemu. Jednak podczas odtwarzania filmu z tradycyjną ścieżką dźwiękową również zauważymy sporą poprawę jego jakości, bo system go odpowiednio przetworzy, aby uzyskać jak najlepsze efekty.

Podczas konferencji prowadzonej przez prezesa Cineworld Group – Moshe J. "Mooky" Greidingera zaprezentowano kilka specjalnie przygotowanych klipów i muszę przyznać, że wrażenia słuchowe są nieporównywalne z tradycyjnym systemem dźwięku. Wybierając się do kina sprawdźcie koniecznie czy dany film w pełni wykorzystuje nową technologię, na pewno się nie zawiedziecie, tak duża jest różnica w doznaniach. Ze swej strony mogę podpowiedzieć, że z nowości, które znajdują się w tej chwili w ofercie Cinema City lub będą miały premiery w najbliższych miesiącach system Dolby Atmos® posiadają na pewno horror To, Kingsman: Złoty Krąg oraz Blade Runner 2049. Liczba filmów produkowanych z pełnym wykorzystaniem nowego systemu cały czas rośnie, wiem też, że studia przygotowują zremasterowane wersje filmów z Dolby Atmos®, miejmy nadzieję, że szybko trafią one także do polskich kin.

Prezes Cineworld Group Moshe J. Greidinger i prowadząca konferencję Anna Wendzikowska, fot. Arkadiusz Turek.

Po prezentacji ambitnych zamierzeń Cineworld Group oraz odpowiedzi na liczne pytania dziennikarzy, zaproszono gości na uroczyste oficjalne otwarcie Cinema City Galeria Północna. Zgromadzonych gości jeszcze raz powitała prowadząca również konferencję Anna Wendzikowska, po czym prezes Cineworld Group – Moshe J. "Mooky" Greidinger zaprosił wszystkich na pierwsze 4 wyświetlenia filmów w pachnącym jeszcze nowością kinie. Do wyboru były premierowe lub przedpremierowe pokazy filmów: To, Powiernik królowej, American Assassin i Tulipanowa gorączka.

Po seansach natomiast rozpoczęła się część bankietowa i dopiero wtedy można było się przekonać, jak wielu celebrytów przybyło na tę uroczystość. Gdybyśmy byli portalem bardziej plotkarskim, pewnie udało by się namierzyć więcej nazwisk związanych z szeroko pojętym showbiznesem, ale myślę, że tych kilka nazwisk każdy niemal skojarzy. Tak więc pojawili się m.in.: aktor Andrzej Młynarczyk, aktorka Laura Samojłowicz, znakomity koszykarz Cezary Trybański, piosenkarka Iwona Węgrowska, modelki Patrycja Strzałkowska i Kamila Szczawińska, pływak Radosław Kawęcki, Ivan Komarenko, Karina Kunkiewicz, Agnieszka Mrozińska i Alex Caprice, Ewa Niespodziana, Robert Burneika, Gabriel Fleszar, Mateusz Maga, kucharz Grzegorz Łapanowski, Ewa i Tomasz Lubertowie.

Poniżej minigaleria z otwarcia Cinema City Galeria Północna, fot. Arkadiusz Turek.


Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…