Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Avengers dołączają do grona filmów, które przekroczyły 2 mld dolarów 0

Stało się to czego wszyscy się spodziewali. Avengers: Wojna bez granic dołącza do klubu filmów, którym udało się zarobić na całym świecie dwa miliardy dolarów.

Do tej pory tylko trzy tytuły mogły pochwalić się takim wyczynem. Są to Avatar (2,788 mld dolarów), Titanic (2,187 mld dolarów) oraz Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy (2,068 mld dolarów). Obecnie na koncie trzeciej części "Avengers" znajduje się 2,002,059,331 dolarów. Oczywiście film będzie jeszcze przez jakiś czas zarabiał – do bycia numerem trzy w zestawieniu najbardziej dochodowych produkcji w historii brakuje mu około 66 mln dolarów. Szanse na to są, ponieważ jakiś czas temu ogłoszono, że film będzie dłużej w chińskich kinach aż o trzy miesiące.

Jeśli chodzi o kina amerykański to Avengers zarobili w nich 656,1 mln dolarów. Co ciekawe taki wynik sprawia, że film jest numerem dwa w Ameryce Północnej. "Wojna bez granic" niespodziewanie przegrała rywalizację z innym filmem należącym do Kinowego Uniwersum Marvela – Czarną Panterą. Reszta pieniędzy, czyli 1,346 mld dolarów pochodzi z reszty świata (dla porównania Czarna Pantera zarobił poza granicami 646,4 mln dolarów.

Rok 2018 jest dla Marvela bardzo udany. A przed nami przecież premiera jeszcze jednego widowiska – Ant Man i Osa.

Źrodło: MovieWeb

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…