Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Serialowa wersja 'Wojny światów' - zobaczcie pierwsze zdjęcia 0

Stacja FOX zaprezentowała galerię z oficjalnymi zdjęciami promującymi nowy serial science – fiction – Wojna światów.

Akcja najnowszej adaptacji powieści H.G. Wellsa Wojna światów toczy się współcześnie. Pewnego dnia astronomowie odbierają sygnał z innej galaktyki, który jest długo wyczekiwanym przez wszystkich dowodem na istnienie życia poza Ziemią. Wszyscy ludzie na świecie czekają z zapartym tchem na kolejny kontakt z obcą cywilizacją. Później wydarzenia toczą się w błyskawicznym tempie. W ciągu kilku kolejnych dni ludzkość zostaje niemal całkowicie unicestwiona, a na opustoszałym świecie zostaje przy życiu jedynie garstka ludzi.

Patrząc się na nadlatujące statki kosmiczne, ci, którzy przetrwali, zadają sobie pytanie – kim są wrogo nastawieni do nich obcy i dlaczego chcą za wszelką cenę zniszczyć Ziemię? Jest to opowieść o zwykłych ludziach w niezwykłych okolicznościach, którzy nie są jedynie ofiarami brutalnej wojny. Szybko bowiem zdajemy sobie sprawę z tego, że brutalny atak kosmitów na Ziemię nie był dziełem przypadku, bo na naszych oczach rodzi się nienawiść. Świetnie nakręcony, emocjonujący serial Wojna światów z wyrazistymi bohaterami łączy w sobie elementy dramatu i gatunku science-fiction.

Żyjemy w niespokojnych czasach, w których strach i lęk są stałym elementem naszej kultury. H.G. Wells doskonale rozumiał poczucie zbiorowego, podprogowego i podświadomego strachu. Dystopie i science fiction to gatunki literackie, które w naturalny sposób dają upust stanom zbiorowego przerażenia. Wells dobrze wiedział, że największe zagrożenie dla ludzkości nie przyjdzie z zewnątrz, ale wyjdzie od nas samych. Nasz serial rozwija jego myśl, bo jest ostrzeżeniem, że jedynym ratunkiem dla ludzkości jest nasze człowieczeństwo.

podkreśla Gabriel Byrne, który występuje w serialu w jednej z głównych ról

Stephen Hawking stwierdził kiedyś: Jeśli kiedykolwiek odwiedzą nas kosmici, może się to dla nas skończyć jak dla Indian po odkryciu Ameryki przez Krzysztofa Kolumba.

To stwierdzenie Stephena Hawkinga było naszym źródłem inspiracji podczas pracy nad nową ekranizacją powieści H.G. Wellsa "Wojna światów". Chciałem rozwinąć ten wątek, żeby pokazać, że podobnie jak kosmici w powieści H.G. Wellsa, ludzie są zdolni niszczyć wszystko, co uważają za gorsze lub inne. Nasz serial jest nową interpretacją ponadczasowej powieści, która wnikliwie analizuje ludzkie relacje i więzi łączące rodziców i dzieci, kochanków lub nieznajomych. Jest to serial zrealizowany z filmowym rozmachem, z intrygą i zagadką typową dla gatunku science fiction, gdzie źródłem suspensu nie jest wartka akcja, ale osobowości bohaterów.

podkreśla scenarzysta i producent wykonawczy serialu Howard Overman

Pomysłodawcą i autorem scenariusza serialu, który liczy osiem godzinnych odcinków, jest zdobywca nagrody BAFTA Howard Overman. Serial został wyprodukowany przez spółkę Urban Myth Films jako koprodukcja Canal+, Fox Networks Group (FNG) Europe & Africa i AGC Television.

W obsadzie serialu Wojna światów występują Gabriel Byrne, Elizabeth McGovern, Léa Drucker, Natasha Little, Daisy Edgar Jones, Stéphane Caillard, Adel Bencherif i Guillaume Gouix. W pozostałych rolach zobaczymy Ty Tennanta, Stephena Campbella Moore'a, Bayo Gbadamosiego, Aarona Heffernana, Emilie de Preissac i Alysson Paradis.

Wojna światów jest własną produkcją stacji CANAL+ i regionalnym serialem fabularnym zamówionym przez spółkę FNG Europe & Africa. Premiera serialu odbędzie się pod koniec tego roku na antenie stacji CANAL+ we Francji. Produkcja zostanie wyemitowana na kanale FOX w ponad 50 krajach w Europie i Afryce.

Źrodło: FOX

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

ZSGifMan

Co wydawało się niemożliwe jednak się kiedyś już stało i tak świetny film SF pt. 12 małp został rozmieniony na drobne w serialu o tym samym tytule, bo ile można się cofać w czasie, potem wracać do teraźniejszości by obserwować paradoksy, więc cofać się ponownie po czym wracać i tak w kółko?! Tu sytuacja m się nieco lepiej, bo temat jest bardziej elastyczny i apo/postapo można długo ciągnąc bez większego uszczerbku na całkowitym sensie.                                         

Proszę czekać…