24

Powstanie film telewizyjny będący prequelem 24 godzin.

FOX zaplanowało dwu godzinny film telewizyjny 24 godziny, który ma być prequelem opóźnianego siódmego sezonu serialu.

Stacja ogłosiła 15 maja, że zostanie wyemitowany w niedziele, 23 listopada. Przedłużony odcinek będzie dział się na kilka miesięcy przed sezonem 7, który będzie miał premierę w styczniu 2009 roku.

Fani 24 godzin są bez swojego serialu od maja 2007 roku. Przez strajk scenarzystów zrobiono tylko 8 odcinków 7 sezonu. Nie chcąc ryzykować tradycyjnej nie przerwanej emisji 24 godzin, Fox zdecydował się opóźnić cały sezon.

Na początku prequelu, Jack Bauer (Kiefer Sutherland) jest w RPA i zajmuje się międzynarodowym kryzysem. W domu, nowowybrana pani prezydent (nowa w serialu Cherry Jones) przygotowuje się do dnia inauguracji. Druga część ma być bardziej ekscytująca niż to wygląda.

Jesteśmy podekscytowani prequelem, ponieważ bada skomplikowany stan emocjonalny Jacka, a i tak ma wciąż emocje i napięcie, którego oczekują fani od 24 godzin, powiedział producent wykonawczy Howard Gordon w oświadczeniu. Zdjęcia w RPA sprawiają, że wszyscy chcemy, aby ten sezon był szczególnie zapamiętany przez fanów.

Oddani fani 24 godzin wiedzą, że zdjęcia w Afryce były wstępną, odrzuconą fabułą Siódmego Dnia. Właściwe wątki sezonu siódmego przeniosą akcje z Los Angeles do Waszyngtonu i zmuszą Bauera do działania bez wsparcia CTU. Wiadomo tylko, że kryzys na skalę krajową zgromadzi nowych członków obsady, Colm Feore, Janeane Garofalo, Annie Wersching, Jeffreya Nordling, Rhys Coiro i Johna Billingsley, a także powracających ulubieńców, Mary Lynn Rajskub i Jamesa Morrisona.

Ekipa serialu, w lutym, miała mały problem, gdy współtwórca serialu, Joel Surnow odszedł, by pracować przy innych projektach. Weteran Gordon pozostaje, by prowadzić dalej serial.

Ekipa serialu 24 godzinyEkipa serialu 24 godziny