Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

"Kleks: Akademia Pana Kleksa" - pierwszy zwiastun wyczekiwanego widowiska! 0

Akademia pana Kleksa. Część 1 doczekała się pierwszego teaserowego zwiastuna. Zapowiedź wyczekiwanej adaptacji znajdziecie w dalszej częsci artykułu.

fragment plakatu "Kleks: Akademia Pana Kleksa"

Akademia pana Kleksa będzie uwspółcześnioną wersją klasyki dla dzieci autorstwa Jana Brzechwy.

Akademia pana Kleksa to opowieść o niezwykłej szkole, do której trafiają dzieci, których imiona zaczynają się na literę A. Szkoła prowadzona jest przez ekscentrycznego nauczyciela Ambrożego Kleksa, będącego zarówno czarodziejem, jak i poszukiwaczem przygód. Tu nauka nie wygląda zwyczajnie. Warto odnotować, że w nowej wersji Adaś Niezgódka zostanie zastąpiony Adą Niezgódką, którą zagra Antonina Litwiniak.

W postać tytułowego Pana Kleksa wcieli się Tomasz Kot. Reżyserią zajął się Maciej Kawulski, który dał nam się poznać, jako filmowiec tworzony kino gangsterskie. Teraz przyjdzie mu się zmierzyć z prawdziwą legendą. Scenariusz przygotował Krzysztof Gureczny.

Premiera pod koniec 2023 roku.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

dragoon1984

Tak naprawdę Fronczewski mógłby z powodzeniem zagrać ponownie główną rolę. Dziwne, że się na to nie zdecydowali….I nawet jak chcą zrobić coś nowego, to jednak, gdy on przemawia, to nic nie jest w stanie zatrzeć odczucia, że przemawia jedyny i niezastąpiony Kleks.

betrzy dragoon1984

@dragoon1984 W stu procentach podpisuję się pod tym co Pan napisał. Bardzo mi szkoda, że Fronczewski nie zagrał w tym filmie.

@dragoon1984 możliwe, że dostał propozycję jako pierwszy ale chyba wiek i zdrowie nie za bardzo pozwalają grać już taką rolę. Jednak trochę się Kleks rusza i skacze. Na szczęście będzie grał dalej Jana Brzechwę

Chemas

Bardzo jestem ciekaw, co z tego wyjdzie, chociaż od reżysera Underdoga za wiele nie będę oczekiwał. Ciekawe będzie porównanie ze starą wersją. Co do Kota mam nadzieję, że da radę, bo to bardzo dobry aktor. Natomiast zdecydowanie nie podoba mi się zastąpienie Adasia Adą.

Proszę czekać…