Dzień remake'ów 0

Pojawiły się informacje o remake’ach Pamięci Absolutnej, Arthura oraz Niekończącej się opowieści

Dziś jest dość ciekawy dzień, bo dawno nie było tylu informacji na raz o remake’ach klasycznych obrazów. I do tego remake’ach takich filmów, które lepiej pozostawić w spokoju.

NIEKOŃCZĄCA SIĘ OPOWIEŚĆ

Zacznijmy od najgłośniejszego tytułu, który doczeka się remake’a. Jest to Niekończąca się opowieść Wolfganga Petersena, klasyka fantasy dla dzieci, która do dziś cieszy się popularnością.

Niekończąca się opowieśćNiekończąca się opowieść

Producenci Ciekawy Przypadek Benjamina Buttona razem z firmą Leonardo DiCaprio prowadzą rozmowy z Warner Bros., aby ożywić serię z współczesnymi możliwościami. Niedawno studio nabyło prawa i szykują się do remake’a.

A cała fabułą jest oparta na niemieckiej powieści Michaela Ende pod tym samym tytułem.

Bastian ma 10 lat; mieszka tylko z ojcem. Jego matka umarła. Chłopak ciągle buja w obłokach. Zamiast o sprawach przyziemnych takich, jak szkoła, woli układać własne historyjki i czytać książki. Pewnego dnia, kiedy gonią go łobuzy ze szkoły, Bastian chowa się w małym antykwariacie. Tu wpada mu w ręce niezwykła książka, której tytuł sugeruje, że zawarta w niej historia nigdy się nie kończy. Dla chłopca to książka wymarzona, kradnie ją więc i z tą chwilą staje się częścią opowieści zawartej w tej książce. Kiedy ją czyta na strychu szkoły, dowiaduje się, że wspaniała kraina Fantazji jest w niebezpieczeństwie – niszczy ją nicość. Tylko jeden bohater może dowiedzieć się, jak temu zaradzić – jest to Atreju, rówieśnik Bastiana. Od tego momentu, chłopcy razem będą przeżywać wiele niebezpiecznych przygód podczas Wielkiego Poszukiwania

Dieter Geissler, producent oryginału, także będzie pracować przy projekcie, który ma pokazać więcej niuansów książki, które były przeoczone w pierwszym filmie. Obraz doczekał się dwóch sequeli, Niekończąca się opowieść 2 George'a Millera z 1990 roku, oraz Niekończąca się opowieść 3 z 1996 roku, lecz szybko skończyła na rynku wideo.

PAMIĘĆ ABSOLUTNA

Neal H. Moritz i jego Original Films są w ostatniej fazie negocjacji, aby stworzyć współczesną wersję Pamięci Absolutnej, filmu sci-fi z 1990 roku z Arnoldem Schwarzeneggerem i reżyserowanym przez Paula Verhoevena.

Oparty na opowiadaniu Philipa K. Dicka film opowiadający o robotniku Dougu Quaidzie, który udaje się do punktu wszczepiania wspomnień. Tam okazuje się, że wspomnienia, które uważał za prawdziwe zostały wszczepione jeszcze wcześniej. Rozwiązania tajemnicy należy szukać na Marsie, gdzie Quaid bezzwłocznie się udaje.

Obraz był hitem, zarabiając 261 milionów dolarów na całym świecie. Producenci mają nadzieję, że dzięki dzisiejszej technologii uda im się opowiedzieć tę historię w odpowiedni, oszałamiający sposób.

ARTHUR

Peter Baynham został wyznaczony przez Warner Bros. do napisania scenariusza Arthura, remake’a komedii z 1982 roku. Główną rolę ma zagrać Russell Brand, znany z Chłopaki też płaczą.

Baynham był jednym ze scenarzystów hitu, Borat i ostatnio ponownie współpracował z Baron Cohenem przy Bruno.

Oryginał był według scenariusza i w reżyserii Steve’a Gordona, a główną rolę playboya grał Dudley Moore, którego plan, by bogato się ożenić się nie powiódł, gdy zakochał się w zwykłej dziewczynie.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Ronaldinho

"Pamięć absolutna" i "Niekończąca się opowieść" to zdecydowanie filmy, które są z góry skazane na porażkę w formie remake’owej, gdyż nawet najlepsze CGI nie zastąpi piękna tamtych efektów, ale nie tylko o efekty się tutaj rozchodzi, teraz nie robi się filmów w tak pięknym stylu jak kiedyś.

Tomassh

I po co to komu? :/ gdyby jeszcze pozmieniali trochę fabułe, bo jak patrzę na te 100% kopię to mi się rzygać chcę!

a 'Niekończącza sie opowieść' przecież była zremakeowana parę lat temu, w formie odcinkowej, więc po co komu kolejny remake? :[

regoat Tomassh

bo to zeby takie glaby mialy sie co bezsensownie pytac.

Z pamiecia basolutna to faktycznie, trudno bedzie im dorownac orginalowi

Quagmire

jeśli chodzi o pamięć absolutną nie widzę żadnego sensu w robieniu remaku filmu który ma dopiero 19 lat, sądzę że studio porzuci ten pomysł bo widzowie zbyt dobrze pamiętają oryginał

Proszę czekać…