Kabaret 1972

Cabaret

Berlin, wczesne lata 30. XX w. Marząca o karierze gwiazdy Sally Bowles występuje w podrzędnym kabarecie "Kit-Kat Klub" . Poznaje Briana Robertsa, młodego Brytyjczyka, który przybył tu, by doskonalić swoją znajomość niemieckiego i udzielać lekcji angielskiego. Z czasem rodzi się między nimi głębsze uczucie. Pierwszymi… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Liza Minnelli
jako Sally Bowles
Michael York
jako Brian Roberts
Helmut Griem
jako Maximilian von Heune
Joel Grey
jako Mistrz ceremonii
Fritz Wepper
jako Fritz Wendel
Marisa Berenson
jako Natalia Landauer
Elisabeth Neumann-Viertel
jako Panna Schneider
Helen Vita
jako Panna Kost
Sigrid von Richthofen
jako Panna Mayr
Gerd Vespermann
jako Bobby
Ralf Wolter
jako Pan Ludwig
Georg Hartmann
jako Willi

Berlin, wczesne lata 30. XX w. Marząca o karierze gwiazdy Sally Bowles występuje w podrzędnym kabarecie "Kit-Kat Klub" . Poznaje Briana Robertsa, młodego Brytyjczyka, który przybył tu, by doskonalić swoją znajomość niemieckiego i udzielać lekcji angielskiego. Z czasem rodzi się między nimi głębsze uczucie. Pierwszymi uczniami Briana zostają przyjaciel Sally, Fritz Wendel, oraz bogata żydowska dziewczyna Natalia Landauer. Niebawem Sally zyskuje nowego wielbiciela, barona Maximiliana von Heune, który otacza opieką ją i Briana. Po pewnym czasie Sally wyznaje, że została kochanką barona. Zaskoczony Brian oznajmia jej, że arystokrata także z nim nawiązał intymne stosunki. Historie głównych bohaterów nakreślone zostały na tle życia "Kit-Kat Klubu", będącego swoistym krzywym zwierciadłem, w którym odbija się rzeczywistość Niemiec ogarnianych przez falę nazizmu. Akcję puentują piosenki i skecze wykonywane na scenie. Ich pozorna wulgarność doskonale współgra z postępującym upadkiem moralnym w realnym świecie, a celne i dowcipne komentarze konferansjera stanowią aluzję do aktualnych wydarzeń. Anonimowy

Gatunek
Dramat, Musical, Wojenny
Słowa kluczowe
krew, miłość, ciąża, depresja zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1972-02-13 (świat)
Wytwórnia
Allied Artists Pictures
ABC Pictures
Bavaria Film
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
124 minut
Budżet
6 000 000 USD
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Film został nakręcony w okresie od lutego do lipca 1971 roku. zobacz więcej

Ścieżka dźwiękowa zobacz więcej
Money, Money
Wykonawcy Liza Minnelli i Joel Grey
Tekst piosenki Fred Ebb
Kompozytor John Kander
Komentarze do filmu 5
castagna 6

chyba jestem ignorantką, bo nie spuszczam się nad tym filmem, Liza fantastyczna (talent po matce), scena w ogródku piwnym wywołuje ciarki, i tyle…

Mrozikos667 9

Co tu dużo gadać – status klasyka w pełni zasłużony. W Lizę Minelli chyba Duch Święty wstąpił na czas zdjęć do tego filmu.

Kniaz4815 6

Skoro w kabarecie głównie komentuje sie w sposób satyryczny rzeczywistość to trudno by nie miały podobnych cech. Czy to życie jest kabaretem, czy odwrotnie.

Jana 10

Najciekawszy i najlepszy film lat 70 – Nie tylko doskonały musical. Rewelacyjny dramat, z elementami romansu i historią w tle… Wspaniała muzyka, świetna rola Lizy Minnelli i Michaela Yorka. Osiem Oskarów jest rzeczywistym wyznacznikiem wartości tego filmu.

Magic Jana 9

Nie jestem fanem musicali, ale … no właśnie ale. "Kabaret" jest doskonałym musicalem, a przede wszystkim świetnym filmem. Wyśmienita gra pary głównych aktorów, klimat Niemiec z lat 30 XX w., niezapomniane utwory to właśnie przyciąga do tego obrazu. Dla mnie jeden z najlepszych filmów, a na pewno najlepszy musical.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Kristo
79 pkt.
2
Jankes
64 pkt.
3
Angel
40 pkt.
4
vaselb
25 pkt.
5
Jana
20 pkt.
6
Czechu
15 pkt.
7
jacks
14 pkt.
8
Hsi_Nao
10 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…