Pterodaktyl 2005

Pterodactyl

Paleontolog Lovecraft, którego kariera została zniszczona ma nadzieje na odbudowe, poprzez misje w lasach Tureckich gdzie doszło do trzęsienia ziemi. Wraz z profesorem na wyprawe rusza córka fundatora oraz inteligentna Kate Heinlein.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Obsada Zobacz pełną obsadę

Cameron Daddo
jako Prof. Lovecraft
Coolio
jako Kpt. Bergen
Amy Sloan
jako Kate Heinlein
George Calil
jako Serling
Ivo Cutzarida
jako Yolen
Steve Braun
jako Willis Bradbury
Mircea Monroe
jako Angie Lem
Jessica Ferrarone
jako Zelezny
Danna Lee
jako Gwen Kemper
David Nykl
jako Herbert
Duke Faeger
jako Burroughs

Fabuła

Paleontolog Lovecraft, którego kariera została zniszczona ma nadzieje na odbudowe, poprzez misje w lasach Tureckich gdzie doszło do trzęsienia ziemi. Wraz z profesorem na wyprawe rusza córka fundatora oraz inteligentna Kate Heinlein. Alpinus

Gatunek
Horror, Przygodowy, Sci-Fi
Słowa kluczowe
krew, żołnierz, ofiara, dinozaur zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2005-05-11 (świat), 2006-07-20 (dvd)
Kraj produkcji
USA
Czas trwania
89 minut

Recenzje

Kolejny średniak o dinozaurach. 4
  • 2010-07-13
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Możliwe spoilery W 1993 roku Steven Spielberg nakręcił film, w którym ożywił martwe od tysięcy lat dinozaury. Produkcja odniosła wielki sukces i od tej pory filmowcy, zaczęli spoglądać na ten temat bardzo przychylnie, kręcąc coraz więcej tego typu obrazów. Niestety nie zawsze były to filmy godne uwagi. Tak właśnie jest i z Pterodaktylem.

Spore rozczarowanie wiąże się już z fabułą filmu. Z mających tysiące lat jaj, pewnego dnia wykluwają się małe pterodaktyle. Gady szybko dorastają i zaczynają atakować okoliczną ludność. Przypadkowo we wszystko wplątana zostaje ekspedycja archeologiczna i oddział komandosów. Nie ma tu mowy o czymś nowatorskim czy zaskakującym. Wręcz przeciwnie wszystko leci według schematu i niemal od początku wiadomo co i jak dalej się potoczy.

Tragicznie na tym tle wypadają aktorzy. Brak pieniędzy zmusza do zatrudnienia ludzi mających niewielkie doświadczenie. Niestety przekłada się to często na mały realizm ich postaci i sztuczność. Wygląda to po prostu tak, jakby przeczytano swoje role i zakończono dialog głupim uśmiechem.

Co do tytułowych pterodaktyli, to jest to jeden z plusów tego filmu. Większość scen z ich udziałem, jest efektem grafików, a cała reszta to dobrze zrobione modele. Można by się przyczepić jedynie do tandetnych scen gore i przeciętnie zrobionych porozrywanych ciał ofiar.

Film raczej dla wytrawnych fanów "monster movie", pozostali widzowie nie mają tu czego szukać i szybko się zawiodą. Nie jest to może najgorszy obraz jaki widziałem, ale do tych dobry sporo mu brakuje.

1 z 3 osoby uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 3

Avatar square 200x200

Bodzo 2007-06-19

NAJGORSZY – film jaki w życiu widziałem

Bluejohn_26 Bodzo 2014-12-14 1

Nie wiem czy jest to najgorszy film jaki ja widziałem, ale z pewnością znajduje się w ścisłej czołówce. Twórcom tego "dzieła" powinno się zakazać pracy w branży filmowej.

Japi 2006-07-24 3

Nie polecam – Tanie amerykańskie filmidło, ledwo przebrnąłem do końca i to sam nie wiem dlaczego. Nic wartego uwagi :/

Współtworzą