Posłańcy 2007

The Messengers

Dla właścicieli pięknej i spokojnej farmy w Północnej Dakocie przyszły ciężkie czasy. Dotychczas zgodna i spokojna rodzina zaczyna popadać konflikty i wzajemne podejrzenia. Dzieje się coś niedobrego... Robi się niebezpiecznie... Zbrodnia wisi w powietrzu...

Reżyseria
,
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 2 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 16 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Kristen Stewart
jako Jess Solomon
Dylan McDermott
jako Roy Solomon
Penelope Ann Miller
jako Denise Solomon
John Corbett
jako Burwell Rollins
Evan Turner
jako Ben Solomon
Theodore Turner
jako Ben Solomon
William B. Davis
jako Colby Price
Brent Briscoe
jako Plume
Dustin Milligan
jako Bobby
Jodelle Ferland
jako Michael Rollins
Michael Daingerfield
jako Policjant
Tatiana Maslany
jako Lindsay Rollins

Fabuła

Dla właścicieli pięknej i spokojnej farmy w Północnej Dakocie przyszły ciężkie czasy. Dotychczas zgodna i spokojna rodzina zaczyna popadać konflikty i wzajemne podejrzenia. Dzieje się coś niedobrego... Robi się niebezpiecznie... Zbrodnia wisi w powietrzu... opis dystrybutora

Gatunek
Horror
Słowa kluczowe
morderstwo, policja, morderca, relacja ojciec-córka zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2007-09-14 (kino), 2007-02-02 (świat), 2008-03-20 (dvd)
Dystrybutor
SPI International Polska
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
84 minut
Budżet
16 000 000 USD

Recenzje

Mogło być tak strasznie... 5
  • 2007-09-16
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Jest noc. Nagle krzyk małego dziecka stawia na głowie wszystkich mieszkańców domu? Co go tak przeraziło? Nic nie mówi, bo mówić nie może. Pokazuje tylko swoimi małymi, drobnymi paluszkami cienie w rogach pokoju oraz sufit, w którym coś najwyraźniej pleśnieje… Czy to nie jest znane? Może kolejna powtórka z rozrywki?

Film „Posłańcy” stara się opowiedzieć historię rodziny z małym dzieckiem, które widzi coś więcej od spróchniałej ściany. Obraz, który dzieci widzą jest przerażający. Jednak jak wiadomo – rodziców trudno jest przekonać o istnieniu duchów…

Solomonowie nie są żadną nadzwyczajną rodziną. Z powodu zbliżającego się kryzysu finansowego uciekają na farmę, chcąc zacząć wszystko od nowa. Niestety nie wszystkim się to podoba. Najstarsza córka Jess ma ku temu powody, została "wyciągnięta" wręcz siłą i odizolowana od świata dobrze jej znanego. Życie na farmie toczy się dalej… Nie dla wszystkich w dobrym kierunku, gdyż duchy już tu są.

Jedyne co tak naprawdę ma swój klimat, może straszyć i ma tytuł „Posłańcy” to… zwiastun kinowy! Czego można było spodziewać się po takim reżyserze jak Danny Pang? Odpowiem: Przerażającego horroru, do końca trzymającego widza w napięciu wraz z nieprzeciętną historią. A w tym filmie, który zaprezentował nie ma krzty prawdy! Już thriller jest za mocnym określeniem tego filmu. No, ale nie wszyscy przecież wychowali się na samych horrorach, tak więc to nie jest całkowite zaprzeczeniu, że „Posłańcy” nikogo nie przestraszą.

Film ma wiele cech, które uwidaczniają się z braku pomysłu oraz planu na lepsze filmy. Niestety. Wieloma scenami, tzw. „false scares” (czyli sztucznego strachu) reżyser stara się podbudować klimat filmu, ale niestety nie zawsze to wychodzi. Muszę stwierdzić, że film jest przewidywalny.

Reszta fabuły dłuży się niemiłosiernie. W sumie trzyma ją jedynie próba zbudowania dobrego klimatu, jak na takie filmy przystało. Tak więc śmiały atak demonów na córkę, czy też samotne wędrówki po polu słoneczników poprawiają nieco tą produkcję. Do tego dochodzą efekty, a jest ich w miarę dużo, i są one rzadkością w takiej dawce, w takich właśnie filmach.

Nie wiedziałem też za bardzo, czy wytrwam do końca, oczekując kolejnego skoku napięcia lub punktu kulminacyjnego. I tym razem się zawiodłem. Przerysowany koniec i historia, czego chcieć więcej?

O muzyce warto wspomnieć, ponieważ podbudowuje napięcie filmu, ale nie zmieni to całego filmu na lepszy.

Jeżeli jesteś wielkim fanem horrorów azjatyckich, możesz śmiało sięgnąć po tę pozycję (nie oczekując żadnego zaskoczenia czy nowości) i porównać ją z innymi, kultowymi już filmami i stwierdzić czy warto oglądać takie amerykańskie produkcje. Jeżeli zaś wychowałeś się na samych klasykach horroru, potrafisz rozpoznać kicz i wiesz w jakim celu takie filmy powstają – możesz „Posłańców” nie oglądać, ponieważ po obejrzeniu tego filmu pozostanie w Tobie tylko pustka, która utrzyma się na wiele, wiele dni.

2 z 6 osób uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 14

lorelei 2016-07-10 4

Garść schematów i fatalnych efektów komputerowych. Bracia Pang zdecydowanie poniżej swoich możliwości.

Justyna007 2013-04-17 7

[7/10] Dobry – Ciekawy scenariusz, trzyma w napięciu, momentami można się przestraszyć.

justangel 2010-10-05 6

6/10 – do pewnego momentu film jest naprawdę niezły, niestety wszystko się psuje od sceny kiedy ptaki atakują pomocnika głównego bohatera i dowiadujemy się o co w tym filmie chodzi. Niestety rozwiązanie zagadki psuje klimat filmu, okazuje się bowiem dość banalne, i jakoś nie pasuje do całości. Tak więc końcówka mnie rozczarowała, bo film, który zapowiadał się na niezły horror okazał się dość przeciętny. Ogólnie 6/10. Polecałabym wyłączyć film od tej sceny i samemu wymyślać sobie różne rozwiązania:)

Na minus również gra aktorska Steward. Beztalencie z niej niesamowite, wiecznie nieszczęśliwa mina, wykrzywione grymasy, nie wiem jak dostaje jakiekolwiek role…

pinksuede 2008-03-29

Może być. – Bardzo fajny film. Momentami można zasnąć.
Ale końcówka świetna i trzymająca w napięciu.

WielkiBialyKrolik 2007-09-14

jakie to przykre, – że wiele quasihorrorów stawia na efekty dźwiekowe zamiast na scenariusz i dobór aktorów.

Współtworzą