Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Martin Scorsese |
8,0
|
|
Deborah Lupard
(asystent)
|
||
Joseph P. Reidy
(asystent)
|
||
Nathalie Vadim
(asystent)
|
||
David Carrigan
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Wesley Strick | ||
John D. MacDonald
(powieść "The Executioners")
|
||
Producenci | Ocena | |
Barbara De Fina
producent
|
||
Roger Lofting
producent
|
||
Kathleen Kennedy
producent wykonawczy
|
||
Frank Marshall
producent wykonawczy
|
||
Deborah Lee
kierownik produkcji
|
||
Susie Ford
kierownik produkcji
|
||
Catherine Sudolcan
kierownik produkcji
|
||
Margery Mailman
nadzorca postprodukcji
|
||
Celia Randolph
koordynator produkcji
|
||
Lisa Maniscalco
koordynator produkcji (asystent)
|
||
Robert De Niro
producent (niewymieniony w czołówce)
|
9,0
|
|
Steven Spielberg
producent wykonawczy (niewymieniony w czołówce)
|
8,3
|
|
Antony Hunt
producent wykonawczy (niewymieniony w czołówce)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Robert De Niro
Max Cady
|
9,0
|
|
Nick Nolte
Sam Bowden
|
7,6
|
|
Jessica Lange
Leigh Bowden
|
7,3
|
|
Juliette Lewis
Danielle Bowden
|
7,3
|
|
Joe Don Baker
Claude Kersek
|
7,0
|
|
Robert Mitchum
Por. Elgart
|
||
Gregory Peck
Lee Heller
|
7,7
|
|
Martin Balsam
Sędzia
|
||
Illeana Douglas
Lori Davis
|
6,0
|
|
Fred Thompson
Tom Broadbent
|
6,9
|
|
Zully Montero
Graciella
|
||
Craig Henne
Więzień
|
||
Forest Burton
Więzień
|
||
Edgar Allan Poe IV
Więzień
|
||
Rod Ball
Więzień
|
||
W. Paul Bodie
Więzień
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Freddie Francis
(kierownik zdjęć)
|
||
Paul Wilson
(kierownik zdjęć)
|
||
Pete Romano
(dyrektor ds. fotografii podwodnej) (druga ekipa)
|
8,0
|
|
Don Cerrone
(główna pomoc techniczna)
|
||
Keith Bunting
(pomoc techniczna)
|
||
Jamie Klein
(pomoc techniczna)
|
||
Edward Knott III
(pomoc techniczna)
|
||
John Piccolo
(pomoc techniczna)
|
||
Gary Schwab
(pomoc techniczna)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Kostiumy | Ocena | |
Rita Ryack |
7,0
|
|
Kathleen Gerlach
(asystent)
|
||
Vivian Cocheo
(nadzorca garderoby)
|
||
Linda Hamilton
(nadzorca garderoby)
|
||
Montaż | Ocena | |
Thelma Schoonmaker |
9,0
|
|
Nell Kelly
(asystent)
|
||
Lisa J. Levine
(asystent)
|
||
Cara Silverman
(asystent)
|
7,0
|
|
Carolyn Calvert
(praktykant)
|
||
Joel Hirsch
(praktykant)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Charakteryzacja | Ocena | |
Edouard F. Henriques
charakteryzator osobisty
|
||
Ilona Herman
charakteryzator osobisty
|
||
Dorothy J. Pearl
charakteryzator osobisty
|
||
Elizabeth Lambert
charakteryzator
|
||
Neal Martz
efekty specjalne makijażu
|
||
Edouard F. Henriques
fryzjer osobisty
|
||
Ilona Herman
fryzjer osobisty
|
||
Lyndell Quiyou
fryzjer osobisty
|
||
Donna Battersby Greene
fryzjer
|
||
Scenografia | Ocena | |
Henry Bumstead
scenograf
|
||
Jack G. Taylor Jr.
dyrektor artystyczny
|
||
José Granell
dyrektor artystyczny
|
||
Alan Hicks
dekorator wnętrz
|
||
Adrian Gorton
dyrektor artystyczny (asystent)
|
7,0
|
|
Regina McLarney
dekorator wnętrz (asystent)
|
||
Richard Adee
główny rekwizytor
|
||
Wally Adee
główny rekwizytor (asystent)
|
||
Michael Calabrese
rekwizytor
|
||
Robert Crowley
rekwizytor
|
||
Eric Helfritz
rekwizytor
|
||
Richard Howarth
rekwizytor
|
||
Theodore Pappas
rekwizytor
|
||
J. Randy Peterson
rekwizytor
|
||
Robert Cuevas
stolarz
|
||
David C. Hardie
stolarz
|
||
James Harris
stolarz
|
||
Richard F. Malone Jr.
stolarz
|
||
Michael Metzel
główny architekt
|
||
Barbara S. Shelton
malarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Tom Fleischman
mikser ponownego nagrania
|
||
Philip Stockton
nadzorujący montaż dialogów
|
||
Marissa Littlefield
montaż dialogów
|
||
Skip Lievsay
nadzorujący montaż dźwięku
|
8,0
|
|
William Docker
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Kenton Jakub
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Brian Johnson
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Sylvia Menno
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Marko A. Costanzo
imitator dźwięku
|
||
Bruce Pross
nadzorca imitacji
|
||
Frank Kern
montaż imitacji
|
||
Steven Visscher
montaż imitacji
|
||
T.J. O'Mara
mikrofoniarz
|
||
Kevin M. Tromer
okablowanie
|
||
Gail Showalter
montaż postsynchronu
|
||
Kathy Durning
montaż muzyki
|
||
Diana Barry
montaż muzyki (asystent)
|
||
Mel Zelniker
operator postsynchronu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
J.B. Jones
koordynator efektów specjalnych
|
||
James L. Roberts
nadzorca efektów specjalnych
|
7,0
|
|
David A. Duvall
efekty specjalne
|
||
Cary Jones
efekty specjalne
|
||
J.B. Jones Jr.
efekty specjalne
|
||
John Patteson
efekty specjalne
|
||
Thomas Kittle
efekty specjalne (niewymieniony w czołówce)
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Ellen Lewis
dobór obsady
|
||
Leon Delaney
koordynator kaskaderów
|
||
Doug Coleman
kaskader dublujący
|
||
Donna Evans
kaskader dublujący
|
||
Marcia Holley
kaskader dublujący
|
||
Don Pulford
kaskader dublujący
|
||
Daniel W. Barringer
kaskader
|
||
Billy Judkins
kaskader
|
||
Bob Stephens
kaskader
|
||
Phillip V. Caruso
fotosista
|
||
Jose Cue
elektryk
|
||
Phil Green
elektryk
|
||
John Sider
elektryk
|
||
Steve Spallone
elektryk
|
||
John Smith
mistrz oświetlenia
|
||
Gene Engels
oświetlenie
|
||
Gordon Hayman
operator kamery
|
||
John Winner
operator kamery (dodatkowy)
|
||
William McConnell
operator kamery (asystent)
|
||
John Sheeren
operator kamery (asystent)
|
||
Angus Bickerton
prowadzący ostrość (niewymieniony w czołówce)
|
8,0
|
|
Alan Church
prowadzący ostrość (niewymieniony w czołówce)
|
||
Andy Stevens
operator kamery (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Chris Hayes
operator kamery (niewymieniony w czołówce)
|
||
Gary Ryan
elektryk (niewymieniony w czołówce)
|
||
Owen Stephens
elektryk (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bob Wright
operator kamery (asystent) (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ellen Jacoby
dobór obsady (niewymieniony w czołówce)
|
||
Judith Fitzsimmons
dubler (niewymieniony w czołówce)
|
||
Theresa Marsh
księgowy produkcji (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
Pozostałe
Proszę czekać…