Potwór z Czarnej Laguny 1954

Creature from the Black Lagoon

Grupa archeologów, odnajduje nieznany szkielet, gdzieś w małej lagunie, w dorzeczu amazonki. Zostają oni jednak, zaatakowani przez żywy okaz tego samego gatunku. Jakiś czas później przypływają w to miejsce inni członkowie ekspedycji. Odkrywszy co się stało próbują wrócić do domu ale wyjście z laguny zostało zablokowane. Przy… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 44 zdjęcia

Obsada Zobacz pełną obsadę

Richard Carlson
jako David Reed
Julie Adams
jako Kay Lawrence
Richard Denning
jako Mark Williams
Antonio Moreno
jako Carl Maia
Nestor Paiva
jako Lucas
Whit Bissell
jako Dr Thompson
Bernie Gozier
jako Zee
Ricou Browning
jako Potwór w wodzie
Ben Chapman
jako Potwór na lądzie
Perry Lopez
jako Tomas
Sydney Mason
jako Dr Matos

Fabuła

Grupa archeologów, odnajduje nieznany szkielet, gdzieś w małej lagunie, w dorzeczu amazonki. Zostają oni jednak, zaatakowani przez żywy okaz tego samego gatunku. Jakiś czas później przypływają w to miejsce inni członkowie ekspedycji. Odkrywszy co się stało próbują wrócić do domu ale wyjście z laguny zostało zablokowane. Przy próbie usunięcia zapory okazuje się, że jakaś tajemnicza istota nie pozwoli im odpłynąć. Aby się uwolnić muszą niestety z nią walczyć. Asmodeusz

Gatunek
Horror, Przygodowy, Sci-Fi
Słowa kluczowe
walka, odkrycie, potwór, wyprawa zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
1954-03-05 (świat), 2007-10 (dvd)
Wytwórnia
Universal International Pictures (UI)
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Black Lagoon (USA) (tytuł roboczy)
Czas trwania
79 minut

Wiadomości zobacz wszystkie 2 wiadomości

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 2 powiązane

Komentarze 3

Avatar square 200x200

Abraham_Van_Helsing 2011-05-09 10

Kostium potwora – Jak na tamte czasy to bardzo dobry kostium potwora ;)

Maciek_Przybyszewski 2010-12-25 5

Richard Carlson rulez – Richard Carlson to jeden z moich ulubionych aktorów z lat 50-tych występujących w filmach s-f. W "Potworze…" nie zawiódł mnie, ale film generalnie średni. Dużo scen podwodnych, ale mało dynamicznych i momentami przydługich.

WielkiBialyKrolik 2007-09-14 10

Hm – Ogolnie film opowiada o mini wyprawie przyjaznych naukowców a dokładnie hobbistów-ekologów, ktorzy plyną po Amazonce w poszukiwaniu ciekawych rzeczy. Skład ekipy : wesoły zdaje sie brazylijski kapitan, naukowcy i kobieta naukowiec. Na ich drodze staje Wodny King Kong, któremu wpada w oko kobieta naukowiec w zwiazku z tym, ze zoofilia wydaje sie jej byc rzecza ciekawa ale nie jest dobrze postrzegana wsród załogi, kobieta postanawia ignorowac godowe gesty WKK. Naukowcami kieruje zazdrość, załoga jest podzielona na orientację homosexualna oraz heterosexsualna co widać szczególnie podczas podwodnej miłosnej szamotaniny naukowca z WKK, wczesniejszej sprzeczce dwóch naukowców w kabinie oraz rozmarzony wzrok kobiety naukowca gdy swoim wzrokiem przeczesuje okolicę w poszukiwaniu WKK. Tak jak w kazdym filmie o miłości również i w tym jest wiele ofiar śmiertelnych. Bardzo podobała mi się rola kapitana statku Rita, wesoły, prosty człowiek znany pewnie w okolicy jako Okoliczny Kawalarz głównie dzięki swoim popisom z drewnianym nożem przytykanym do gardła napotkanym ludziom. Bardzo dobra gra WKK, świetna mimika, żywiołowość. Genialne efekty specjalne zwłaszcza ten z nie zamykającymi się oczami potwora. Polecam!

A tak między nami to musze przyznac, ze podczas oglądania tego filmu odniosłam wrażenie,że znany wydaje mi sie wyraz twarzy WKK, nie mogłam jednak skojarzyć kogo mi przypomina, teraz juz wiem, czasami mijam osoby o takiej mimice spieszące w piątkowy wieczór na dyske.

Współtworzą