Zodiak 2005

The Zodiac

Film oparty na autentycznych wydarzeniach, które miały miejsce w latach 60-tych i 70-tych. Seryjny morderca czujący się bezkarnie, zabija przypadkowo napotkanych ludzi, po czym informuje o tym listownie i telefonicznie prasę, ukazując wszystkie szczegóły popełnianych mordów. Sierżant Matt Parish próbuje za wszelką cenę schwytać… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Obsada Zobacz pełną obsadę

Justin Chambers
jako Sierżant Matt Parish
Robin Tunney
jako Laura Parish
Rory Culkin
jako Johnny Parish
William Mapother
jako Dale Coverling
Brad William Henke
jako Bill Gregory
Rex Linn
jako Jim Martinez
Philip Baker Hall
jako Frank Perkins
Marty Lindsey
jako Zabójca Zodiaku
Brian Bloom
jako Zodiac
Shelby Alexis Irey
jako Bobbie
Natassia Costa
jako Mary
Kris Palm
jako Michael

Fabuła

Film oparty na autentycznych wydarzeniach, które miały miejsce w latach 60-tych i 70-tych. Seryjny morderca czujący się bezkarnie, zabija przypadkowo napotkanych ludzi, po czym informuje o tym listownie i telefonicznie prasę, ukazując wszystkie szczegóły popełnianych mordów. Sierżant Matt Parish próbuje za wszelką cenę schwytać przestępcę, który zagraża zastraszonym mieszkańcom i jego rodzinie... Gdansk

Gatunek
Dramat, Kryminał, Thriller
Słowa kluczowe
morderstwo, policja, strzał w głowę, gazeta zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2005-07-31 (świat), 2008-04-16 (dvd)
Wytwórnia
Blackwater Films
ShadowMachine Films
Myriad Pictures
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
In Control of All Things (USA) (tytuł roboczy)
Czas trwania
92 minut
Budżet
1 000 000 USD

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 4

Avatar square 200x200

Maciek_Przybyszewski 2015-08-19 5

Nudno – Intrygujący niezwykle temat, na kanwie którego powstało już kilka obrazów. Niestety ten jest nudnawy i nie wciąga za bardzo.

pablo75 2010-07-29 7

7/10 – Film,który znacznie różni się od wersji Fincher’a,ale mimo to warty obejrzenia. Jak dla mnie,trzymający w napięciu,dosyć dobre tempo akcji. W tym filmie jedynie zakończenie jest poniżej moich oczekiwań.

Redox 2010-07-03 5

5/10 – Bez porównania z filmem Finchera pod tym samym tytułem z roku 2007. Ale w sumie trudno porównywać filmy, z których jeden ma budżet mniejszy o 60 mln $.

Jednak w filmie Bulkley’a widać amatorkę, głównie w zdjęciach (bardzo niestabilne i czasami nieostre) jak i w scenariuszu, pełnym dziur fabularnych i momentami wplątania w schematyczne zawirowania.

To do czego nie mam zastrzeżeń to dobrze opracowane 15 ostatnich minut i sama końcówka oraz aktorstwo w dużej mierze dość dobrze się prezentowało na ekranie (choć czasami zalatywało sztucznością od postaci drugoplanowych).

Jeżeli ktoś jest zainteresowały obejrzeniem tego obrazu, można go kupić w bieżącym miesiącu (lipiec) z gazetą "FILM" za 9.99 :)

Novqa 2008-12-29 9

9/10 – niezły, chociaż spodziewałam się innego zakończenia

Współtworzą