Aferim! 2015

Wołoszczyzna, 1835 rok. Dwóch jeźdźców przemierza jałowy krajobraz. To lokalny policjant Constandin i jego syn. Jeden ma na wszystko gotowy aforyzm, drugi prezentuje bardziej kontemplacyjny stosunek do świata. Szukają zbiegłego „cygańskiego niewolnika”, który uciekł pewnemu szlachcicowi i podejrzany jest o kradzież. W… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Wołoszczyzna, 1835 rok. Dwóch jeźdźców przemierza jałowy krajobraz. To lokalny policjant Constandin i jego syn. Jeden ma na wszystko gotowy aforyzm, drugi prezentuje bardziej kontemplacyjny stosunek do świata. Szukają zbiegłego „cygańskiego niewolnika”, który uciekł pewnemu szlachcicowi i podejrzany jest o kradzież. W podróży spotykają ludzi różnych narodowości i przekonań: Turków i Rosjan, Rumunów i Węgrów, chrześcijan i żydów. Wszyscy pielęgnują uprzedzenia i przesądy przekazywane z pokolenia na pokolenie. I nawet gdy ów zbieg zostaje odnaleziony, przygoda wcale się nie kończy… opis dystrybutora

Gatunek
Dramat, Historyczny, Komedia, Przygodowy, Western
Słowa kluczowe
niewolnik, dziewiętnasty wiek, policjant, cygan zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2015-11-27 (kino), 2015-02-11 (świat)
Dystrybutor
Aurora Films
Wytwórnia
HI Film Productions
Klas Film (koprodukcja)
Endorfilm (koprodukcja) zobacz więcej
Kraj produkcji
Rumunia, Bułgaria, Czechy, Francja
Czas trwania
108 minut
Budżet
1 250 000 EUR
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 4
PoppinTom 7

Ojciec kupuje kurewkę synowi, o przepraszam wypożycza Zambilę na chwilę. Wołoszczyzna w XIX wieku była dzika jak żadne inne miejsce.

lorelei 7

Czyli antywestern na Wołoszczyźnie o tym, jakie stosunki łączyły ongiś Rumunów i Cyganów, których dziś – o zgrozo! – wrzuca się do jednego worka.

Mrozikos667 8

W Rumunii podobno raban jak u nas po "Pokłosiu" czy innej "Idzie". Gdy nie zna się kontekstu, pozostaje pogratulować doskonałego warsztatu i spostrzegawczości.

apteacher 7

Nieznana historia cyganskiego niewolnictwa w Rumunii – Oryginalny, ale trudny emocjonalnie w ogladaniu, czarno-bialy film pokazujacy dawno miniony swiat jawnych i powszechnie akceptowanych uprzedzen rasowych, wyzysku seksualnego i niewolnictwa. Wyraznie wladza deprawuje, a wladza absolutna deprawuje absolutnie.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

nathalie
47 punktów
Kristo
19 punktów
Czechu
11 punktów
jacks
4 punkty
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…