Incubus 2006

Szukając schronienia przed burzą, Jay wraz z bratem i czwórką znajomych włamuje się do budynku opuszczonej fabryki, gdzie ku swemu przerażeniu odnajdują ślady brutalnego podwójnego morderstwa. Jedynym ocalałym zdaje się być pogrążony w śpiączce, zamknięty w szklanej celi pacjent - Sleeper. Próbując wydostać się z tego… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Obsada Zobacz pełną obsadę

Tara Reid
jako Jay
Alice O'Connell
jako Holly
Russell Carter
jako Josh
Mihai Stanescu
jako Śpiący mężczyzna
Monica Dean
jako Karen
Sandu Mihai Gruia
jako Dr Gregg
Luana Stoica
jako Dr Yousov
Ioan Brancu
jako Szaleniec

Fabuła

Szukając schronienia przed burzą, Jay wraz z bratem i czwórką znajomych włamuje się do budynku opuszczonej fabryki, gdzie ku swemu przerażeniu odnajdują ślady brutalnego podwójnego morderstwa. Jedynym ocalałym zdaje się być pogrążony w śpiączce, zamknięty w szklanej celi pacjent - Sleeper. Próbując wydostać się z tego koszmarnego miejsca odkrywają straszną prawdę - zostali uwięzieni, a pozornie bezbronny Sleeper stanowi dla nich śmiertelne zagrożenie... opis dystrybutora

Gatunek
Thriller
Słowa kluczowe
krew, morderstwo, szaleństwo, eksperyment zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2006-05-03 (świat), 2007-09-08 (dvd)
Kraj produkcji
Wielka Brytania, Rumunia
Czas trwania
84 minut
Budżet
5 000 000 USD

Recenzje

Eksperyment wymknął się spod kontroli. Naukowcy sami się wymordowali. Czy ktoś przeżyje? 1
  • 2007-02-26
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

I znów natknąłem się na film, który z założenia miał być horrorem. Akcję filmu umiejscowiono głęboko w lesie, w opuszczonym laboratorium. Dodano do tego 3 dziewczyny i 3 chłopaków. I kogoś kto morduje. Skąd my to znamy? Niestety scenariusz jest kolejnym, zresztą nieudanym powieleniem i modyfikacją "Lśnienia" Kubricka. Od pierwszych minut filmu, niej więcej do jego połowy - nic się nie dzieje. To znaczy dzieje się: bohaterzy chodzą po pustych korytarzach laboratorium, rozmawiają ze sobą, znów chodzą. Totalne dno. Żadnej akcji, żadnego aktorstwa. Scenarzysta musiał wziąć sobie wolne, gdyż w kółko mamy puste korytarze, żadnej dodatkowej scenografii, tysiące metrów rur i słabe oświetlenie. Dobrano na głównych aktorów 3 dziewczyny i 3 chłopaków, więc po pół godziny oglądania tych "flaków z olejem" myślałem, że choć może trochę striptizu zobaczę. Niestety z tego też nici. Jeżeli zaś ktoś przebrnie przez pierwszą "tunelową" część filmu, to druga jest jeszcze gorsza. Bezsens za bezsensem, żadnej logiki nie zobaczymy tu. Choćby to, iż niektórzy odgryzają sobie języki, a potem swobodnie rozmawiają. Albo to, iż w latarkach kończą się baterie i gasną, aby potem znów świecić bezproblemowo. A takich "kwiatków" jest więcej. Acha..szeryf aresztuje dziewczynę, pokazuje jej zwłoki i pyta się: "A to co"?

Muzyka w takim filmie powinna odgrywać dość dużą rolę. Tu zaś odgrywa jeszcze większą, bo nie można się zorientować, czy bohaterowie słyszą coś w ciemnościach i dlatego na to reagują, czy reagują na muzykę. Bo ona zagłusza wszystko. Aktorstwo młodych ludzi - to aktorstwo naprawdę młodych ludzi. Ale nie aktorów. Nic dodać nic ująć. Natomiast same wyjaśnienie sensu filmu to majstersztyk. Takiej głupoty i braku sensu jeszcze nie słyszałem. A tu wplątano i CIA i rząd USA. Musieli by tam być zatrudnieni naprawdę bezmózgowcy, żeby sens filmu miał..sens.

Ogólnie jest to najgorszy film jaki widziałem. Totalnie nieudany, totalnie nijaki, totalnie głupi. I niestety muszę napisać, że kto zechce to obejrzeć, to straci oprócz 1,5 godziny czasu to i część swoich komórek mózgowych. Ja swoje straciłem i muszę odbudować w jakiś rozsądniejszy sposób - choćby piwem. Czego wam nie życzy wasz recenzent - pilatom.

2 z 4 osoby uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 2

Avatar square 200x200

Magic 2010-03-14 1

Incubus – Już w trakcie oglądania "filmu" miałem wyrobione zdanie lecz chciałem doczekać do końca i dać szansę rozkręcić się akcji. Moja nadzieja na to by zobaczyć jakąkolwiek dobrą scenę i akcję mrożącą krew w żyłach została zaprzepaszczona. Film marny, miałki i bezsensowny. Horroru tu nie znajdziecie, ani thrillera. Gdyby dodać parę wesołych scen powstałaby dobra parodia tych gatunków. Moja ocena 1/10. Nie polecam, a wręcz odradzam.
PS.
Z recenzją napisaną przez pilatom-a zgadzam się w 100%.

master602 2009-05-01 5

5/10 – jak na horror to słaby nic nadzwyczajnego nie polecam

Współtworzą