Blair Witch 2016

Grupa studentów wyrusz do lasów Black Hills w poszukiwaniu dawno zaginionej siostry jednego z nich. Wiele wskazuje na to, że wyprawa może przynieść efekt, szczególnie, że swoją pomoc oferują dwaj miejscowi przewodnicy. Jednak wkrótce po wejściu w głąb lasu, po zapadnięciu zmroku, wędrowcy zaczynają doświadczać niepokojącej… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 6 zwiastunów

Zdjęcia Zobacz wszystkie 34 zdjęcia

Obsada Zobacz pełną obsadę

Valorie Curry
jako Talia
Brandon Scott
jako Peter
Wes Robinson
jako Lane
Corbin Reid
jako Ashley

Fabuła

Grupa studentów wyrusz do lasów Black Hills w poszukiwaniu dawno zaginionej siostry jednego z nich. Wiele wskazuje na to, że wyprawa może przynieść efekt, szczególnie, że swoją pomoc oferują dwaj miejscowi przewodnicy. Jednak wkrótce po wejściu w głąb lasu, po zapadnięciu zmroku, wędrowcy zaczynają doświadczać niepokojącej obecności. Jasne staje się, że legenda o klątwie wiedźmy z Blair jest bardziej przerażająca i bardziej prawdziwa niż ktokolwiek mógł przypuszczać… opis dystrybutora

Gatunek
Horror

Szczegóły

Premiera
2016-09-16 (kino), 2016-09-11 (świat), 2017-02-22 (dvd)
Dystrybutor
Monolith Films
Wytwórnia
Lionsgate
Room 101
Snoot Entertainment zobacz więcej
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
The Woods (tytuł roboczy)
The Blair Witch Project 3 (USA)
Las (Polska)
Czas trwania
89 minut

Wiadomości zobacz wszystkie 5 wiadomości

Recenzje

Blair Witch to horror pełen powtórzyć, nieudanych strachów i prostackiej fabuły.. 2

Kiedy jest się widzem przewlekle naiwnym, z małym przebiegiem na liczniku obejrzanych horrorów, dajesz twórcom ogromną taryfę ulgową. Nie muszą zrobić zbyt wiele, by zagwarantować ci tydzień bezsenności. Więc jeżeli Blair Witch nawet takiemu laikowi nie stawia żadnych wyzwań i zaciął się na pierwszej stronie podręcznika o konstruowaniu horroru i podświetlania ludzkich lęków, to jest naprawdę wtórnie i durnie.

Przeżyjmy (ale nie przeraźmy) to jeszcze raz. Grupa dzieciaków wraca do lasu, w którym straszy, uzbrojeni w brak jakiegokolwiek myślenia, kamery oraz kilka innych nowoczesnych gadżetów, by sprawdzić czy to wszystko prawda. Jeden z nich stracił tutaj siostrę i chciałby się dowiedzieć co tak naprawdę zaszło w tajemniczym lesie owianym milionami legend. Oczywiście nasza ekipa w żadne straszne opowiadania przy ognisku nie wierzy, jednak chwilę później zaczynają się bać wszystkiego, dużo krzyczą, a każdy skrada się do każdego.

Posucha intelektualna idzie przez cały film prężnie z wtórnym zagraniami i bardzo ograniczonymi metodami wywoływania wrażeń u widza innych, niż rozczarowanie. Kamera, która ma wzbudzać wrażenie że to wszystko się odbywa naprawdę, dawno już nie spełnia wyznaczonego zadania, a my jesteśmy w stanie błyskawicznie złapać dystans do oglądanej treści i wypunktowywać „umowności”. Ciasnota w konstruowaniu bohaterów i brak zainteresowania nimi, tylko naciskanie na sprawienie im przykrych niespodzianek od losu/lasu, również przynosi same skutki uboczne dla fabuły. Ambiwalencja twórców w stosunku do bohaterów oraz niezaproszenie nas byśmy zrobili coś więcej, niż podali im dłoń, nie wytwarza żadnego przywiązania, a co za tym idzie – zrzucamy jednym ruchem dłoni z barków jakiekolwiek cierpienie i ból, który im się przytrafia.

Najważniejszym jednak przewinieniem jest scenariusz, który pisany na kolanie, należącym do zbyt pewnej siebie osoby, nie robi z nami nic prócz irytowania. Wszystkie zastosowane rozwiązania świadczą o całkowitym bumelanctwie twórców, niezorientowaniem na jakiekolwiek emocje i brakiem minimalnej potrzeby stosowania nieogranych metod. W ostateczności Blair Witch sprawia, że zamiast nie dowierzać że coś takiego miało miejsce, nie dowierzamy że ktoś mógł zaproponować nam tak niskiej jakości produkt, na dodatek stawiając go na o wiele wyższą półkę. Skład produktu jednak go zdemaskował. Blair Witch jest filmem niedobrym, bo chybionym – nie straszy wtedy kiedy ma straszyć, nie bawi wtedy kiedy ma bawić, za to denerwuje cały czas… a pewnie nie miał w ogóle.

0 z 2 osoby uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Film został nakręcony w okresie od 27 kwietnia 2012 do 12 czerwca 2015 roku. zobacz więcej

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 4 powiązane

Komentarze 10

Avatar square 200x200

Darth_Artur 2016-09-28 4

Absurdalny film, wsadzono do niego chyba wszystko co się dało, przeklejono każdą możliwą kliszę z innych horrorów. Nie ma nic wspólnego z klimatyczną jedynką, poza tym, ze akcja dzieje się w lesie. Samo założenie filmu jest głupie, miało to być found footage, ale w filmie użyto ujęcia z kilku kamer i zmontowano w całość. Już pomijając jak bardzo głupie to jest, to totalnie psuje immersje.

Krzyk_Sowy 2017-03-24 5

Dupy nie urywa ale i tak lepszy od pierwszej części.

Wafel88 2017-01-09 4

Nie trzymający w ogóle klimatu poprzedniczki. Absurdalny i nudny. Reżyser nie wiedział czy chce strzelić kolejną część, czy stworzyć nowy film zrzynając z poprzedniego.

LanaBanana 2016-09-20

Ciekawe czy choć trochę będzie tak dobry jak pierwsza część.

Redox 2016-09-17 6

"Blair Witch Project" na sterydach, ale to nawet godny następca oryginału. Jest co prawda bardziej oczywisty, wszystko podane jest na tacy i nie ma tego elementu straszenia tym, czego nie widzimy na ekranie. Większość jump scare jednak użyta po prostu w głupi sposób. Całość nie najgorsza. 6/10

Zobacz wszystkie 5 odpowiedzi Ukryj odpowiedzi
MJ_MARTINO Redox 2016-09-26

@Redox Warto do kina czy poczekać i obejrzeć w zaciszu domowym ?

Redox MJ_MARTINO 2016-09-26 6

@MJ_MARTINO Wydaje mi się, że warto odwiedzić kino ze względu na świetne efekty dźwiękowe i dobrą scenografię, które w kinie robiły robotę i nadawały klimat lasowi, po którym krążyli bohaterowie.

MJ_MARTINO Redox 2016-09-27

@Redox Dzięki :) Pozdrawiam : )

Darth_Artur Redox 2016-09-28 4

@Redox Efekty dźwiękowe? Dźwięk to chyba największa wada tego filmu, za dużo, za głośno i w ogóle bez sensu. Tak jakby Twórcy, kiedy nie mieli pomysłu co zrobić, to wstawiali głośny dźwięk.

Corn1408 Darth_Artur 2016-09-28 4

@Darth_Artur Jak dla mnie definitywnie najgorszym elementem filmu były częste przeskoki między kamerami. Ekranowa karuzela ujęć, rodzajów filtrów nałożonych na obiektyw i sztucznych zakłóceń obrazu męczyły już po godzinie seansu…

Współtworzą