Dark Water 2002

Honogurai mizu no soko kara

Yoshimi Matsubara walczy o prawo do sprawowania opieki nad swoją pięcioletnią córką, z którą mieszka w ponurym, wilgotnym budynku w Tokio. Niepewna siebie i niespokojna o przyszłość córki, zaczyna być nękana wizjami cieknącej po ścianach wody oraz obrazem ducha dziewczynki, która kilka lat wcześniej zaginęła w tym budynku w… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 21 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Hitomi Kuroki
jako Yoshimi Matsubara
Rio Kanno
jako Ikuko Matsubara (5 lat)
Mirei Oguchi
jako Mitsuko Kawai
Asami Mizukawa
jako Ikuko Hamada
Fumiyo Kohinata
jako Kunio Hamada
Yu Tokui
jako Ohta
Isao Yatsu
jako Kamiya
Shigemitsu Ogi
jako Kishida

Fabuła

Yoshimi Matsubara walczy o prawo do sprawowania opieki nad swoją pięcioletnią córką, z którą mieszka w ponurym, wilgotnym budynku w Tokio. Niepewna siebie i niespokojna o przyszłość córki, zaczyna być nękana wizjami cieknącej po ścianach wody oraz obrazem ducha dziewczynki, która kilka lat wcześniej zaginęła w tym budynku w tajemniczych okolicznościach. Yoshimi rozpaczliwie stara się zapanować nad strachem, ale przerażające wizje zaczynają układać się w koszmar, przed którym będzie próbowała uchronić siebie i córkę. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat, Horror

Szczegóły

Premiera
2003-11-21 (kino), 2002-01-19 (świat)
Dystrybutor
Kino Świat
Kraj produkcji
Japonia
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
101 minut

Recenzje

Przez półtorej godziny cieknie woda z sufitu... 2
  • 2006-09-06
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Możliwe spoilery „Dark Water” to japoński horror, wyreżyserowany przez Hideo Nakatę, twórcę „Ringu”. Niestety, gdybym chciała streścić fabułę, było by to coś takiego: przez półtorej godziny cieknie woda z sufitu, w ostatnich 15 minutach dzieje się coś nie do końca zrozumiałego, a potem koniec. Zupełnie mnie to nie wciągnęło i nie mam pojęcia, co tylu ludzi przeraża w tej historii.

Ponoć film ma mroczną, wywołującą dreszcze grozy atmosferę. Jak dla mnie klimat filmu był przygnębiający – wszystko utrzymane w szaro-burej kolorystyce, akcja rozgrywa się na jakimś smutnym blokowisku, niemal czuje się zapach stęchlizny. Może i wywołuje to ciarki, ale raczej obrzydzenia, niż strachu. Do tego dochodzi monotonna, usypiająca wręcz muzyka.

Gra aktorska też nie prezentuje się najlepiej… Bo jakie emocje można okazywać, gdy przez pierwszą godzinę najstraszniejszą rzeczą jest mokra plama na suficie? Dużą rolę odgrywa tu postać dziecięca, ale też ciężko coś chwalić, gdy dziewczynka cały film spaceruje, rysuje, itd. Pozostałym aktorom też chyba udziela się szarzyzna filmu.

Jednak największą porażką „Dark Water” jest sposób prowadzenia fabuły. Owszem, zdarzenia są nieprzewidywalne…, ale tylko dlatego, że gdy spodziewamy się czegoś strasznego, nie dzieje się nic. I tak prawie do końca filmu. Kilka chwil napięcia można odczuć dopiero w ostatnim kwadransie seansu, ale widz jest już tak zmęczony kapiącą wodą i beznadziejnością wcześniejszych wydarzeń, że w sumie nic już nie pomaga.

Jednym słowem – stanowczo odradzam ten film! Jego twórcy zapomnieli chyba, że napięcie należy umiejętnie dozować, a nie dręczyć widza nudą przez tak długi czas, nieudolnie próbując zaskoczyć go na koniec…

3 z 6 osób uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 4

Avatar square 200x200

pablo75 2010-03-18 7

MONOTEMATYCZNE HORRORY:(( – Klasyczny,japoński horror… Dziecko,woda,zwidy,ale obejrzeć warto:))

andzior 2009-11-18 8

bardzo dobry – Fajny klimat, sceneria, warto obejrzeć. Zdecydowanie lepszy niż amerykańska wersja.

wowvaqa 2006-08-09 9

Kolejny mistrzowski film pana Nakaty. – Bardzo dobry horror z niesamowitą atmosferą i odpowiednio budowanym napięciem. Akcja posuwa się bardzo powoli, co niektórym może nie przypaść do gustu, niemniej jednak finał powala na kolana. Polecam z całego serca.

Ronaldinho wowvaqa 2006-09-10 9

Mnie także się bardzo podobał. Oglądając ten film w nocy można się nieźle pobać. Dałem 9/10

Współtworzą