Boyhood 2014/I

Film

Rozwiedzeni rodzice dzielą się opieką nad synem, prowadząc go przez dzieciństwo i okres dojrzewania do dorosłego życia.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

  • oraz innych 30 nagród, 35 nominacji i 4 udział w konkursie zobacz więcej
Ellar Coltrane
jako Mason
Patricia Arquette
jako Olivia
Ethan Hawke
jako Mason Sr.
Jordan Howard
jako Tony
Tamara Jolaine
jako Tammy
Tyler Strother
jako Przyjaciel tyrana
Evie Thompson
jako Jill
Jordan Strassner
jako Studentka
Shane Graham
jako Stanley
Nick Krause
jako Charlie
Kristen Devine
jako Uczennica w szkole średniej

Rozwiedzeni rodzice dzielą się opieką nad synem, prowadząc go przez dzieciństwo i okres dojrzewania do dorosłego życia. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat
Słowa kluczowe
biblia, ksiądz, seks, kłamstwo zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2014-08-29 (kino), 2014-01-19 (świat), 2015-02-12 (dvd)
Dystrybutor
UIP - United International Pictures
Wytwórnia
IFC Productions
Detour Filmproduction
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Growing Up (USA) (tytuł roboczy)
The 12-Year Movie (USA) (tytuł roboczy)
Untitled 12-Year Project (USA)
Czas trwania
163 minut
Budżet
2 400 000 USD
Wiadomości 13
Paweł Marek krytyk

„Boyhood” ujął mnie za serce tym, jak bliski jest, spośród innych filmów, prawdzie o tym, jak wygląda życie zwykłej rodziny. przeczytaj recenzję

Marta Bałaga krytyk

„Boyhood” tylko pozornie wydaje się prostą opowieścią o niełatwym życiu przeciętnej amerykańskiej rodziny. Zrealizowany dzięki pomocy rodziny i zaufanym współpracownikom film powstawał przez…12 lat. przeczytaj recenzję

Małgorzata Czop użytkownik
  • 9

Recenzja filmu Boyhood przeczytaj recenzję

Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Zdjęcia do filmu rozpoczęto w wakacje 2002 roku, a zakończono w październiku 2013 roku. zobacz więcej

Komentarze do filmu 19
ana481516 8

Życiowy film o dorastaniu i dojrzewaniu. Mimo tego, że trwał około 3 godzin to w ogóle mnie nie nudził. Polecam

lorelei 8

W stosunku do bohatera miałam takie samo wrażenie, jak po przeczytaniu opasłej biografii Lovecrafta Joshiego – że znałam go osobiście.

simonperch 9

Życie. 12 lat życia.

bizarre 8

8/10 – Epopeja codzienności.
Zwyczajny film, ale jednocześnie bardzo nietypowy. Było w nim wiele momentów, kiedy miałem myśl, że zaraz wydarzy się coś złego, np: jadą samochodem i bohater zapatrzył się w komórkę (myśl – wypadek), chłopiec jest w szkolnej łazience i spotyka dwóch "chuliganów" (myśl – poniżą/ pobiją go) ale nic takiego się nie działo, tylko film jak gdyby nigdy nic trwał dalej i to jest właśnie w nim bardzo fajne. Stara się pokazać życie, takim jakie jest naprawdę – bez koloryzowania, naginania faktów i to się świetnie udaje.

Sporym minusem filmu są odtwórcy ról dzieci – Ellar Coltrane i Lorelei Linklater, na początku mi w ogóle nie przeszkadzali, wręcz przeciwnie – naturalne, urocze dzieci. Jednak od okresu dojrzewania (mniej więcej połowa filmu) film za ich sprawą stopniowo siada. Jako nastolatkowie nie mają już (taka kolej rzeczy) dziecięcego uroku, a w jego miejsce nie przychodzi charyzma lub choćby jej namiastka. W sumie można stwierdzić, że takie życie, nie każdy jest charyzmatyczny. Niestety sprawia to, że "Boyhood" nie ma już tej magii, która była namacalna w pierwszej połowie filmu.
Natomiast rodzice – Patricia Arquette i Ethan Hawke przez całe 12 lat prezentują bardzo dobry równy poziom. Są bardzo naturalni, Arquette jako samotna matka i Hawke jako niespełniony ojciec.

Wielkie słowa uznania należą się Richardowi Linklaterowi za konsekwentne prowadzenie tak nietuzinkowego projektu i za uzyskanie bardzo ciekawego efektu końcowego. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie świetny montaż, który również nic nie koloryzując, pokazuje upływ czasu w taki sposób, że momentami się o tym zapomina.
Wydźwięk filmu jest bardzo nostalgiczny i według mnie smutny. Pokazuje nie tylko dojrzewanie, ale też przemijanie. Niewielu filmom udaje się to tak dobrze, jak obrazowi Linklatera.

damian529111 9

Bardzo dobry film 9/10 – Film naprawdę dobry. Ludzie czego się spodziewacie to jest dramat. Nie byłem niestety na tym filmie w kinie ale miałem okazje go obejrzeć. Budżet tego filmu nie był według mnie największy bo jedynie 2 400 000 USD. Ten film według mnie jest jednym z najlepszych filmów 2014. Richard Linklater zrobił to czego jeszcze żaden reżyser nie zrobił.Nakręcił parę lat życia zwykłej rodziny z tą samą obsadą to wymagało od ekipy zaufania. Szkoda że jest niewiele filmów kręconych w ten sposób. Niektórym ten film się może nie podobać. Każdy lubi co innego każdy ma inny gust. Ja polecam ten film każdemu !! Każdy w tym filmie znajdzie coś ze swojego życia ;)

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Kristo
307 pkt.
2
Gooosik
160 pkt.
3
Aladyn
60 pkt.
4
jacks
47 pkt.
5
Redox
45 pkt.
6
kaskader
29 pkt.
7
piotrek681
14 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…