Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie 2016

Perfetti sconosciuti

Siedmioro długoletnich przyjaciół spotyka się na kolacji. Dla urozmaicenia wieczoru rozpoczynają zabawę polegającą na dzieleniu się między sobą treścią każdego SMS-a, e-maila lub rozmowy telefonicznej, jakie otrzymują w trakcie spotkania. Kiedy tym samym wiele tajemnic zaczyna wypływać na światło dzienne, niewinna gra rodzi… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 10 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Anna Foglietta
jako Carlotta
Marco Giallini
jako Rocco
Edoardo Leo
jako Cosimo
Alba Rohrwacher
jako Bianca
Kasia Smutniak
jako Eva
Tommaso Tatafiore
jako Bruno
Noemi Pagotto
jako Rosa

Fabuła

Siedmioro długoletnich przyjaciół spotyka się na kolacji. Dla urozmaicenia wieczoru rozpoczynają zabawę polegającą na dzieleniu się między sobą treścią każdego SMS-a, e-maila lub rozmowy telefonicznej, jakie otrzymują w trakcie spotkania. Kiedy tym samym wiele tajemnic zaczyna wypływać na światło dzienne, niewinna gra rodzi konflikty, które niełatwo będzie zażegnać... opis dystrybutora

Gatunek
Komedia, Dramat
Słowa kluczowe
przyjaciel, zdrada, telefon komórkowy, wino zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2017-01-06 (kino), 2016-02-11 (świat), 2017-06-05 (dvd)
Dystrybutor
Aurora Films
Wytwórnia
Lotus Productions
Medusa Film
Leone Film Group zobacz więcej
Kraj produkcji
Włochy
Inne tytuły
Perfect Strangers (tytuł międzynarodowy)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
97 minut

Wiadomości zobacz wszystkie 5 wiadomości

Recenzje

Jedność czasu, miejsca i akcji przy równoczesnym zachowaniu dynamiki i utrzymaniu uwagi widza, kiedy dzieje się to na ekranie, nie w teatrze, to duże wyzwanie. Podjął się go Paolo Genovese w Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie i nie spadł z wysokiego konia. Stworzył porządny, nie tylko... pokaż więcej

1 z 1 osoba uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 2 powiązane

Komentarze 7

ZSGifMan 6

W końcu to obejrzałem i film fajny, lecz nie spełnił pokładanych w nim nadziei, bo nasłuchałem się jaka to niesamowita komedia jest, gdy tymczasem komedii jest jak na lekarstwo, a sam film to raczej zwykły dramat obyczajowy, choć owszem fajny.
Śmiało można oglądać!                                                             

Sebioslaw 6

Sporo osobó interpretuje ten film wielowymiarowo, w szczególności końcówkę. Dla mnie jest dosyć prosto podana na tacy. Całość pokazuje jakby bohaterowie zagrali w tą grę. Na końcu okazuje się, że nie grali. Dla mnie to cała filozofia.

Khaosth 7

7,5 // Zabawny z początku wieczór powolutku zaczyna wszystkim wychodzić bokiem. Dobre tempo, dobrze zagrany i zmontowany film obyczajowy z nutką humoru.

TheMarley 6

Przyzwoity film z fajnym pomysłem ale bardzo płytkimi bohaterami między, którymi brakuje chemii. Filmowi brakuje też "zagmatwania", wg mnie potencjał filmu nie został do końca wykorzystany.

Mrozikos667 6

Z dużej chmury deszczyk taki se – początkowo film jest bardzo zabawny i celny, pod koniec już monotonny. Niepotrzebnie też uderza w wysokie tony.

Współtworzą