Aktywność

Jules Verne

Jeden z mistrzów pióra, który za młodych lat miał wielki wpływ na ukształtowanie mnie jako czytelnika i nie tylko. Pan Verne miał szczęście do znakomitych ekranizacji w dawnych latach. Niestety im nowsze ekranizacje, tym coraz gorzej, na przykład Podróż na tajemniczą wyspę z 2012 roku.

20 000 mil podmorskiej żeglugi (1954)

Przy okazji przeglądania filmografii reżysera Richarda Fleischera przypomniałem sobie ten wyjątkowy film. Bardzo dobra ekranizacja powieści legendarnej pisarza, w którym swego czasu zaczytywałem się na śmierć.

Mikołaj Roznerski

Przeciętny serialowy aktor. Przystojniak, toteż na brak ról nie narzeka. W większości to jednak role w takich sobie serialach, a nawet gorszych. Jednak bardzo pozytywnie mnie zaskoczył w filmie Karuzela. I dlatego ma ode mnie 5 a nie 4.

Eiffel (2021)

Nawet ciekawie zrobiona biografia, tylko żejak dla mnie za dużo spraw miłosnych a za mało samej budowy wieży. No ale Eiffel to jednak pies na baby był. :)

Różowa Pantera (2006)

No i pełna zgoda co do komentarza. Co prawda dałem ocenę nawet nawet, ale podejrzewam, że gdy znowu mi się przytrafi obejrzeć, poleci w dół. Nigdy nie uważałem Martina za dobrego komika, właśnie raczej takiego sztucznego i taki jest w tym filmie. Jeszcze w miarę wypadał w e wcześniejszych filmach. Tu nie jest zabawny.

Jackie Brown (1997)

Znakomicie, jak to u Quentina Tarantino, dobrana obsada. Cała plejada aktorów. Pam Grier zagrała wspaniale, Samuel L. Jackson jak to on doskonale, ale Robert De Niro to po prostu poezja. Q,T, wiedział co robi. Historia arcyciekawa. Do tego znakomita muzyka.

Wymyk (2011)

Temat bardzo dobry, ale realizacja tylko niezła, a liczyłem na więcej. Robert Więckiewicz jak zwykle bardzo przekonywujący. Łukasz Simlat i reszta obsady też daje radę, ale czegoś mi zabrakło.

Carlos Saldanha (I)

Za te wszystkie Epoki lodowcowe, za pierwsze Rio i za byczka Fernando daję mu ogólną ocenę siedem. Zasłużył. Gdyby nie niektóre potknięcia byłaby ósemka.

Roboty (2005)

Rewelacja! Jedna z najlepszych pełnometrażowych animacji jakie widziałem. Oczywiście, że nie koniecznie dla dzieci (chociaż zależy od dziecka), ale dorośli będą bawić się znakomicie. Polecam! Koniecznie z polskim dubbingiem.

David Seltzer (I)

To jest dobry scenarzysta. Ma na koncie kilka znakomitych skryptów dla bardzo znanych filmów. Niestety niepotrzebnie zaangażował się w kolejne Omeny. Dwójka to jeszcze jest dobra, ale następne to jakaś tragedia. Tak czy siak daję mu od siebie 7.

Proszę czekać…