Varabi

Filtruj oceny

Liczba filmów 1840


4

Gambit królowej 7.8

Oparty na powieści Waltera Tevisa miniserial Netflix pt. Gambit królowej to opowieść o dojrzewaniu i o tym, jaka jest prawdziwa cena geniuszu. Młoda Beth Harmon (Anya Taylor-Joy), która pod koniec lat 50. ubiegłego wieku trafia do prowadzonego w stanie Kentucky sierocińca, odkrywa w sobie niezwykły talent do szachów, jednocześnie uzależniając się od przepisywanych dzieciom leków na uspokojenie. Dziewczyna, dręczona przez własne demony i napędzana wybuchowym koktajlem ze środków odurzających podkręconym jej własnymi obsesjami, zmienia się w wyjątkowo uzdolnioną i czarującą outsiderkę, która postanawia szturmem podbić konserwatywny i zdominowany przez mężczyzn świat zawodowych szachów.

4

Gambit królowej: Gra końcowa 1x7 6.8

Wizyta dawnej koleżanki zmusza Beth do rozliczeń z przeszłością i przemyślenia priorytetów — podczas gdy najważniejszy mecz w jej życiu zbliża się wielkimi krokami.

5

Gambit królowej: Partie odłożone 1x6 6.9

Po szkoleniu z Bennym w Nowym Jorku Beth jedzie do Paryża na rewanżową rozgrywkę z Borgowem. Jednak szalona noc wpędza ją w samodestrukcyjną spiralę.

5

Gambit królowej: Podwójne uderzenie 1x5 6.9

Po powrocie do domu, do Kentucky, wstrząśnięta Beth spotyka byłego przeciwnika, który proponuje, że przygotuje ją do Mistrzostw Stanów Zjednoczonych.

4

Gambit królowej: Gra środkowa 1x4 6.8

Lekcja rosyjskiego otwiera przed Beth świat towarzyskiej śmietanki. W Meksyku Beth poznaje Borgowa, który ją onieśmiela. Matka Beth nawiązuje korespondencyjną przyjaźń.

6

(Nie)znajomi 6.2

Pomysł jednego z biesiadujących na zabawną z początku grę polegającą na odczytywaniu wiadomości z telefonu na głos przy wszystkich, zmieni sielankową i przyjacielską atmosferę w dramatyczną historię o współczesnej dulszczyźnie i pozorach. Kolacja przestanie być najważniejsza, a każdy kęs zacznie przechodzić przez gardło coraz trudniej.

6

Gambit królowej: Zdublowane piony 1x3 7.0

Po turnieju w Cincinnati Beth i jej matka wpadają w wir podróży i relacji prasowych. Beth przymierza się do U.S. Open w Las Vegas.

7

Gambit królowej: Strata jakości 1x2 7.1

Nastoletnia Beth przyzwyczaja się do podmiejskiego życia, bada zachowanie rówieśników i opracowuje plan przystąpienia do turnieju szachowego.

6

Gambit królowej: Debiuty 1x1 7.0

Mieszkająca od 9. roku życia w sierocińcu Beth odkrywa, że ma niesamowity talent do szachów — i że uzależniła się od podawanych dzieciom zielonych pigułek na uspokojenie.

5

Niebo o północy 5.8

Postapokaliptyczna opowieść, w której naukowiec Augustine (George Clooney) samotnie pracujący na Arktyce stara się powstrzymać Sully (Felicity Jones) i resztę lecących z nią astronautów przed powrotem do domu, gdy na świecie dochodzi do tajemniczej katastrofy.

7

Dark 7.9

Zaginione dziecko zmusza cztery rodziny do gorączkowego poszukiwania odpowiedzi. W pogoni za winowajcą wyjdą na jaw grzechy i sekrety małego miasteczka.

6

Dark: Raj 3x8

Claudia wyjawia Adamowi, jak wszystko jest połączone — i w jaki sposób można doprowadzić do zniszczenia węzła.

6

Dark: W zaułkach czasu 3x7

Na przestrzeni trzech wieków mieszkańcy Winden desperacko próbują zmienić los i uratować swoich bliskich.

6

Dark: Światło i mrok 3x6

Adam (Dietrich Hollinderbäumer)więzi Marthę (Lisa Vicari) w 2020 roku. W dniu apokalipsy zrozpaczona Martha błaga Bartosza (Paul Lux) o pomoc.

7

Dark: Życie i śmierć 3x5

W 2020 roku niespodziewany gość ostrzega Claudię. Dzień przed apokalipsą Jonas zaczyna zastanawiać się nad motywami Evy.

6

Dark: Geneza 3x4

Martha i Jonas przenoszą się do roku 2052 i widzą, jak mroczna przyszłość ich czeka. W 1954 roku znika dwoje mieszkańców Winden. Hannah otrzymuje zaskakujące wieści.

3

Synchronic

Denis żyje w wymęczonym i wypalonym związku z żoną, która jest całkowicie pochłonięta opieką nad nowo narodzonym dzieckiem oraz trudnym dojrzewaniem osiemnastoletniej córki. Steve jest natomiast wiecznym singlem. Obu mężczyzn łączy nie tylko ciężka praca w nowoorleańskiej karetce, ale solidna męska przyjaźń. Podczas jednej ze zmian są oni świadkami serii nietypowych i niepokojących zgonów – natrafiają na rany zadane mieczem, zwęglone zwłoki czy ukąszenia węży. Początkowo trudno dostrzec jakiekolwiek powiązanie pomiędzy denatami. Z czasem jednak okazuje się, że za niecodziennymi wydarzeniami stoi nowy tajemniczy środek zwany Synchronic. Syntetyczny narkotyk nazywany także „fake ayahuasca” powoduje odjazd tak niepowtarzalny, że wycieczki przez zakrzywioną, porąbaną i pełną halucynacji rzeczywistość mogą zakończyć się dotkliwymi obrażeniami, a nawet zgonem w „prawdziwym” życiu. Bohaterowie zostają wciągnięci w tę niepokojącą sprawę znacznie głębiej niżby sobie tego życzyli. Żona Denisa niespodziewanie znika i wszystko wskazuje, że wzięła Synchronic, a jej życie znajduje się w poważnym niebezpieczeństwie.

6

Dark: Adam i Ewa 3x3

Charlotte i Ulrich starają się wyjaśnić, co wydarzyło się w bunkrze. Jonas i Martha próbują zdobyć swoje wzajemne zaufanie w różnych czasach i światach.

5

Dark: Ocalali 3x2

Martha przenosi się do roku 1888, aby ostrzec przyjaciół przed katastrofą w roku 2020. Mieszkańcy Winden — w przeszłości i teraźniejszości — szukają swoich bliskich.

5

Dark: Déjà vu 3x1

W 2019 roku Jonas wychodzi z jaskini w dziwnym, ale znajomym świecie. Trafił do Winden, którego mieszkańcy są wstrząśnięci niedawnym zniknięciem chłopca.

8

Dark: Końce i początki 2x8

W dniu apokalipsy Clausen wykorzystuje nakaz przeszukania elektrowni, a Jonas i Claudia używają wehikułu czasu, by połączyć przeszłość z przyszłością.

7

Dark: Biały Diabeł 2x7

Martha spotyka nieznajomego i poznaje jego tożsamość. Claudia stara się zapobiec śmierci Egona w roku 1987. Hannah udaje się do roku 1954, by spotkać się z Ulrichem.

10

Dark: Niekończąca się pętla 2x6

Jonas podróżuje do roku 2019, aby zapobiec apokalipsie. Podczas rocznicowego przyjęcia Nielsenów Ulrich wymyka się razem z Hannah.

7

Dark: Zaginione i znalezione 2x5

W roku 1987 Ulrich wykorzystuje okazję. Dzieci wracają do jaskini z wehikułem czasu, a Jonas dowiaduje się o rozwiązaniu, które może zmienić przyszłość.

7

Dark: Podróżnicy 2x4

Jonas spotyka złowieszczą postać. Dzieci przeczesują jaskinię w poszukiwaniu odpowiedzi, a dorośli zbierają się w bunkrze i wymieniają informacjami o podróżnikach.

6

Dark: Duchy 2x3

W roku 1954 odnajduje się zaginiony Helge, ale jedyną osobą, z którą chce rozmawiać, jest Noah. W roku 1987 Claudia przynosi wehikuł czasu Tannhausowi.

6

Skandal. Ewenement Molesty 6.5

Ursynowskie blokowiska, w połowie lat 90. Kilku chłopaków zafascynowanych MTV i rapem zza wielkiej wody zakłada skład Mistic Molesta, jako wyraz młodzieńczego buntu przeciwko szarej rzeczywistości. Wtedy nie wiedzą jeszcze, że ich muzyka odmieni polską scenę hip-hopową a oni sami staną się głosem młodego pokolenia. Póki co plan jest prosty: składać rymy, robić bity i… dobrze się bawić.

8

Dark: Ciemna materia 2x2

Clausen i Charlotte rozmawiają z Reginą. Nieznajomy zabiera Hannah do roku 1987, gdzie Claudia przeżywa pełne emocji spotkanie, a Egon odwiedza dawnego wroga.

8

Dark: Początki i końce 2x1

Sześć miesięcy po zaginięciach policja tworzy specjalną grupę zadaniową. W roku 2052 Jonas dowiaduje się, że większość mieszkańców Winden zginęła w katastrofie.

2

Po horyzont 5.8

To ekscytująca opowieść, a jej bohaterami jest dwójka kochanków, Sara (Allison Williams) i Jackson (Alexander Dreymon), którzy odkrywają nowe oblicza strachu na pokładzie jednosilnikowego samolotu Cessna. To miał być rutynowy i niezobowiązujący 99-minutowy lot na ślub ich przyjaciela na tropikalnej wyspie. Ale w ciągu kilku minut po starcie ich pilot doznaje śmiertelnego zawału serca, na dodatek Sara i Jackson nie mają pojęcia, gdzie się znajdują, nie mają łączności, ani nie mają pojęcia jak wylądować. Mając tylko kilometry oceanu i nieba we wszystkich kierunkach oraz przerażającą burzę, która ich ogarnie, bohaterowie mają tylko jedną szansę na przetrwanie…