Idiokracja 2006

Idiocracy

Joe Bowers (Luke Wilson), trzeba przyznać - nie jest najmądrzejszym i najbystrzejszym facetem na Ziemi. Do czasu. Kiedy spod kontroli wymyka się rządowy eksperyment hibernacyjny, Bowers budzi się w 2505 roku i odkrywa, że jest najbardziej inteligentnym żyjącym człowiekiem. Świat przykrył masowy komercjalizm i bezmyślne… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Luke Wilson
jako Joe Bauers
Maya Rudolph
jako Rita
Dax Shepard
jako Frito
Terry Crews
jako Prezydent Camacho
Anthony 'Citric' Campos
jako Sekretaż Obrony
David Herman
jako Sekretaż Stanu
Sonny Castillo
jako Oskarżyciel
Kevin McAfee
jako Bailiff
Robert Musgrave
jako Sierż. Keller
Ryan Melton
jako Technik w szpitalu
Justin Long
jako Doktor
Heath Jones
jako Policjant

Joe Bowers (Luke Wilson), trzeba przyznać - nie jest najmądrzejszym i najbystrzejszym facetem na Ziemi. Do czasu. Kiedy spod kontroli wymyka się rządowy eksperyment hibernacyjny, Bowers budzi się w 2505 roku i odkrywa, że jest najbardziej inteligentnym żyjącym człowiekiem. Świat przykrył masowy komercjalizm i bezmyślne programy telewizyjne. W takim otoczeniu łatwo przejąć kontrolę, ale czy przeciętny Joe będzie w stanie przywrócić naturalny porządek rzeczy? Czy uda mu się odwrócić kierunek ewolucji? opis dystrybutora

Gatunek
Przygodowy, Komedia, Sci-Fi
Słowa kluczowe
więzienie, ucieczka z więzienia, armia, żołnierz zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2006-09-01 (świat), 2007-04-17 (dvd)
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
3001 (USA) (tytuł roboczy)
Untitled Mike Judge Comedy (USA) (tytuł roboczy)
Czas trwania
84 minut
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Średnia długość ujęcia w tym filmie wynosi 1,9 sekundy. zobacz więcej

Komentarze do filmu 15
Coradooo

God bless America 2/10 – Film pokazuje Amerykę w czasie obecnym, tylko Amerykanie myślą że jest inaczej …2505 haha
Komedia która nie śmieszy !!

Trophy 4

Nowatorski – Mam nadzieję, że przyszłość nie będzie wyglądała w ten sposób. "Idiokracja" to całkiem interesujące kino. Szkoda, że taka średnia obsada, ale mogło być gorzej. Można odnaleźć kilka zabawnych momentów.

Redox Trophy 4

Gdyby temat filmu został potraktowany na serio, to i owszem może coś by z tego wyszło. Dość nieudolna komedia, po jakimś czasie przewidywalna i niepotrzebnie przekombinowana.

Asmodeusz 5

film tak głupi że aż fajny – Normalnie obchodze tego typu komedie szerokim łukiem ale tę obejrzałem do końca i musze przyznać, że było całkiem.

borciuchy 8

8/10. W tym filmie jest przekaz. Film z morałem. – Na ten film nie należy patrzeć tylko pod kątem komedii. Film odnosi się do postępującego zubożenia (nie mam na myśli materialnego) ludzi. Ludzie szukają coraz niższego poziomu rozrywki (skąd to znamy – Big Brother itp.). Dodatkowo ukazuje całkowitą prawdę, że dążenie do kariery przez ludzi wykształconych kosztem zakładania rodziny może spowodować nieodwracalne skutki. Ponadto zawiera ostrzeżenie przed ogłupiającym wpływem reklam. Inteligentny pomysł i przestroga. Tylko trzeba na ten film spojrzeć głębiej.

justangel borciuchy 6

Widzisz i niby masz racje, tylko skoro to taki film z morałem, i skoro pokazuje zubożenie intelektualne to czemu w roli głównej występuje koleś, którego znamy z głupich filmów?

borciuchy borciuchy 8

Bo to jest przede wszystkim komedia, a on jest aktorem komediowym. Do tego ten film raczej nie miał dużego budżetu, żeby inwestować w aktorów.

justangel borciuchy 6

tyle, że to aktor znany z głupich filmów (albo ładnie powiem: z mało ambitnych produkcji). Wiec wyśmiewamy idiotów, wyśmiewamy głupotę, ale zatrudniamy kolesia, który nie ma za grosz talentu aktorskiego i występuje w durnych filmach.
bezsens jakich mało

fizban 1

moim skormnym – film nieudany aczkolwiek pomysl bardzo orginalny. w sumie 6/10

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
A_Biel
181 pkt.
2
piotrek681
156 pkt.
3
Perfik
24 pkt.
4
sciema
18 pkt.
5
Czechu
16 pkt.
6
Sweet_Foxy
10 pkt.
7
jacks
8 pkt.
8
Asmodeusz
8 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…