Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

'Kler' numerem 1 tegorocznego box office po zaledwie 10 dniach 2

Kler numerem 1 tegorocznego box office po zaledwie 10 dniach wyświetlania! Film widziało już ponad dwa i pół miliona widzów!

fot. Bartek Mrozowski

Kler Wojtka Smarzowskiego to już nie tylko wielki przebój, ale i prawdziwy fenomen polskiego kina. Obraz wszedł na ekrany 28 września i z miejsca zanotował najlepsze otwarcie filmu na przestrzeni ostatnich 30 lat. Ponad 935 000 widzów w premierowy weekend to wynik, który przełamał dominację Pięćdziesięciu twarzy Greya (834 000 osób) oraz wyprzedził takie superhity, jak: Shrek Trzeci (793 000 widzów), Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy (prawie 790 000 widzów) i Pitbull. Niebezpieczne kobiety (768 000). Na kolejny sukces nie trzeba było długo czekać.

Film potrzebował zaledwie tygodnia, by – z frekwencją 1 732 300 widzów – stać się największym hitem w dorobku Smarzowskiego, wyprzedzając rekordowy dotychczas Wołyń, który schodził z ekranów kin z wynikiem 1 449 515 widzów. Teraz do swych niesamowitych osiągnięć Kler dołożył kolejny wyczyn. Jest nim osiągnięcie statusu największego hitu frekwencyjnego 2018 roku.

W dziesięć dni, czyli w czasie rekordowo krótkim, film Smarzowskiego zobaczyło 2 504 616 osób. Pozwoliło to zostawić w tyle przebój Kobiety mafii Patryka Vegi, który na swój sukces (2 037 082 widzów) pracował przez okres sześciu tygodni wyświetlania. Równolegle Kler odniósł następny spektakularny sukces, notując najlepszy wynik, jaki w drugi weekend emisji wypracował film kinowy w Polsce po 1989 roku – aż 772 316 widzów! Dotychczas rekord, wynoszący 525 000 widzów, należał do Planety Singli.

Co ważne, sukces filmu Kler ma szansę przenieść się również na arenę międzynarodową. Wszystko wskazuje na to, że obraz Smarzowskiego podbije też kina w Europie i za oceanem, ponieważ prawa do niego zostały sprzedane do imponującej liczby terytoriów, obejmujących kraje Europy (Austria, Niemcy, Belgia, Holandia, Luksemburg, Dania, Irlandia, Wielka Brytania, Islandia, Norwegia, Szwecja) oraz Ameryki Północnej (Kanada i USA).

Źrodło: Informacja Prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 11

Animek84 2018-10-08

Jaki kraj taka "Czarna Pantera".

Animek84 2018-10-08

@PolepioneKadry Oba filmy tak samo przereklamowane :D

Animek84 2018-10-08

@PolepioneKadry Proponuje spojrzeć w moje oceny i pisać.

ZSGifMan Animek84 2018-10-09

@Animek84 “Jaki kraj taka "Czarna Pantera"."
To teraz zostaje zekranizować np. takie "Szatańskie wersety" w jednym z ojczystych krajów tych napływowych inżynierów i lekarzy. Po-wo-dze-nia ;D

Asmodeusz Animek84 2018-10-09

@Animek84 co do kleru to dzis sie przekonam ale czarna pantera to zgodze sie ze przereklamowany film wiec moze masz racjje i co do kleru

Gnom_Ogrodowy Asmodeusz 2018-10-09

@Asmodeusz Zbyt daleko idące przypuszczenie("moze masz racjje i co do kleru"). Na bazie 100 filmów wspólnie z kimś obejrzanych i podobnie ocenionych nie jesteś w stanie powiedzieć jaki ktoś dokładnie ma gust, co dopiero po waszej zgodności w opinii o jednym filmie (nie jest to nawet szczegółowe porównanie oceny lecz proste stwierdzenie czy jest przereklamowany czy nie). Nie mówiąc już o tym, że zakładasz przypadek IDEALNEGO odzwierciedlenia twojego gustu przez gust Roba na bazie 1 tylko filmu obejrzanego. A taki przypadek w tych okolicznościach jest tak nieprawdopodobny, że i zbędny. Gnomy różne mi mówią, że lubią najbardziej marchewki, ja również je lubię w tak dużym stopniu. Kiedy jednak któryś z tych gnomów mówi, że ziemniaki też są świetne to ja się zgodzić z nim nie mogę. Sprawa percepcji, smaku jest bardziej skomplikowana niż budowa cepa. Co dopiero odbiór filmu, na który składa się tyle czynników, że głowa boli.
Ba, w samej wypowiedzi Roba nie ma praktycznie żadnej treści, która pozwoliłaby Ci określić czy z tych samych powodów uważacie Czarną Panterę za film przereklamowany. Możecie tak uważać z zupełnie różnych powodów. A też Czarna Pantera i Kler to tak dwa skrajnie różne widowiska, że ciężko znaleźć elementy wspólne tych filmów. Nie ma co bawić się we wróżkę (nie miałeś zajęć z Sybillą Trelawney).

Sytuacja, że możecie i do tego filmu się zgodzić jest jak najbardziej możliwa. Jednak jedyne co chcę przekazać to fakt, że nie ma podstaw do założenia, że jest związek między waszą zgodnością z Czarną Panterą a zgodnością z Klerem. Sytuacja ta z twojej perspektywy może być odbierana tylko jako przypadek(łut szczęścia), ponieważ nie masz ani danych eksperymentalnych ani bogatych wniosków składających się na ocenę gustu Roba, umożliwiających Tobię to porównanie. No ale to tylko takie gnomowe sugestie i dygresje. Świat nie zawsze jest taki prosty. Zwłaszcza w upalny dzień i gnomowej norze.

Gnom czasem ma zbyt pracowity dzień w ogródku i musi po prostu odreagować, więc z góry przeprasza za czepialstwo. Zrozumcie jak ciężko jest kopać doły na warzywa.

Animek84 Gnom_Ogrodowy 2018-10-09

@Gnom_Ogrodowy "bazie 100 filmów wspólnie z kimś obejrzanych i podobnie ocenionych nie jesteś w stanie powiedzieć jaki ktoś dokładnie ma gust," się zgodzę podobny gust powinno się oceniać minimum od 400 "wspólnych" obejrzanych.

“A też Czarna Pantera i Kler to tak dwa skrajnie różne widowiska, " dwa skrajne to racja, ale mnie chodzi że oba uderzają w "niszę" jeden murzyńską drugi hejtu na kościół. Więc wcale nie tak ciężko znaleźć wspólne elementy obu filmów (nie wspominając że fani jednego i drugiego jak stwierdzisz że oba nie są wcale takimi wiekopomnymi działami mogą Cię zjechać mniej lub bardziej kulturalnie) i na tej podstawie twierdzę że oba są tak samo przereklamowane. Podsumowując Drogówka i ostatni Avengers są wg mnie lepsze :D

Gnom_Ogrodowy Animek84 2018-10-09

@Animek84 Gnom zrozumiał Twój punkt widzenia Robie. Brakowało mi wcześniej Twojego pełniejszej wypowiedzi, z której Asmodeusz mógłby faktycznie wyciągnąć wnioski, że rozumiecie się pod pewnymi względami i macie podobny sposób myślenia. Stąd gnomowe czepialstwo się wzięło. I to tyle. Gnom jest otwartym stworkiem i stara się akceptować poglądy wszelkich ludzi.

Ja sam nie przepadam za nowymi Avengersami ale zdaje sobie sprawę, że komuś mogli się podobać! Ba, czuję się w tym przypadku w mniejszości. A odwracając sytuację, zapewne ty Robie jesteś w pewnej mniejszości uważając Kler za przereklamowany. I to jest zupełnie naturalny proces! Warto mieć własną opinię i też uważam za niesprawiedliwość jeżeli ktoś "zjeżdża" nas tylko dla tego, że ma odmienne zdanie, a tak naprawdę nie umie lub nie chce zrozumieć punktu widzenia innej osoby. A Drogówkę muszę nadrobić i ocenić.

Animek84 Gnom_Ogrodowy 2018-10-09

@Gnom_Ogrodowy "Robie jesteś w pewnej mniejszości uważając Kler za przereklamowany" trzeba by przynajmniej polowy ludzi zapytać co o tym filmie sądzą i wtedy sprawdzić czy jestem w mniejszości czy większości tej połowy co im się nie podobał. Ale hajs twórcą się zgadza i to w tym jest najważniejsze. Btw Drogówka wg mnie ma lepszego bohatera od kleru. ale to też subiektywne odczucie.

Animek84 2018-10-09

@PolepioneKadry hejtu na kościół nie mówię że Smarzowski hejtuje kościół, tylko że większości idą tacy co kościół hejtują.

ZSGifMan Animek84 2018-10-10

@Animek84 Np. taka moja teściowa jest strasznie wierząca, biega na wszelkie różańce, rekolekcje itp. ale jak przychodzi do księży i ich 'grzeszków', to by pierwsza ich wałkiem do bozi wysłała, więc jakież to szczęście, dla nich oczywiście, że u niej w parafii nie było i nie ma żadnych wypadków z 'niesfornymi' dziećmi uwodzącymi bogu ducha winnych księży…

Proszę czekać…