Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

"Na rauszu" Thomasa Vinterberga zwycięzcą londyńskiego festiwalu filmowego 0

Wyłoniono zwycięzców BFI London Film Festival. Triumfatorem okazał się najnowszy film w reżyserii Thomasa Vinterberga noszący tytuł Na rauszu.

Na rauszu wyreżyserowane przez Thomasa Vinterberga, otrzymało nagrodę publiczności dla najlepszego filmu. Film opowiada o grupie przyjaciół – nauczycieli w szkole średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu w organizmie otwiera umysły na otaczający nas świat. Gdy rozpoczynają eksperyment, starając się utrzymać stały poziom alkoholu we krwi przez cały dzień pracy, nie spodziewają się że będzie miał bardzo rożne skutki dla każdego z nich. W roli głównej występuje Mads Mikkelsen obok, którego zobaczymy Thomasa Bo Larsena, Magnusa Millanga, Larsa Ranthe i Susse Wold. Scenarzystą filmu jest Tobias Lindholm.

Dziękuję widzom londyńskiego festiwalu za tę nagrodę. Jesteśmy bardzo dumni, że otrzymaliśmy ją od brytyjskiej publiczności, to wielki zaszczyt. Jednocześnie to wielki smutek, że nie możemy tam być.

powiedział reżyser

Na rauszu cały czas czeka na polską premierę w kinach. Dystrybutorem produkcji w naszym kraju jest Best Film.

W kategorii dokumentalnej numerem jeden okazała się produkcja Malarka i złodziej w reżyserii Benjamina Ree. Najlepszym filmem krótkometrażowym okrzyknięto "Shuttlecock" Tommy’ego Gillarda.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…