O ho ho, pamiętam doskonale! Za gówniarza się czekało na odcinek i oglądało w telewizorni. To był batfzo dobry miniserial, co ciekawe wyprodukowany przez Włochów.
@Marac Zdarza się, że film lub serial ma dwie wersje dubbingu i nazwy niektórych postaci zostały w nich przetłumaczone w różny sposób. W takim wypadku dodawanie nazw w nawiasach także mogłoby być mniej przejrzyste.
@Agnieszka_Chmielewska_Mulka W przypadku IFTA (Irlandzka Nagroda Filmowa i Telewizyjna) brakuje kategorii: Najlepszy animowany film krótkometrażowy (Short Animation)
https://www.ifta.ie/awards/nominees_2020/
Pocztówka z piekła [10/10] |||
Przerażająca krótkometrażówka pozwalająca na chwilę zajrzeć w sowiecką otchłań i przyjrzeć się tzw. "rosyjskiej duszy", zaprezentowanej tu w pełnej krasie. W mojej prywatnej skali zbydlęcenia, film osiąga – fanfary! – 10/10 bałabanowa, jako pierwszy rosyjski film, który nie wyszedł spod ręki tego genialnego reżysera, największego demaskatora Imperium Zła.
I tak – dobrze widzicie. Ten film to komedia. Po prostu w roZji nawet komedie są przerażające.
Film znakomicie nadaje się do puszczania pożytecznym idiotom, fanom Onucowa. Jeśli otworzy oczy jednemu na stu, to już będzie sukces. Dostępny jest na Jutubie w wersjach z polskimi i angielskimi napisami – linki wrzucam w osobnym komciu. Polecam udostępniać gdzie się da.
Do obejrzenia na Jutubie z polskimi napisami:
www youtube com /watch?v=cxDa-fk1pRE
A jakby ktoś chciał pokazać znajomym spoza Polski, tu jest z ang. napisami:
www youtube com /watch?v=WEd9XaO_CY4
Rewelacyjny i chyba najlepszy serial gangsterski kryminalny jaki widziałem. James Gandolfini, Edie Falco, znakomite kreacje aktorskie. Sama zaś historia wyśmienita.
Muszę przyznać, że to faktycznie był kultowy serial. Tom Selleck stworzył genialną postać. Takich seriali akcji to się już raczej nie doczekamy niestety.
Początek późniejszego serialu Daleko od noszy. Nazwa chyba miała kojarzyć się z czechosłowackim serialem Szpital na peryferiach. :) Mam jakieś takie wrażenie, że te początki były lepsze niż późniejsze Daleko od noszy.
@dawidek98 podpisuje się pod wszystkim co napisałeś. Serial był genialny i faktycznie późniejsze i współczesne seriale medyczno szpitalne nie umywają się nawet. Oglądało się!
Nie wszystkie odcinki były bardzo śmieszne, ale były taki, które po prostu miażdżyły humorem. Kowalewski, Wawrzecki, Śleszyńska i ta aktorka co zawsze ze ślesińską razem była w recepcji (zapomniałem nazwiska) to była podstawa tego serialu. No i na dokładkę Gąsowski.
Proszę czekać…