Che - Rewolucja 2008

Che: Part One

Film składa się z dwóch części, mimo, że pierwotnie miał być wyświetlany jako całość - na Festiwalu w Cannes pokazano całość pod tytułem "Che". W pierwszej części (Che - Rewolucja) Fidel Castro żegluje do Kuby (1956-11-26) z osiemdziesięciu buntownikami. Wśród nich jest niejaki Ernesto "Che" Guevara,… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Benicio Del Toro
jako Ernesto Che Guevara
Santiago Cabrera
jako Camillo Cienfuegos
Demian Bichir
jako Fidel Castro
Kahlil Mendez
jako Urbano
Rodrigo Santoro
jako Raul Castro
Yamil Adorno
jako Leal
Ricardo Alvarez
jako Antonio Nunez Jimenez
Jose Cotte
jako Dr Oscar Fernandez Mell
Alfredo De Quesada
jako Israel Pardo
Eduard Fernández
jako Ciro Algaranaz
Ramon Fernandez
jako Hector

Film składa się z dwóch części, mimo, że pierwotnie miał być wyświetlany jako całość - na Festiwalu w Cannes pokazano całość pod tytułem "Che". W pierwszej części (Che - Rewolucja) Fidel Castro żegluje do Kuby (1956-11-26) z osiemdziesięciu buntownikami. Wśród nich jest niejaki Ernesto "Che" Guevara, argentyński lekarz podzielający idee Fidela w jego dążeniu do obalenia dyktatury Fulgencia Batisty. Che szybko zdobywa uznanie rewolucjonistów, a także sławę bohatera. Druga część (Che "Guerilla") opowiada o latach po przewrocie na Kubie. Guevara zrezygnował z wygodnego życia, aby dalej szerzyć myśl socjalistyczną na świecie. Trafił dzięki temu do Boliwii, gdzie stara się stworzyć oddziały rewolucyjne. Czudi

Gatunek
Biograficzny, Dramat, Wojenny
Słowa kluczowe
przemoc, las tropikalny, gwałt, żołnierz zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2009-04-03 (kino), 2008-05-21 (świat)
Dystrybutor
SPI International Polska
Wytwórnia
Wild Bunch
Guerrilla Films
Telecinco (koprodukcja) zobacz więcej
Kraj produkcji
Hiszpania, USA, Francja
Inne tytuły
The Argentine (USA) (tytuł roboczy)
Che, el argentino (Hiszpania)
Che - 1ère partie - L'Argentin (Francja)
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
134 minut
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Łukasz Grudzień użytkownik
  • 4

Gdzieś pomiędzy Stalinem a Leninem przeczytaj recenzję

Czy wiesz, że? dodaj informacje
Pressbook

Możliwe spoilery Na planie — "Myślę że nie udałoby nam się zrobić tych dwóch filmów za te pieniądze, które mieliśmy, gdyby nie Soderbergh. Każdy dzień był wielkim wyzwaniem, bo musieliśmy narzucić szybkie tempo pracy," mówi Bickford. Soderbergh starał się robić jak najwięcej ujęć przy naturalnym świetle. Zresztą większość kręciliśmy na zewnątrz. Sztuczne światło używaliśmy tylko sporadycznie.... zobacz więcej

Komentarze do filmu 5
Beznickowy 3

Czyli jak się nie kręci filmów biograficznych – Poza chwalonym Benicio del Toro, nic innego nie można wyróżnić. Film jest zlepkiem pojedynczych scen, które nie łączą się w żadną logiczną całość. Widz czuje się zagubiony, oglądając "Che – Rewolucja". Reżyser sam naprawdę nie wiedział, co chce tym obrazem przekazać. Bardzo się wynudziłem i teraz nie wiem, czy mam ochotę oglądać drugą część.

Anonimowy Beznickowy

W zupełności się z tobą zgadzam, film był tak strasznie nużący, nie mający ni ładu ni składu w ogóle nie prawdziwy… oglądałem kiedyś bodajże na Discovery dokument o Che i tak naprawdę był to fanatyczny komunista, morderca, który nawet oznajmił, że chętnie wywołał by na całym świecie konflikt nuklearny aby zniszczyć kapitalizm… I nie czarujmy się po obaleniu Batisty, który zlekceważył Fidela i całą tą bandę narodowi Kubańskiemu żyje się jeszcze gorzej, zawłaszczał ziemie, wprowadzał dziwne zakazy, nakazy np. takie jak używania kilku rodzajów instrumentów muzycznych… zresztą jego polityka gospodarcza doprowadziła do upadku Hawany. Oglądam właśnie drugą część, ale już po 12 minutach wyciąć spokojnie można połowę, te dłużyzny po prostu dobijają widza.

Beznickowy Beznickowy 3

Właśnie, to mnie najbardziej zdziwiło, że Soderbergh trakuje Che i Castro jak bohaterów, patriotów… A oni nimi zwyczajnie nie byli. Argentyńczyk Che niewiele miał wspólnego z Kubą. Zwyczajny terrorysta z niego, a ten film niejako robi z niego bohatera.

Zgadzam się z przedmówcami. Idealny przykład jak nie powinno się robić filmów biograficznych. W sumie pewnie to będzie pozycja obowiązkowa dla wszystkich komunistów na Kubie, Wenezueli i innych krajach gdzie Che jest wychwalany pod niebiosa.

Co więcej to jeden z tych nielicznych filmów w trakcie których nie mogłem się doczekać końca.

mirekzet

cz II – kto wie gdzie znajde czesc II

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
zgrud
160 pkt.
2
AgniechaSC
88 pkt.
3
wj4z
76 pkt.
4
Redox
76 pkt.
5
kaskader
54 pkt.
6
Melman
50 pkt.
7
Beznickowy
27 pkt.
8
Czudi
22 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…