Autor Widmo 2010

The Ghost Writer

Bohaterem filmu jest "Ghostwriter" - pisarz, który za pieniądze tworzy dla innych, oddając prawa do swego dzieła. Zostaje zaangażowany do napisania wspomnień w imieniu byłego premiera Wielkiej Brytanii. Jednak wydaje się, że projektowi od początku towarzyszy zła passa. Poprzednik pisarza zginął bowiem w wypadku w… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

  • oraz innych 9 nagród, 5 nominacji i 1 udział w konkursie zobacz więcej
Ewan McGregor
jako Widmo
Pierce Brosnan
jako Adam Lang
Kim Cattrall
jako Amelia Bly
Olivia Williams
jako Ruth Lang
Tom Wilkinson
jako Paul Emmett
Timothy Hutton
jako Sidney Kroll
Jon Bernthal
jako Rick Ricardelli
David Rintoul
jako Nieznajomy
Robert Pugh
jako Richard Rycart
Eli Wallach
jako Starzec
Jim Belushi
jako John Maddox
Tim Faraday
jako Barry

Bohaterem filmu jest "Ghostwriter" - pisarz, który za pieniądze tworzy dla innych, oddając prawa do swego dzieła. Zostaje zaangażowany do napisania wspomnień w imieniu byłego premiera Wielkiej Brytanii. Jednak wydaje się, że projektowi od początku towarzyszy zła passa. Poprzednik pisarza zginął bowiem w wypadku w tajemniczych okolicznościach. Również "The Ghost" w trakcie prac nad książką odkrywa sekrety, przez które znajduje się w śmiertelnym zagrożeniu. Opowieść o zdradzie oraz o tym, że nikt i nic nie jest tym, na co wygląda. Odkrywanie przeszłości niesie ze sobą wielkie niebezpieczeństwo, a historię tworzą ci, którzy przeżyją. opis dystrybutora

Gatunek
Kryminał, Thriller, Dramat
Słowa kluczowe
morderstwo, terroryzm, zdrada, kłamstwo zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2010-02-19 (kino), 2010-02-11 (świat), 2010-09-02 (dvd)
Dystrybutor
Forum Film Poland
Kraj produkcji
Francja, Niemcy, Wielka Brytania
Inne tytuły
Der Ghostwriter (Niemcy)
L'homme de l'ombre (Francja)
The Ghost (tytuł międzynarodowy) (tytuł roboczy)
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
128 minut
Budżet
40 000 000 USD
Wiadomości 10
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Film nakręcono w okresie od 9 lutego do maja 2009 r. zobacz więcej

Pressbook

Możliwe spoilery Miłość do angielskich aktorów — – To bardzo odważne ze strony Ewana, że przyjął tę rolę – mówił Harris. W scenariuszu nie było wyczerpującego opisu przeszłości ani charakterystyki "ghostwritera". Aktor musiał polegać na wskazówkach reżysera i scenarzysty oraz własnej wyobraźni. – Ta postać to everyman, który jednocześnie ma w sobie pewien glamour – kontynuował Harris. Producent Timothy Burrill... zobacz więcej

Komentarze do filmu 24
katklim 8

Pierce Brosnan- ciekawa kreacja – Zapamiętałam jego rolę własnie z tego filmu. Kreuje w nim postać nieodgadnioną i bardzo tajemniczą, postać którą nie sposób jednoznacznie ocenić, przejrzeć. Gra Premiera Wielkiej Brytanii uwikłanego w polityczne i moralne pułapki. Myślę, że jego rola i genialna gra aktorska podsyca i potęguje mroczny klimat tego znakomitego thrillera.

ALVAREZ

BARDZO DOBRY FILM… – Bardzo dobry film.Od pierwszych minut wciąga nas w świetny klimat.I jak dla mnie,to w tym filmie jest najlepsze.Przez cały czas towarzyszy nam uczucie strachu i wyczekiwania.O to chodzi.Do tego świetna rola McGregor’a.

pajki_filmaniak 6

nie najgorszy film obejrzałem dla Brosnana 6/10

wazka16 7

Film za długo się rozkręca.Widać,że to nie jest film w stylu amerykańskim lub angielskim.Plus za niepozytywną końcówkę filmu + dobra gra McGregora,Brosnana,O.W.

tfilippo 7

Umiarkowanie dobry i wciągający – Ulokowałbym go koło "Gorzkich godów" i "Olivera Twista", mogło być drapieżniej.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
kaskader
333 pkt.
2
Beznickowy
117 pkt.
3
Yankee_Notch
114 pkt.
4
Perfik
104 pkt.
5
ferhin2
98 pkt.
6
Hsi_Nao
88 pkt.
7
Redox
56 pkt.
8
agatkar16
52 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…