Nocny strażnik 1994

Nattevagten
Film

Tytułowy Nocny strażnik to Martin Bork, student prawa, który podczas wakacji pracuje jako nocny stróż w kostnicy. W tym czasie do kostnicy są przywożone ofiary seryjnego zabójcy prostytutek. Policjant Wörmer, który prowadzi w tej sprawie energiczne dochodzenie, zauważa, że w kostnicy dzieją się dziwne rzeczy. Podejrzenia… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Sofie Gråbøl
jako Kalinka
Kim Bodnia
jako Jens
Lotte Andersen
jako Lotte
Ulf Pilgaard
jako Insp. Wörmer
Stig Hoffmeyer
jako Rolf
Gyrd Løfquist
jako Stary nocny strażnik
Niels Anders Thorn
jako Lekarz
Leif Adolfsson
jako Nauczyciel teatralny
Henrik Fiig
jako Aktor
Jesper Hyldegaard
jako Gość w barze

Tytułowy Nocny strażnik to Martin Bork, student prawa, który podczas wakacji pracuje jako nocny stróż w kostnicy. W tym czasie do kostnicy są przywożone ofiary seryjnego zabójcy prostytutek. Policjant Wörmer, który prowadzi w tej sprawie energiczne dochodzenie, zauważa, że w kostnicy dzieją się dziwne rzeczy. Podejrzenia padają na Martina... tompawel

Gatunek
Thriller
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1994-02-25 (świat)
Kraj produkcji
Dania
Inne tytuły
Nightwatch
Czas trwania
107 minut
Wiadomości 1
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 2
LakiLou 8

Zanim Nikolaj Coster-Waldau wcielił się w postać Jamiego Lannistera w Grze o tron i zyskał wielką sławę to pojawił się w tym oto filmie. W sumie chęć poznania jego aktorskich początków skłoniła mnie do zobaczenia tej produkcji, no i nic a nic nie żałuje tego, bo świetnie mi się ten film oglądało. W gruncie rzeczy jest to zasługa dwóch rzeczy. Po pierwsze fajnie wykreowanego klimaciku, który utrzymuje się praktycznie przez cały film. A po drugie fabuły. Jest ona ciekawa i w fajny sposób poprowadzona. Gdy już wszystko się wyjaśnia to w dalszym ciągu to co się dzieje zamiast przynudzać, to przyciąga do ekranu. Muszę również wspomnieć o ciekawym wątku jakim bez wątpienia był zakład między głównym bohaterem czyli Martinem, a jego przyjacielem Jensem. Fajnie to się łączy z głównym wątkiem dotyczącym seryjnego mordercy, o którym mowa jest w tym filmie. Samą ich relacja również można uznać za ciekawie poprowadzoną i przedstawioną. Gra aktorska stoi na dobrym poziomie, choć akurat nikt mnie tutaj specjalnie nie zachwycił.

ana481516 7

Moim zdaniem znacznie lepszy od remake’u. Coster Waldau, Bodnia i Pilgaard super zagrali.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
jacks
41 pkt.
2
tompawel
20 pkt.
3
Hsi_Nao
10 pkt.
4
LakiLou
8 pkt.
5
ar23s
6 pkt.
6
Elandra
1 pkt.
7
Cenobite
1 pkt.
8
Sweet_Foxy
1 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

  • Opisy
  • Recenzje
  • Słowa kluczowe

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…