Moja dziewczyna 2003

Fan chan

Jaeb dowiaduje się, że jego długo niewidziana przyjaciółka z dzieciństwa wychodzi za mąż. Udaje się więc do prowincjonalnego miasteczka w Tajlandii, gdzie niegdyś mieszkał. Ten powrót przywołuje dawno zatarte wspomnienia z dzieciństwa w latach osiemdziesiątych: zabawy z Noi-Naa i jej przyjaciółkami, które zmuszały go do… zobacz więcej

Aktorzy
, ,

Obsada Zobacz pełną obsadę

Charlie Trairat
jako Jeab
Focus Jirakul
jako Noi-Naa
Charwin Jitsomboon
jako Dorosły Jeab
Wongsakorn Rassamitat
jako Ojciec Jeaba
Arnudsara Jantarangsri
jako Matka Jeaba
Nipawan Taveepornsawan
jako Matka Noi-Naa
Prem Tinsulanonda
jako On Sam (w telewizji)
Preecha Chanapai
jako Ojciec Noi-Naai
Anyarit Pitakkul
jako Chłopiec

Fabuła

Jaeb dowiaduje się, że jego długo niewidziana przyjaciółka z dzieciństwa wychodzi za mąż. Udaje się więc do prowincjonalnego miasteczka w Tajlandii, gdzie niegdyś mieszkał. Ten powrót przywołuje dawno zatarte wspomnienia z dzieciństwa w latach osiemdziesiątych: zabawy z Noi-Naa i jej przyjaciółkami, które zmuszały go do bawienia się z nimi w "mamę i tatę" lub w "telenowele" podczas gdy koledzy z klasy jeździli na rowerach, grali w piłkę nożną i bawili się w superbohaterów z chińskich seriali fantasy. Nie chcą oni przyjąć Jaeba do swojej grupy, do czasu kiedy pomaga on im wygrać mecz z innymi chłopcami. Cortina

Gatunek
Komedia, Romans

Szczegóły

Kraj produkcji
Tajlandia
Inne tytuły
My Girl
แฟนฉัน (tytuł oryginalny)
Czas trwania
110 minut

Recenzje

Śmiech z melancholijną nutką 10
  • 2009-11-08
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Jest to pierwszy tajlandzki film jaki miałam okazję oglądać. Po kraju, w którym dominują komedio-horrory podejrzanej jakości nie spodziewałam się niczego ambitnego. Kiedy dowiedziałam się, że "Fan chan" to wielki tajlandzki przebój postanowiłam zaryzykować. Nie zawiodłam się!

"Fan Chan" to film o wspomnieniach z dzieciństwa, o dziecięcej wyobraźni, nieustającej zabawie i pierwszych konfliktach. Główny bohater, Jaeb, powraca po wielu latach do miejsca swojego dzieciństwa i zdaje sobie sprawę jak bardzo się zmienił oraz jak świat i ludzie dookoła niego się zmienili. Nie ma powrotu do przeszłości, jest on możliwy tylko we wspomnieniach. I właśnie w świat swoich wspomnień wprowadza nas Jaeb.

"Fan chan" to komedia i rzeczywiście zarówno fabuła, jak i barwni bohaterowie dają nam wiele okazji do śmiechu. Głównymi bohaterami są dzieci, które zagrały rewelacyjnie. Każde dziecko stworzyło naturalną, charakterystyczną postać, która wprowadza do filmu nowy "kolor". Dzięki takim postaciom ani przez moment film nie może nikogo znudzić. Jednak oprócz śmiechu "Fan Chan" wywołuje także smutek. Może dlatego, że dzięki niemu sama sobie przypomniałam swoje dzieciństwo, kiedy, jak bohaterowie filmu, skakałam w gumę, czy robiłam zupki z liści i wody.

Jest to na pewno film, który jest rozrywką dla ludzi w każdym wieku, ale rozrywką, która porusza emocjonalnie. Nie jest to moim zdaniem obraz, po którym mamy dobry humor, raczej taki, który wprawia w zamyślenie i tęsknotę za beztroskimi chwilami dzieciństwa.

3 z 6 osób uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Współtworzą