American Horror Story 2011-

American Horror Story opowiada o losach rodziny Harmonów, która przenosi się z Bostonu do Los Angeles, by zamieszkać w starej rezydencji, skrywającej w swoich murach mroczne tajemnice. Harmonowie na pierwszy rzut oka są idealną, amerykańską rodziną. Jednak to wrażenie jest mylne. Członkowie rodziny zmagają się z wieloma… zobacz więcej

Reżyseria
,
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

  • 9 sezonów
Sarah Paulson
jako Lana Winters / Ally Mayfair-Richards / ...
Evan Peters
jako Kit Walker / Tate Langdon / ...
Kathy Bates
jako Iris / Madame Delphine LaLaurie / ...
Lily Rabe
jako Misty Day / Shelby Miller / ...
Jessica Lange
jako Siostra Jude / Fiona Goode / ...
Frances Conroy
jako Myrtle Snow / Moira O'Hara / ...
Denis O'Hare
jako Liz Taylor / Spalding / ...
Emma Roberts
jako Madison Montgomery / Brooke Thompson / ...
Angela Bassett
jako Marie Laveau / Ramona Royale / ...
Taissa Farmiga
jako Zoe Benson / Violet Harmon / ...
Billie Lourd
jako Winter Anderson / Montana Duke / ...
Cheyenne Jackson
jako Will Drake / Dr Rudy Vincent / ...

American Horror Story opowiada o losach rodziny Harmonów, która przenosi się z Bostonu do Los Angeles, by zamieszkać w starej rezydencji, skrywającej w swoich murach mroczne tajemnice. Harmonowie na pierwszy rzut oka są idealną, amerykańską rodziną. Jednak to wrażenie jest mylne. Członkowie rodziny zmagają się z wieloma problemami: zdradą, poronieniem i skłonnościami do samookaleczeń nastoletniej córki Violet. Po zdradzie, na jakiej zostaje przyłapany przez żonę Vivien (byłą wiolonczelistkę, w tej roli Connie Britton), Ben (z zawodu psychiatra, w tej roli Dylan McDermott), chcąc zostawić złe wspomnienia z przeszłości za sobą i zacząć wszystko od nowa, przeprowadza się z rodziną do Los Angeles. Ich nowy dom (stara rezydencja o złowieszczej historii) początkowo wydaje się być idealnym miejscem na nowy start. Nawet tajemnicze zabójstwo, do którego doszło w tym miejscu wiele lat temu, nie zniechęca rodziny do przeprowadzki. Pomimo mrocznych tajemnic, które skrywa dom, rodzina stara się rozpocząć nowe życie. Ben przyjmuje nowych pacjentów (w tym Tate’a - nastoletniego chłopca ze skłonnościami do przemocy i psychotycznymi fantazjami). Violet, nastoletnia córka Harmonów, stara się odnaleźć w nowej szkole, a Vivien cały swój czas poświęca na odkrywanie tajemniczego malowidła ściennego, przykrytego pod grubą warstwą tapety. Tymczasem Violet i Tate, pomimo dezaprobaty ojca dziewczyny, odkrywają, że mają ze sobą wiele wspólnego. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat, Horror
Słowa kluczowe
krew, morderca, nawiedzony dom, relacja ojciec-córka zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2011-10-05 (świat), 2013-04-24 (dvd)
Wytwórnia
20th Century Fox Television (współpraca produkcyjna)
Brad Falchuk Teley-Vision
Ryan Murphy Productions
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
A.H.S. (USA)
American Horror Story: Asylum (USA) (tytuł drugiego sezonu)
AhS (USA) (tytuł skrócony)
American Horror Story: Coven (USA) (tytuł trzeciego sezonu)
American Horror Story: Sabat (Polska) (tytuł trzeciego sezonu)
American Horror Story: Freak Show (USA) (tytuł czwartego sezonu)
American Horror Story: Hotel (USA) (tytuł piątego sezonu)
American Horror Story: Roanoke (USA) (tytuł szóstego sezonu)
American Horror Story: Murder House (USA) (tytuł pierwszego sezonu)
Czas trwania
odc.: 42 minut
Kornel Nocoń krytyk
  • 6
  • FDB

American Horror Story: Roanoke (sezon 6) przeczytaj recenzję

Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 10
pajki_filmaniak 8

jeśli się lubi horrory to serial godny polecenia

dharus 6

Z sezonu na sezon kąt równej pochyłej się tylko zwiększa i szybciej ten pociąg zjeżdża w dół. Sezon 7 powstał na siłę na fali popularności/lub nie Donalda Trumpa. Ale 8 to jeden wielki ziew. Nic się nie dzieje ekscytującego i jeszcze na siłę budowanie jakby jakiegoś uniwersum (jakaś mania Hollywood obecnie) że poszczególne sezony są ze sobą powiązane. Nawiązania do Morder house, coven, hotel. Po co? Pierwsze sezony miały tą zaletę, że opowiadały oddzielne historię. Sezony jak Morder house i asylum czy freak show. Hotel też był spoko ale tylko Lady Gaga trzymała ten sezon w ryzach. I wzorował się na autentycznych wydarzeniach. Ale dwa ostatnie sezony oglądałem już jako guilty pleasure. Po AHS: 1984 raczej już nie sięgnę, bo szkoda czasu. Już dawno mogliby zakończyć ten serial. Jedynie czołówki nadal są wyborne, ale treści umieszczone pomiędzy nią a napisami końcowymi. Ehhh…

lana_banana 10

Uwielbiam serię American Horror Story. Moje ulubione sezony, to kolejno:
1. Asylum (10/10),
2. Coven (9/10),
3. Murder House (8/10),
4. Freak Show (6/10),
5. Hotel (5/10).
Sezon 6 również zapowiada się bardzo interesująco! :)

Rrouge 8

Sezon który wprowadził nas do szaleńczego świata AHS, nie był najlepszy, ale wtedy jednak było to coś innego, parę ciekawych bohaterów i niepokojących momentów.

bizarre 6

[S1] 6/10 – Doceniam, że ktoś stworzył taką serialową antologię horrorów, tym bardziej, że jest podana w bardzo przystępnej formie. Jednak taka forma po kilku odcinkach traci świeżość i zaczyna męczyć. Przez całą serię stosowane są te same chwyty, które w późniejszych odcinkach nie mają szans przestraszyć. Scenarzyści pozbierali motywy z różnych horrorów i cały czas ma się wrażenie, że gdzieś się już to widziało, przez co również nie straszy tak jak powinno.
Muszę jeszcze dodać, że bardzo irytowała mnie postać Dylana McDermotta i jej wątek z pokojówką (tu twórcy zdecydowanie przekroczyli granicę wtórności).
Jeśli przymknie się oko na minusy, to pierwszy sezon AHS pozostaje całkiem niezłą rozrywką, ale nic poza tym. Znam opinie, że sezony 2 i 3 są dużo lepsze, ale na razie nie zamierzam ich oglądać.

Redox bizarre 7

Mój ulubiony to sezon czwarty. Nie powiedziałbym jednak, że 3. sezon jest dużo lepszy od tego, który oglądałeś. Jakbym miał zestawiać to wyglądałoby to pewnie tak:

1. IV sezon 8/10
2. II sezon 8/10
3. I sezon 7/10
4. III sezon 6/10

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

szwejzi
506 punktów
Bluejohn_26
438 punktów
Beznickowy
263 punkty
ferhin2
257 punktów
Corn1408
178 punktów
Lamper
70 punktów
red_spark
66 punktów
jacks
31 punktów
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Pozostałe

Proszę czekać…