Niewygodna prawda 2006

An Inconvenient Truth

Film jest wykładem na temat katastrofy ekologicznej naszej planety. Prowadzi go Al Gore. Obraz ukazuje dramatyczną sytuację efektu cieplarnianego na naszej Ziemi. Al Gore uważa jednak, że istnieje możliwość ocalenia naszej planety, i że możemy zapobiec jeszcze katastrofie.

Reżyseria
Aktorzy

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 1 zdjęcie

Obsada Zobacz pełną obsadę

Al Gore
jako On sam

Fabuła

Film jest wykładem na temat katastrofy ekologicznej naszej planety. Prowadzi go Al Gore. Obraz ukazuje dramatyczną sytuację efektu cieplarnianego na naszej Ziemi. Al Gore uważa jednak, że istnieje możliwość ocalenia naszej planety, i że możemy zapobiec jeszcze katastrofie. opis dystrybutora

Gatunek
Dokumentalny

Szczegóły

Premiera
2007-02-16 (kino), 2006-01-24 (świat), 2007-09-04 (dvd)
Dystrybutor
UIP - United International Pictures
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
100 minut

Wiadomości zobacz wszystkie 1 wiadomość

Recenzje

Czy ludzie szkodzą matce Ziemi? Obejrzyj i się przekonaj. 9
  • 2007-03-18
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Z obejrzanych przeze mnie zapowiedzi filmu wynikało, iż będzie to film dokumentalny. Dokument o matce Ziemi, o pogodzie, w którym narratorem jest Al Gore - kandydat na prezydenta USA, który przegrał wybory z Georgem Bushem. Nastawiłem się więc, iż będzie to coś, co dotyczy USA i w dodatku nudne. I to był mój błąd.

Już po pierwszych minutach filmu zorientowałem się, że coś jest nie tak jak sobie wyobrażałem. Film jest zrobiony po mistrzowsku. Problem, stanowiący esencję i oś filmu, jest przedstawiony bardzo atrakcyjnie i dość łopatologicznie, by każdy mógł go zrozumieć. A problem ten dotyczy nas wszystkich, wszystkich ludzi zamieszkujących dom zwany Ziemią. I jest to dość brutalna rzeczywistość, w której narrator ujawnia, jak jesteśmy manipulowani, jak zastraszani, a wszystko to w imię zysku wielkich korporacji.

Wplecione w treść filmu wspomnienia Ala Gore z dzieciństwa a potem z jego prywatnego życia dodają uroku filmowi. A także wyjaśniają, czemu zajął się tym problemem. Ten paradokument ogląda się naprawdę jak niezły thriller. Nie należy tylko zapominać, że nie jest to fikcja, tylko prawda. Niewygodna prawda-jak mówi nam tytuł filmu.

Polecam szczerze obejrzeć ten film wszystkim, nie tylko ekologom, tak walczącym o Dolinę Rospudy. To, o czym mówi ten film zawiera dużo ważniejsze przesłanie i dotyczy wszystkich ludzi na Ziemi. Do strony audiowizualnej filmu nie mam żadnych zastrzeżeń. Al Gore zaś jawi nam się jako naprawdę niezłej klasy pedagog, lub jak dosadniej ująć właśnie ekolog, z tym że ekolog całej planety. Po obejrzeniu filmu w domu u mnie rozgorzała dyskusja. Dyskusja właśnie o tym, o czym był film. Stwierdzam więc, że film wywołuje takie reakcje wśród widzów, jakie były zamierzone. Warto się zastanowić nad tym wszystkim, warto również zacząć coś robić w tym kierunku. I żeby było jasne-film ten mówi o tym, że KAŻDY Z NAS może wnieść swój wkład w dobro planety. A co i jak to już sami zobaczycie oglądając ten film, czego życzy wam naprawdę pilatom. Polecam.

5 z 8 osób uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Czy wiesz, że?

Pressbook

Sylwetka Ala Gore — Były Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych, Al Gore jest Prezesem mającej siedzibę w Londynie firmy Generation Investment Management, która skupia swoje działania na nowym podejściu do zrównoważonego inwestowania. Pełni także funkcję Prezesa Current TV, niezależnej telewizji kablowej i satelitarnej przeznaczonej dla młodych ludzi i opierającej swój program na... zobacz więcej

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 1 powiązany

Komentarze 2

tek 2006-12-18 8

Jeden z fajniej zrobionych doc’ow na ten temat – Spoko film,Al Gore jest cool,każdy powinien go zobaczyć, może wtedy by się coś zmieniło na lepsze na tej planecie.Jak nie ,to na marsa….

m13czu tek 2007-01-25 10

Zgadzam sie. Film polecam. Must see po prostu.
troche za duzo polityki bo prowadzi to al gore, niedoszły prezydent USA.

Współtworzą