Dokumentalny 2006

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 798 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dokumentalny z 2006 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Program dokumentalny skupiający się na seksie w każdym wydaniu. Poznamy większość pozycji, techniki masażu i masturbacji, przyrządy i akcesoria do potęgowania doznań, operacje narządów płciowych aż po przemoc i dominację.
Ten paradokument jest jednym wielkim wykładem na temat efektu cieplarnianego i globalnego ocieplenia klimatu na Ziemi. Al Gore, entuzjasta, naukowiec i zarazem kandydat na prezydenta USA przedstawia w nim, w sposób łopatologiczny i dla wszystkich zrozumiały a do tego bardzo interesująco wpływ człowieka, wpływ nauki i postępu technologicznego na matkę Ziemię. Wszystko to podpiera faktami, snując przed nami katastrofalne wizje. Stwierdza też, że wielkie korporacje nie interesuje nic poza zyskiem, że gotowe są na zniszczenie Ziemi i ludzi, którzy tak jak on próbują o tym problemie mówić.


Film złożony z kilku oddzielnych scen, których motywem przewodnim są karkołomne, budzące śmiech lub obrzydzenie wyczyny grupy kaskaderów znanych z MTV.

Dom

Etiuda ta składa się z trzech szczerych wywiadów, mających charakter spowiedzi. Monologi te mają opisać uczucia bohaterów, którzy przebywają, odpowiednio w domu, w szkole i w biurze. Mówią o wpływie miejsca na samopoczucie oraz o potrzebie spokoju i harmonii.
Wszystkie elementy tej niesamowitej opowieści łączą się z Rennes-le-Château, uroczą mąłą wioską na południu Francji, położonej na terenach wiejskich, wśród krajobrazów pełnych średniowiecznych zamków i antycznych ruin. Pogłoski o ukrytym skarbie, wraz z legendami o Zakonie Templariuszy i Świętym Graalu, przekazywane są z pokolenia na pokolenie. W starym rzymskim kościele właśnie w tej wiosce w 1885 francuski ksiądz Bérenger Sauni're dokonał tajemniczego odkrycia, które nagle uczyniło go niesamowicie bogatym. Nigdy nie udało się odnaleźć źródła tego bogactwa, tajemnica co ksiądz znalazł wymaga podróży od teraźniejszości do przeszłości. Prowadzeni przez badaczy, którzy używają bardzo starych map, dziwnych malowideł, informacji na grobowcach i kryptach, odkrywamy niesamowitą historię. Historię, która może zmienić całe nasze myślenie na temat tego, co było dawniej.
Dokument ten przedstawia nadzwyczajnie różnorodną muzykę oraz jak się zmieniała przez ostatnie 30 lat. Wszystko to dzieje się na najsłynniejszym corocznym festiwalu muzycznym w Anglii - Glastonbury.
Były jednymi z najszybciej i najsprawniej produkowanymi samochodami. Były zasilanę prądem elektrycznym, nie wydzielały żadnych spalin i "wykatapultowały" amerykańską technologię na sam szczyt przemysłu motoryzacyjnego. Garstka ludzi, którzy nimi jeździli, nie chciała ich nikomu oddać. Dlaczego więc spółka General Motors zniszczyła serię elektrycznych pojazdów marki EV1 na pustyni w Arizonie?
Dokument o życiu Johna Lennona, w szczególności obejmujący okres jego życia, w którym przekształcił się z muzyka w aktywistę antywojennego.
Największe i najznamienitsze postacie z amerykańskiej fabryki snów odkrywają przed widzami tajemnicę marketingu filmowego oraz jak umiejętnie kontrolować "szczęście" w filmie, aby stworzyć magiczny, zapierający dech w piersiach obraz.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…