Gladiator 8.0

Maximus jest silnym rzymskim generałem, kochanym przez żołnierzy oraz przez starzejącego się imperatora, Marka Aureliusza. Tuż przed śmiercią, cesarz wybiera Maximusa aby stał się on jego następcą zamiast własnego syna Commodusa, który z zemsty skazuje generała i jego rodzinę na śmierć. Maximus nie mogąc uratować żony i dziecka traci wolę życia, daje się złapać przez handlarzy niewolników i staje się gladiatorem.

Obsada

Reżyseria
Średnia
Ridley Scott 7.7
Alexander Witt
(reżyser drugiej ekipy)
7.0
Ali Cherkaoui (asystent) -
Ahmed Hatimi (asystent) -
Emma Horton (asystent) -
Zinedine Ibnou Jabal (asystent) -
Terry Needham (asystent) -
Mohamed Nesrate (asystent) -
Hannah Quinn (asystent) -
Adam Somner (asystent) -
Gary Talbot (asystent) -
Bob Wright (asystent) -
Adrian Toynton (reżyser drugiej ekipy) (asystent) -
Scenariusz
Średnia
David Franzoni (również) (historia) -
William Nicholson 8.0
John Logan 7.7
Producenci
Średnia
Douglas Wick producent -
Branko Lustig
producent
-
David Franzoni producent -
Laurie MacDonald
producent wykonawczy
-
Walter F. Parkes producent wykonawczy -
Terry Needham producent towarzyszący -
Branko Lustig
kierownik produkcji
-
Judi Bunn kierownik produkcji -
Zakaria Alaoui kierownik produkcji (Maroko) -
Peter Heslop kierownik produkcji (Maroko) -
Branko Jehlar kierownik produkcji (Malta) -
Dragan Josipović kierownik produkcji (Malta) -
Lisa Dennis nadzorca postprodukcji -
Ty Warren nadzorca produkcji -
Zdravko Madžarević nadzorca produkcji (druga ekipa) -
Brian Cook nadzorca produkcji (druga ekipa) -
Sallie Beechinor koordynator produkcji -
Khadja Koulla koordynator produkcji (Maroko) -
Winnie Wishart koordynator produkcji (Maroko) -
Sandra Odelga koordynator produkcji (Malta) -
Lesley Keane koordynator produkcji (asystent) -
Snjezana Tepsic koordynator produkcji (asystent) (Malta) -
Ridley Scott
producent wykonawczy (niewymieniony w czołówce)
7.7
Ian Hickinbotham kierownik produkcji (niewymieniony w czołówce) -
Laura Cappato koordynator produkcji (niewymieniony w czołówce) -
Soumaya Bellafquih koordynator produkcji (niewymieniony w czołówce) -
Aktorzy
Średnia
Russell Crowe
Maximus
8.0
Joaquin Phoenix
Kommodus
7.6
Connie Nielsen
Lucilla
8.0
Oliver Reed
Proximo
-
Richard Harris
Marek Aureliusz
9.0
Derek Jacobi
Gracchus
7.7
Djimon Hounsou
Juba
8.5
David Schofield
Falco
7.0
John Shrapnel
Gaius
7.0
Tomas Arana
Quintus
6.0
Ralf Moeller
Hagen
-
Spencer Treat Clark
Lucius
7.0
David Hemmings
Cassius
-
Tommy Flanagan
Cicero
9.0
Sven-Ole Thorsen
Tygrys z Galii
7.0
Omid Djalili
Handlarz niewolnikami
7.0
Nicholas McGaughey
Pretoriański oficer
-
Chris Kell Skryba -
Tony Curran
Zabójca
7.5
Mark Lewis Zabójca -
John Quinn Valerius -
Alun Raglan Strażnik -
David Bailie
Inżynier
3.0
Chick Allen Przywódca Germanów -
David Nicholls Olbrzym -
Al Ashton Rzymski trener -
Billy Dowd Narrator (głos) -
Ray Calleja Podwładny Lucius'a -
Giannina Facio
Żona Maximusa
-
Giorgio Cantarini Syn Maximusa 9.0
Allan Corduner
Trener (wersja rozszerzona)
-
Michael Mellinger Trener (wersja rozszerzona) -
Said Amel Człowiek Proximo (wersja rozszerzona) -
Adam Levy Oficer (wersja rozszerzona) -
Gilly Gilchrist Oficer (wersja rozszerzona) -
Ruth Frendo Rzymska dziewczyna (niewymieniony w czołówce) -
Christian J. Simpson
Operator katapulty (niewymieniony w czołówce)
-
Nic Main Rzymski żołnierz (niewymieniony w czołówce) -
Antonio Meitin Medyk na polu bitwy (niewymieniony w czołówce) -
Norman Campbell Rees Przewoźnik wojenny (niewymieniony w czołówce) -
James Fiddy Rzymski żołnierz (niewymieniony w czołówce) -
Kjeld Gogosha-Clark Gladiator (niewymieniony w czołówce) -
Tom Kay Rzymski żołnierz (niewymieniony w czołówce) -
João Costa Menezes Rzymski żołnierz (niewymieniony w czołówce) -
Mike Mitchell Wojownik (niewymieniony w czołówce) -
Neil Roche Rzymski żołnierz (niewymieniony w czołówce) -
Paul Sacks Operator katapulty (niewymieniony w czołówce) -
Michael Dickins Germański żołnierz (niewymieniony w czołówce) -
Malcolm Ellul Centurion (niewymieniony w czołówce) -
Mehdi Kashani Rzymski żołnierz (niewymieniony w czołówce) -
Phil Lowes Jeździec (niewymieniony w czołówce) -
Ray Mangion Centurion (niewymieniony w czołówce) -
Steve Saunders Germański barbarzyńca (niewymieniony w czołówce) -
Brian Smyj
Gladiator w Koloseum (niewymieniony w czołówce)
-
Michael Yale Mieszkaniec Rzymu (niewymieniony w czołówce) -
Tony Tomlinson (niewymieniony w czołówce) -
Zdjęcia
Średnia
John Mathieson
(kierownik zdjęć)
8.0
Alexander Witt
(kierownik zdjęć) (druga ekipa)
7.0
David Appleby (główna pomoc techniczna) -
Rupert Lloyd-Parry (główna pomoc techniczna) (Wielka Brytania) -
Abdelaziz Bizzi (pomoc techniczna) (Maroko) -
My Mustapha Elidrissi (pomoc techniczna) (Maroko) -
Drago Ljubić (pomoc techniczna) (Malta) -
Vlado Rukavina (pomoc techniczna) (Malta) -
Dubravko Topol (pomoc techniczna) (Malta) -
Josip Matausic (pomoc techniczna) (Malta) -
Nenad Sokac (pomoc techniczna) (Malta) -
Malcolm Huse (pomoc techniczna) (druga ekipa) -
Jeremy Braben (dyrektor ds. fotografii lotniczej) (niewymieniony w czołówce) 8.0
Kompozytorzy
Średnia
Lisa Gerrard -
Klaus Badelt
(muzyka dodatkowa)
8.0
Hans Zimmer 7.5
Kostiumy
Średnia
Janty Yates 9.0
Anabel Campbell -
Andrea Cripps -
Bruno de Santa -
David Whiteing -
Peter Edmonds -
David J. Evans -
Tim Guthrie -
Peter Hornbuckle -
John Laurie -
Neil Murphy -
Timothy Shanahan -
Rupert Steggle -
William Steggle -
Amanda Trewin -
Steven Kirkby (Wielka Brytania) -
Brian Lawler (Wielka Brytania) -
Mike Skorepa (Wielka Brytania) -
Ait Hamid Abdellam (Maroko) -
Mohammed Falahi (Maroko) -
Said Ghaine (Maroko) -
Mohammed Harshi (Maroko) -
Abdelfattah Qzaibar (Maroko) -
Mohammed Raj (Maroko) -
Hassan Taghriti (Maroko) -
Nadja Albert (Malta) -
Yvonne Zarb Cousin (Malta) -
Maria Hubackova (Malta) -
Jana Janková (Malta) -
Marta Jencova (Malta) -
Bridget Kenningham (Malta) -
Hana Kucerova (Malta) -
Michael Mooney (Malta) -
Stana Slosserova (Malta) -
Sammy Sheldon (asystent) -
Abdelkrim Akallach (nadzorca garderoby) (Maroko) -
Sarah Touaibi (nadzorca garderoby) (Maroko) -
Rosemary Burrows (nadzorca kostiumów) -
Bela Friedlová (garderoba) (niewymieniony w czołówce) -
Barbara Ohren (niewymieniony w czołówce) -
Sophie Brabenec (garderoba) (asystent) (niewymieniony w czołówce) -
Louis Joon (niewymieniony w czołówce) -
Montaż
Średnia
Pietro Scalia 9.0
Paul Elman (asystent) (Wielka Brytania) -
Christopher Womack (asystent) (Wielka Brytania) 9.0
Fulvio Valsangiacomo (asystent) -
Michael Reynolds (asystent) -
Chisako Yokoyama (asystent) -
Andrew Haigh
(praktykant) (Wielka Brytania)
-
Steven R. Sacks (praktykant) -
Charakteryzacja
Średnia
Paul Engelen
główny charakteryzator
-
Jo Allen charakteryzator -
Melissa Lackersteen
charakteryzator
-
Laura McIntosh charakteryzator -
Trefor Proud charakteryzator -
Ana Bulajic-Crcek
charakteryzator (Malta)
-
Ivana Primorac charakteryzator (Malta) -
Julia Wilson charakteryzator (Malta) -
Khalid Alami charakteryzator (asystent) -
Hayat Ouled Dahhou charakteryzator (asystent) (Maroko) -
Latifa Souihi Maadani charakteryzator (asystent) (Maroko) -
Rob Mayor efekty specjalne makijażu -
Graham Johnston główny stylista -
Anita Burger fryzjer -
Carmel Jackson fryzjer -
Alex King fryzjer -
Marese Langan fryzjer -
Emma Sheldrick fryzjer -
Marcelle Genovese fryzjer (Malta) -
Said Ahmed El Groune fryzjer (Maroko) -
Ivana Nemec fryzjer (Malta) -
Eva Wyeplelova fryzjer (Malta) -
Aicha El Meziane fryzjer (asystent) (Maroko) -
Brahim Naaim fryzjer (asystent) (Maroko) -
Stuart Bray efekty specjalne makijażu (niewymieniony w czołówce) -
Jackie Grima charakteryzator (niewymieniony w czołówce) -
Matthew Smith efekty specjalne makijażu (niewymieniony w czołówce) -
Karen Cohen fryzjer (niewymieniony w czołówce) -
Debbie Scicluna fryzjer (asystent) (niewymieniony w czołówce) -
Scenografia
Średnia
Arthur Max
scenograf
9.0
Crispian Sallis dekorator wnętrz -
Jille Azis dekorator wnętrz (Wielka Brytania) -
Elli Griff dekorator wnętrz (Maroko) -
Sonja Klaus dekorator wnętrz (Malta) -
Jean-Charles Venet dekorator wnętrz (asystent) (Maroko) -
Nicola De Fresnes dekorator wnętrz (asystent) (Wielka Brytania) -
Kate Henderson dekorator wnętrz (asystent) (Wielka Brytania) -
David Allday dyrektor artystyczny nadzorujący (Wielka Brytania) -
Keith Pain dyrektor artystyczny (Wielka Brytania) -
Benjamín Fernández dyrektor artystyczny nadzorujący (Maroko) 8.0
John King dyrektor artystyczny nadzorujący (Malta) -
Cliff Robinson dyrektor artystyczny -
Peter Russell dyrektor artystyczny (Malta) -
Carlos Bodelón dyrektor artystyczny (asystent) (Maroko) -
Jose Luis Del Barco dyrektor artystyczny (asystent) (Maroko) -
Adam O'Neill dyrektor artystyczny (asystent) (Malta) -
Graeme Purdy główny rekwizytor -
Bruce Bigg główny rekwizytor (Malta) -
Philip McDonald główny rekwizytor (Maroko) -
Peter Hooper główny rekwizytor (asystent) -
Steve Macdonald rekwizytor -
Kieron Mcnamara rekwizytor -
Mickey Woolfson rekwizytor -
James Parker rekwizytor (Malta) -
Doug Purdy rekwizytor (Malta) -
Petr Richter rekwizytor (Malta) -
Ivo Ujevic rekwizytor (Malta) -
Julie Philpott rekwizytor (Wielka Brytania) -
Paul Turley rekwizytor (Wielka Brytania) -
Tony Rycyk rekwizytor (Wielka Brytania) -
John Russo rekwizytor (Wielka Brytania) -
Lahoucine Jaoud rekwizytor (Maroko) -
Mohammed Zrar rekwizytor (Maroko) -
Sylvain Despretz
ilustrator
-
Malcolm Roberts główny architekt -
Paul Castleman zbrojmistrz -
Ivo Coveney zbrojmistrz -
Tommy Dunne
zbrojmistrz
-
William Englefield zbrojmistrz -
Alan Hausmann zbrojmistrz -
Cynthia Sadler malarz (Wielka Brytania) -
Bob Walker malarz (Wielka Brytania) -
Brian Reilly malarz (Malta) -
Perry Bell malarz -
Graham Weames stolarz (Malta) -
Mark Brady stolarz -
Brian Bishop malarz (niewymieniony w czołówce) -
Doug Bishop malarz (niewymieniony w czołówce) -
Bryn Court rzeźbiarz (niewymieniony w czołówce) -
Wesley Peppiatt rekwizytor (niewymieniony w czołówce) -
Jody King rzeźbiarz (asystent) (niewymieniony w czołówce) -
Dave Evans zbrojmistrz (niewymieniony w czołówce) -
Nick Komornicki zbrojmistrz (asystent) (niewymieniony w czołówce) -
Brian Hassan główny rekwizytor (niewymieniony w czołówce) -
Christian McDonald rekwizytor (niewymieniony w czołówce) -
Grahame Ménage malarz (niewymieniony w czołówce) -
Francesco Spina rekwizytor (niewymieniony w czołówce) -
Rachid Quiat rekwizytor (niewymieniony w czołówce) -
Dźwięk
Średnia
Adam Milo Smalley nadzorca muzyki -
Dashiell Rae montaż muzyki -
Slamm Andrews inżynieria dźwięku -
Per Hallberg
nadzorujący montaż dźwięku
8.0
Christopher Assells montaż efektów dźwiękowych -
Dino Dimuro montaż efektów dźwiękowych -
Randy Kelley montaż efektów dźwiękowych -
Jon Title montaż efektów dźwiękowych -
Bob Beemer
mikser ponownego nagrania
-
Scott Millan mikser ponownego nagrania -
Frank A. Montaño mikser ponownego nagrania (dodatkowy) -
John T. Cucci imitator dźwięku -
James Moriana imitator dźwięku -
Dan O'Connell imitator dźwięku -
Jeffrey Wilhoit imitator dźwięku -
James Ashwill mikser imitacji -
Nerses Gezalyan mikser imitacji -
Richard Dwan Jr. montaż imitacji -
Lou Kleinman montaż imitacji -
Linda Lew operator imitacji -
Greg Zimmerman operator imitacji -
David A. Cohen montaż postsynchronu -
Laura Graham montaż postsynchronu -
Michelle Pazer montaż postsynchronu (asystent) -
Thomas J. O'Connell mikser postsynchronu -
Greg Steele mikser postsynchronu -
Dean Drabin mikser postsynchronu -
Marc Streitenfeld
montaż muzyki
-
Gary S. Gerlich montaż dźwięku -
William Hooper montaż dźwięku -
Karen Baker Landers montaż dźwięku (asystent) -
Lee W. Lebaigue montaż dźwięku (asystent) -
Philip D. Morrill montaż dźwięku (asystent) -
Scott Martin Gershin dźwięk (dodatkowy) -
Mark Ormandy dźwięk (dodatkowy) -
Lauren Stephens montaż dialogów -
David A. Cohen montaż dialogów -
Simon Coke montaż dialogów -
Colin Codner mikrofoniarz -
Mark P. Stoeckinger dźwięk (dodatkowy) -
Szabolcs Stella okablowanie -
Larry Walsh mikser -
Michael Colomby mikser -
Ann Kroeber efekty dźwiękowe (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce) -
Tony Negrete montaż dźwięku (asystent) (niewymieniony w czołówce) -
David Young technik dźwięku (niewymieniony w czołówce) -
Sean England mikser ponownego nagrania (niewymieniony w czołówce) -
Jason Bentley nadzorca muzyki (niewymieniony w czołówce) -
Maguy R. Cohen nadzorca muzyki (asystent) (niewymieniony w czołówce) -
Efekty specjalne
Średnia
Neil Corbould
nadzorca efektów specjalnych
9.0
Trevor Wood nadzorca efektów specjalnych -
David Hunter nadzorca efektów specjalnych (Wielka Brytania) -
Terry Glass nadzorca efektów specjalnych (Maroko) -
Norman Baillie efekty specjalne -
Caimin Bourne efekty specjalne -
Ian Corbould efekty specjalne -
John Evans efekty specjalne -
Mohamed Ali Aqermim efekty specjalne -
Ray Lovell efekty specjalne -
Jason McCameron efekty specjalne -
Tim Mitchell efekty specjalne -
Simon Quinn efekty specjalne -
Lee Rider efekty specjalne -
Anne Marie Walters efekty specjalne -
Steven Warner efekty specjalne -
David Watkins efekty specjalne -
Barry Whitrod efekty specjalne -
David Williams efekty specjalne -
Simon Webber efekty specjalne -
David Brighton efekty specjalne (Malta) -
Michael Durkan efekty specjalne (Malta) -
Raymond Ferguson efekty specjalne (Malta) -
Peter Fern efekty specjalne (Malta) -
Steven C. Foster efekty specjalne (Malta) -
John Herzberger efekty specjalne (Malta) -
Peter White efekty specjalne (Malta) -
Christopher Brennan efekty specjalne (Malta) -
Cliff Corbould efekty specjalne (Malta) -
Jeff Clifford efekty specjalne (Maroko) -
Abdellah Joudi efekty specjalne (Maroko) -
Mark Meddings efekty specjalne (Maroko) -
Hanin Ouidder efekty specjalne (Maroko) -
Peter Skehan efekty specjalne (Maroko) -
El Hassan Tib efekty specjalne (Maroko) -
Stuart Digby efekty specjalne (Wielka Brytania) -
Michael Dunleavy efekty specjalne (Wielka Brytania) -
Paul Dunn efekty specjalne (Wielka Brytania) 7.0
Kenneth Herd efekty specjalne (Wielka Brytania) -
Dave Miller efekty specjalne (Wielka Brytania) -
John Pilgrim efekty specjalne (Wielka Brytania) -
Graham Povey efekty specjalne (Wielka Brytania) -
Timothy Stracey efekty specjalne (Wielka Brytania) -
Paul Taylor efekty specjalne (Wielka Brytania) -
Ian Thompson efekty specjalne (Wielka Brytania) -
Colin Umpelby efekty specjalne (Wielka Brytania) -
Alan Young efekty specjalne (Wielka Brytania) -
Carol McAulay efekty specjalne (asystent) -
Karl Derrick efekty specjalne (niewymieniony w czołówce) -
Franco Galiano efekty specjalne (Włochy) (niewymieniony w czołówce) -
Barrie Gower technik (niewymieniony w czołówce) -
Rachael Haupt efekty specjalne (niewymieniony w czołówce) -
Doug McCarthy technik (niewymieniony w czołówce) -
Astrig Akseralian projektant animatroniki -
Graham Riddell projektant animatroniki (niewymieniony w czołówce) -
Dave Roddham technik (niewymieniony w czołówce) -
Jody Taylor technik (niewymieniony w czołówce) -
Dan Frye efekty specjalne (niewymieniony w czołówce) -
Anthony Parker efekty specjalne (niewymieniony w czołówce) -
Stephen Shelley technik (niewymieniony w czołówce) -
Sam Woodward efekty specjalne (asystent) (niewymieniony w czołówce) -
Pozostała Ekipa
Średnia
Louis DiGiaimo dobór obsady -
Billy Dowd dobór obsady -
Kathleen Mackie dobór obsady (Wielka Brytania) -
Mustapha Charif dobór obsady (Maroko) -
Rob Martin dobór obsady (asystent) -
Stephanie Corsalini dodatkowy dobór obsady (USA) -
Barbara L. Roche dodatkowy dobór obsady -
Phil Neilson koordynator kaskaderów -
Stuart Clark
kaskader dublujący: Russell Crowe
-
Peter White kaskader dulujący: Russell Crowe -
Randy Miller kaskader dublujący -
Ryan Alber kaskader dublujący -
Sebastian Abbatiello kaskader -
Carlo Antonioni kaskader -
Ben Bellman kaskader -
Georges Branche kaskader -
Manuel Cabrera kaskader -
Sergio Casadei kaskader -
Alessandro Casalino kaskader -
Viktor Červenka kaskader -
Alejandro Cobo kaskader -
Eugene Collier
kaskader
-
Gianluca Coppetta kaskader -
Forbes Cowan kaskader -
Ricardo Cruz kaskader -
Michel Didier kaskader -
Walter Difrancesco kaskader -
Petr Drozda kaskader -
Zdeněk Dvořáček kaskader -
Mohammed Enahal kaskader -
David Faivre kaskader -
Neil Finnighan kaskader -
Kamil Fojtik kaskader -
Alejandro García kaskader -
Joss Gower kaskader -
Carlton Headley kaskader -
Peter Hric kaskader -
Martin Hub kaskader -
Charles Jarman
kaskader
-
Chuck Jeffreys kaskader -
Kevin Johnson kaskader -
Morgan Johnson kaskader -
Radowan Kak kaskader -
Vincent Keane kaskader -
Ivo Krištof kaskader -
Mike Lambert kaskader -
Derek Lea kaskader -
Stephanie Lelievre kaskader -
Miroslav Lhotka kaskader -
Guy List kaskader -
Trevor Lovell kaskader -
Tony Lucken kaskader -
Tom Lucy kaskader -
Robbie MacFarlane kaskader -
Chris Manger kaskader -
Ivan Mica kaskader -
Peter Miles kaskader -
Graham Mullins kaskader -
Mustapha Natouri kaskader -
Miroslav Navrátil kaskader -
Mark Anthony Newman kaskader -
Ray Nicholas
kaskader
-
Peter Olgyay kaskader -
Jane Omorogbe kaskader -
Hernan Ortiz kaskader -
Pauline Richards kaskader -
Marc Roberts kaskader -
Jean-Phillipe Roman kaskader -
Ken Scotland kaskader -
José María Serrano kaskader -
C.C. Smiff kaskader -
Gordon Smith kaskader -
Brian Smyj
kaskader
-
Eddie Stacey kaskader -
R.J. Steel kaskader -
Jennifer Stoute kaskader -
Marek Tóth kaskader -
Martin 'Mato' Uhrovcik kaskader -
Pavel Vokoun kaskader -
Ian Walker kaskader -
Seoras Wallace kaskader -
David Weiss kaskader -
Tubardh Wilson kaskader -
Eugenio Alonso Yenes kaskader -
Colette Appleby dubler (Wielka Brytania) -
Jim Durban dubler (Wielka Brytania) -
Mark Fisher dubler (Wielka Brytania) -
Patrick Flanagan dubler (Wielka Brytania) -
Aidan Harrington dubler (Wielka Brytania) -
Nicky White dubler (Wielka Brytania) -
Robert Dawson projekt czołówki -
Monique Angeon treser zwierząt -
Carmel Flores treser zwierząt -
Thierry Le Portier treser zwierząt -
Paul 'Sled' Reynolds treser zwierząt -
Kathleen Pirelli treser zwierząt (Maroko) -
Fess Reynolds treser zwierząt (Maroko) -
DeAnne Zarkowski treser zwierząt (Maroko) -
Karen Le Portier treser zwierząt (Malta) -
Pasquale Martino treser zwierząt (Malta) -
Randy Miller treser zwierząt (Malta) -
Pietro Rosella treser zwierząt (Malta) -
Klemens Becker operator steadicam -
Klemens Becker operator kamery -
Peter Taylor operator kamery -
Ben Gooder operator kamery (Malta) -
Felix Schroer operator kamery (Malta) -
Clive Jackson operator kamery (druga ekipa) -
Branko Knez operator kamery (druga ekipa) -
Brahim Ait Belkas kamerzysta (asystent) -
Maricella Ramirez kamerzysta (asystent) -
Driss Ayad kamerzysta (asystent) (Maroko) -
Vic Chandler elektryk -
Dave McWhinney elektryk -
Gary Nagle elektryk -
Fred Todd elektryk -
Tahar Ajoualil elektryk (Maroko) -
Abdelkader Bennouna elektryk (Maroko) -
Hicham Bouchta elektryk (Maroko) -
Abdellatif El Ansary elektryk (Maroko) -
Ismail El Moulloua elektryk (Maroko) -
Mohammed Rami elektryk (Maroko) -
Dean Brkic elektryk (Malta) -
Vlado Ceh elektryk (Malta) -
Istvan Denc elektryk (Malta) -
Damir Radinović elektryk (Malta) -
Stjepan 'Stef' Vrbanic elektryk (Malta) -
Željko Vrščak elektryk (Malta) -
Giancarlo McDonnell elektryk (Malta) -
Sascha Mieke prowadzący ostrość -
Simon Hume prowadzący ostrość -
Tim Fleming prowadzący ostrość (Malta) -
Nick Penn prowadzący ostrość (Malta) -
Ashley Bond prowadzący ostrość (Wielka Brytania) -
Eamonn O'Keeffe prowadzący ostrość (Maroko) -
Keith McNamara prowadzący ostrość (druga ekipa) -
Zoran Mikinčić prowadzący ostrość (druga ekipa) -
Steve Davis oświetlenie -
Jaap Buitendijk fotosista -
Steve Dent koordynator kaskaderów (asystent) (niewymieniony w czołówce) 8.0
Daniele Botteselle oświetlenie (niewymieniony w czołówce) -
Steve Koster operator kamery (niewymieniony w czołówce) -
Ridley Scott
operator kamery (niewymieniony w czołówce)
7.7
Clanranald Trust kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Ian van Temperley kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Robert Jauregui kaskader dublujący (niewymieniony w czołówce) -
Andreas Petrides kaskader dublujący (niewymieniony w czołówce) -
Cedric Proust
kaskader (niewymieniony w czołówce)
-
Tim Burke nadzorca efektów wizualnych -
Nicola Brodie grafik komputerowy -
Philip Borg grafik komputerowy -
Hani AlYousif zecer -
Klaudija Cermak zecer -
Mike Connolly zecer -
Paul Edwards koordynator efektów wizualnych (asystent) -
John Hardwick zecer -
Rob Harvey nadzorca efektów wizualnych -
Lorea Hoye koordynator efektów wizualnych -
Michael Illingworth zecer -
Louise Lattimore zecer -
Kevin Modeste grafik komputerowy -
Steve Murgatroyd zecer -
John Nelson nadzorca efektów wizualnych -
Emma Norton koordynator efektów wizualnych -
Craig Penn grafik komputerowy -
Nikki Penny producent efektów wizualnych -
Ian Plumb zecer -
Richard Roberts zecer -
Wesley Sewell
montaż efektów wizualnych
-
Chris Shaw grafik komputerowy -
Simon Stanley-Clamp zecer -
Gabriel White grafik komputerowy -
John Attard efekty cyfrowe (niewymieniony w czołówce) -
Rob Blue tworzący w technologii cyfrowej (niewymieniony w czołówce) -
Stephen Dryer zecer (niewymieniony w czołówce) -
Neil Hughes księgowy produkcji -
Laurent Hugueniot nadzorca grafiki komputerowej -
Robin Shenfield producent wykonawczy efektów wizualnych -
Diana Stulic koordynator efektów wizualnych -
Jimmy Weedon montaż efektów wizualnych (dodatkowy) -
Simon Hughes operator skanowania (niewymieniony w czołówce) -
Simon Hughes operator zapisu (niewymieniony w czołówce) -
Todd Sarsfield operator skanowania (niewymieniony w czołówce) -
Todd Sarsfield operator zapisu (niewymieniony w czołówce) -
Gérard Lesage kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Samir Kadric elektryk -
Yann Mari Faget dobór obsady (Maroko) (asystent) (niewymieniony w czołówce) -
Pia Zammit dobór obsady (asystent) (niewymieniony w czołówce) -
Gavin Greenaway dyrygent -
Abdessalam Ait Abdelah księgowy (asystent) -
Michael Beaudin księgowy (asystent) -
Tabitha Burrill księgowy (asystent) -
Carmel Cassidy księgowy (asystent) -
Christopher Conkling księgowy -
Kevin Greene księgowy -
Crystal Hawkins księgowy produkcji -
Sylvia Mackintosh księgowy (asystent) -
Helen Medrano księgowy produkcji (asystent) -
Nolan B. Medrano księgowy (asystent) -
Julian Murray księgowy (asystent) -
Jean Simmons księgowy (asystent) -
Jennifer Stivala księgowy (asystent) -
Myriam Tayebi księgowy (asystent) -
Betty Williams księgowy (asystent) -
Joan Zulfer księgowy (asystent) -
Myriam Loukili księgowy produkcji (niewymieniony w czołówce) -
Frédéric North pilot helikoptera (niewymieniony w czołówce) -
Hamid Ait Timaghrit dodatkowy dobór obsady (niewymieniony w czołówce) -
Tom Lent
dobór głosu (niewymieniony w czołówce)
-
Ross Slater układacz (niewymieniony w czołówce) -