Gladiator 8.0

Rzymski generał Maximus powraca do domu po kolejnej udanej wyprawie wojennej. Zazdrosny o jego wpływy u cesarza, dziedzic tronu, Commodus, zleca egzekucję generała i jego rodziny. Cudem unikając śmierci, Maximus zostaje wzięty w niewolę i jest szkolony na gladiatora, co przysparza mu rosnącą popularność. Wraca do Rzymu, chcąc pomścić morderstwa syna i żony.

Obsada

Reżyseria
Średnia
Ridley Scott 7.6
Alexander Witt
(reżyser drugiej ekipy)
7.0
Ali Cherkaoui (asystent) -
Ahmed Hatimi (asystent) -
Emma Horton (asystent) -
Zinedine Ibnou Jabal (asystent) -
Terry Needham (asystent) -
Mohamed Nesrate (asystent) -
Hannah Quinn (asystent) -
Adam Somner (asystent) -
Gary Talbot (asystent) -
Bob Wright (asystent) -
Adrian Toynton (reżyser drugiej ekipy) (asystent) -
Scenariusz
Średnia
David Franzoni (również) (historia) -
William Nicholson 8.0
John Logan 7.7
Producenci
Średnia
Douglas Wick producent -
Branko Lustig
producent
-
David Franzoni producent -
Laurie MacDonald
producent wykonawczy
-
Walter F. Parkes producent wykonawczy -
Terry Needham producent towarzyszący -
Branko Lustig
kierownik produkcji
-
Judi Bunn kierownik produkcji -
Zakaria Alaoui kierownik produkcji (Maroko) -
Peter Heslop kierownik produkcji (Maroko) -
Branko Jehlar kierownik produkcji (Malta) -
Dragan Josipović kierownik produkcji (Malta) -
Lisa Dennis nadzorca postprodukcji -
Ty Warren nadzorca produkcji -
Zdravko Madžarević nadzorca produkcji (druga ekipa) -
Brian Cook nadzorca produkcji (druga ekipa) -
Sallie Beechinor koordynator produkcji -
Khadja Koulla koordynator produkcji (Maroko) -
Winnie Wishart koordynator produkcji (Maroko) -
Sandra Odelga koordynator produkcji (Malta) -
Lesley Keane koordynator produkcji (asystent) -
Snjezana Tepsic koordynator produkcji (asystent) (Malta) -
Ridley Scott
producent wykonawczy (niewymieniony w czołówce)
7.6
Ian Hickinbotham kierownik produkcji (niewymieniony w czołówce) -
Laura Cappato koordynator produkcji (niewymieniony w czołówce) -
Soumaya Bellafquih koordynator produkcji (niewymieniony w czołówce) -
Aktorzy
Średnia
Russell Crowe
Maximus
8.0
Joaquin Phoenix
Kommodus
7.6
Connie Nielsen
Lucilla
8.0
Oliver Reed
Proximo
-
Richard Harris
Marek Aureliusz
9.0
Derek Jacobi
Gracchus
7.7
Djimon Hounsou
Juba
8.5
David Schofield
Falco
7.0
John Shrapnel
Gaius
7.0
Tomas Arana
Quintus
6.0
Ralf Moeller
Hagen
-
Spencer Treat Clark
Lucius
6.0
David Hemmings
Cassius
-
Tommy Flanagan
Cicero
9.0
Sven-Ole Thorsen
Tygrys z Galii
7.0
Omid Djalili
Handlarz niewolnikami
7.0
Nicholas McGaughey
Pretoriański oficer
-
Chris Kell Skryba -
Tony Curran
Zabójca
7.5
Mark Lewis Zabójca -
John Quinn Valerius -
Alun Raglan Strażnik -
David Bailie
Inżynier
3.0
Chick Allen Przywódca Germanów -
David Nicholls Olbrzym -
Al Ashton Rzymski trener -
Billy Dowd Narrator (głos) -
Ray Calleja Podwładny Lucius'a -
Giannina Facio
Żona Maximusa
-
Giorgio Cantarini Syn Maximusa 9.0
Allan Corduner
Trener (wersja rozszerzona)
-
Michael Mellinger Trener (wersja rozszerzona) -
Said Amel Człowiek Proximo (wersja rozszerzona) -
Adam Levy Oficer (wersja rozszerzona) -
Gilly Gilchrist Oficer (wersja rozszerzona) -
Ruth Frendo Rzymska dziewczyna (niewymieniony w czołówce) -
Christian J. Simpson
Operator katapulty (niewymieniony w czołówce)
-
Nic Main Rzymski żołnierz (niewymieniony w czołówce) -
Antonio Meitin Medyk na polu bitwy (niewymieniony w czołówce) -
Norman Campbell Rees Przewoźnik wojenny (niewymieniony w czołówce) -
James Fiddy Rzymski żołnierz (niewymieniony w czołówce) -
Kjeld Gogosha-Clark Gladiator (niewymieniony w czołówce) -
Tom Kay Rzymski żołnierz (niewymieniony w czołówce) -
João Costa Menezes Rzymski żołnierz (niewymieniony w czołówce) -
Mike Mitchell Wojownik (niewymieniony w czołówce) -
Neil Roche Rzymski żołnierz (niewymieniony w czołówce) -
Paul Sacks Operator katapulty (niewymieniony w czołówce) -
Michael Dickins Germański żołnierz (niewymieniony w czołówce) -
Malcolm Ellul Centurion (niewymieniony w czołówce) -
Mehdi Kashani Rzymski żołnierz (niewymieniony w czołówce) -
Phil Lowes Jeździec (niewymieniony w czołówce) -
Ray Mangion Centurion (niewymieniony w czołówce) -
Steve Saunders Germański barbarzyńca (niewymieniony w czołówce) -
Brian Smyj
Gladiator w Koloseum (niewymieniony w czołówce)
-
Michael Yale Mieszkaniec Rzymu (niewymieniony w czołówce) -
Tony Tomlinson (niewymieniony w czołówce) -
Zdjęcia
Średnia
John Mathieson
(kierownik zdjęć)
8.0
Alexander Witt
(kierownik zdjęć) (druga ekipa)
7.0
David Appleby (główna pomoc techniczna) -
Rupert Lloyd-Parry (główna pomoc techniczna) (Wielka Brytania) -
Abdelaziz Bizzi (pomoc techniczna) (Maroko) -
My Mustapha Elidrissi (pomoc techniczna) (Maroko) -
Drago Ljubić (pomoc techniczna) (Malta) -
Vlado Rukavina (pomoc techniczna) (Malta) -
Dubravko Topol (pomoc techniczna) (Malta) -
Josip Matausic (pomoc techniczna) (Malta) -
Nenad Sokac (pomoc techniczna) (Malta) -
Malcolm Huse (pomoc techniczna) (druga ekipa) -
Jeremy Braben (dyrektor ds. fotografii lotniczej) (niewymieniony w czołówce) 8.0
Kompozytorzy
Średnia
Lisa Gerrard -
Klaus Badelt
(muzyka dodatkowa)
8.0
Hans Zimmer 7.5
Kostiumy
Średnia
Janty Yates 9.0
Anabel Campbell -
Andrea Cripps -
Bruno de Santa -
David Whiteing -
Peter Edmonds -
David J. Evans -
Tim Guthrie -
Peter Hornbuckle -
John Laurie -
Neil Murphy -
Timothy Shanahan -
Rupert Steggle -
William Steggle -
Amanda Trewin -
Steven Kirkby (Wielka Brytania) -
Brian Lawler (Wielka Brytania) -
Mike Skorepa (Wielka Brytania) -
Ait Hamid Abdellam (Maroko) -
Mohammed Falahi (Maroko) -
Said Ghaine (Maroko) -
Mohammed Harshi (Maroko) -
Abdelfattah Qzaibar (Maroko) -
Mohammed Raj (Maroko) -
Hassan Taghriti (Maroko) -
Nadja Albert (Malta) -
Yvonne Zarb Cousin (Malta) -
Maria Hubackova (Malta) -
Jana Janková (Malta) -
Marta Jencova (Malta) -
Bridget Kenningham (Malta) -
Hana Kucerova (Malta) -
Michael Mooney (Malta) -
Stana Slosserova (Malta) -
Sammy Sheldon (asystent) -
Abdelkrim Akallach (nadzorca garderoby) (Maroko) -
Sarah Touaibi (nadzorca garderoby) (Maroko) -
Rosemary Burrows (nadzorca kostiumów) -
Bela Friedlová (garderoba) (niewymieniony w czołówce) -
Barbara Ohren (niewymieniony w czołówce) -
Sophie Brabenec (garderoba) (asystent) (niewymieniony w czołówce) -
Louis Joon (niewymieniony w czołówce) -
Montaż
Średnia
Pietro Scalia 9.0
Paul Elman (asystent) (Wielka Brytania) -
Christopher Womack (asystent) (Wielka Brytania) 9.0
Fulvio Valsangiacomo (asystent) -
Michael Reynolds (asystent) -
Chisako Yokoyama (asystent) -
Andrew Haigh
(praktykant) (Wielka Brytania)
-
Steven R. Sacks (praktykant) -
Charakteryzacja
Średnia
Paul Engelen
główny charakteryzator
-
Jo Allen charakteryzator -
Melissa Lackersteen
charakteryzator
-
Laura McIntosh charakteryzator -
Trefor Proud charakteryzator -
Ana Bulajic-Crcek
charakteryzator (Malta)
-
Ivana Primorac charakteryzator (Malta) -
Julia Wilson charakteryzator (Malta) -
Khalid Alami charakteryzator (asystent) -
Hayat Ouled Dahhou charakteryzator (asystent) (Maroko) -
Latifa Souihi Maadani charakteryzator (asystent) (Maroko) -
Rob Mayor efekty specjalne makijażu -
Graham Johnston główny stylista -
Anita Burger fryzjer -
Carmel Jackson fryzjer -
Alex King fryzjer -
Marese Langan fryzjer -
Emma Sheldrick fryzjer -
Marcelle Genovese fryzjer (Malta) -
Said Ahmed El Groune fryzjer (Maroko) -
Ivana Nemec fryzjer (Malta) -
Eva Wyeplelova fryzjer (Malta) -
Aicha El Meziane fryzjer (asystent) (Maroko) -
Brahim Naaim fryzjer (asystent) (Maroko) -
Stuart Bray efekty specjalne makijażu (niewymieniony w czołówce) -
Jackie Grima charakteryzator (niewymieniony w czołówce) -
Matthew Smith efekty specjalne makijażu (niewymieniony w czołówce) -
Karen Cohen fryzjer (niewymieniony w czołówce) -
Debbie Scicluna fryzjer (asystent) (niewymieniony w czołówce) -
Scenografia
Średnia
Arthur Max
scenograf
9.0
Crispian Sallis dekorator wnętrz -
Jille Azis dekorator wnętrz (Wielka Brytania) -
Elli Griff dekorator wnętrz (Maroko) -
Sonja Klaus dekorator wnętrz (Malta) -
Jean-Charles Venet dekorator wnętrz (asystent) (Maroko) -
Nicola De Fresnes dekorator wnętrz (asystent) (Wielka Brytania) -
Kate Henderson dekorator wnętrz (asystent) (Wielka Brytania) -
David Allday dyrektor artystyczny nadzorujący (Wielka Brytania) -
Keith Pain dyrektor artystyczny (Wielka Brytania) -
Benjamín Fernández dyrektor artystyczny nadzorujący (Maroko) 8.0
John King dyrektor artystyczny nadzorujący (Malta) -
Cliff Robinson dyrektor artystyczny -
Peter Russell dyrektor artystyczny (Malta) -
Carlos Bodelón dyrektor artystyczny (asystent) (Maroko) -
Jose Luis Del Barco dyrektor artystyczny (asystent) (Maroko) -
Adam O'Neill dyrektor artystyczny (asystent) (Malta) -
Graeme Purdy główny rekwizytor -
Bruce Bigg główny rekwizytor (Malta) -
Philip McDonald główny rekwizytor (Maroko) -
Peter Hooper główny rekwizytor (asystent) -
Steve Macdonald rekwizytor -
Kieron Mcnamara rekwizytor -
Mickey Woolfson rekwizytor -
James Parker rekwizytor (Malta) -
Doug Purdy rekwizytor (Malta) -
Petr Richter rekwizytor (Malta) -
Ivo Ujevic rekwizytor (Malta) -
Julie Philpott rekwizytor (Wielka Brytania) -
Paul Turley rekwizytor (Wielka Brytania) -
Tony Rycyk rekwizytor (Wielka Brytania) -
John Russo rekwizytor (Wielka Brytania) -
Lahoucine Jaoud rekwizytor (Maroko) -
Mohammed Zrar rekwizytor (Maroko) -
Sylvain Despretz
ilustrator
-
Malcolm Roberts główny architekt -
Paul Castleman zbrojmistrz -
Ivo Coveney zbrojmistrz -
Tommy Dunne
zbrojmistrz
-
William Englefield zbrojmistrz -
Alan Hausmann zbrojmistrz -
Cynthia Sadler malarz (Wielka Brytania) -
Bob Walker malarz (Wielka Brytania) -
Brian Reilly malarz (Malta) -
Perry Bell malarz -
Graham Weames stolarz (Malta) -
Mark Brady stolarz -
Brian Bishop malarz (niewymieniony w czołówce) -
Doug Bishop malarz (niewymieniony w czołówce) -
Bryn Court rzeźbiarz (niewymieniony w czołówce) -
Wesley Peppiatt rekwizytor (niewymieniony w czołówce) -
Jody King rzeźbiarz (asystent) (niewymieniony w czołówce) -
Dave Evans zbrojmistrz (niewymieniony w czołówce) -
Nick Komornicki zbrojmistrz (asystent) (niewymieniony w czołówce) -
Brian Hassan główny rekwizytor (niewymieniony w czołówce) -
Christian McDonald rekwizytor (niewymieniony w czołówce) -
Grahame Ménage malarz (niewymieniony w czołówce) -
Francesco Spina rekwizytor (niewymieniony w czołówce) -
Rachid Quiat rekwizytor (niewymieniony w czołówce) -
Dźwięk
Średnia
Adam Milo Smalley nadzorca muzyki -
Dashiell Rae montaż muzyki -
Slamm Andrews inżynieria dźwięku -
Per Hallberg
nadzorujący montaż dźwięku
8.0
Christopher Assells montaż efektów dźwiękowych -
Dino Dimuro montaż efektów dźwiękowych -
Randy Kelley montaż efektów dźwiękowych -
Jon Title montaż efektów dźwiękowych -
Bob Beemer
mikser ponownego nagrania
-
Scott Millan mikser ponownego nagrania -
Frank A. Montaño mikser ponownego nagrania (dodatkowy) -
John T. Cucci imitator dźwięku -
James Moriana imitator dźwięku -
Dan O'Connell imitator dźwięku -
Jeffrey Wilhoit imitator dźwięku -
James Ashwill mikser imitacji -
Nerses Gezalyan mikser imitacji -
Richard Dwan Jr. montaż imitacji -
Lou Kleinman montaż imitacji -
Linda Lew operator imitacji -
Greg Zimmerman operator imitacji -
David A. Cohen montaż postsynchronu -
Laura Graham montaż postsynchronu -
Michelle Pazer montaż postsynchronu (asystent) -
Thomas J. O'Connell mikser postsynchronu -
Greg Steele mikser postsynchronu -
Dean Drabin mikser postsynchronu -
Marc Streitenfeld
montaż muzyki
-
Gary S. Gerlich montaż dźwięku -
William Hooper montaż dźwięku -
Karen Baker Landers montaż dźwięku (asystent) -
Lee W. Lebaigue montaż dźwięku (asystent) -
Philip D. Morrill montaż dźwięku (asystent) -
Scott Martin Gershin dźwięk (dodatkowy) -
Mark Ormandy dźwięk (dodatkowy) -
Lauren Stephens montaż dialogów -
David A. Cohen montaż dialogów -
Simon Coke montaż dialogów -
Colin Codner mikrofoniarz -
Mark P. Stoeckinger dźwięk (dodatkowy) -
Szabolcs Stella okablowanie -
Larry Walsh mikser -
Michael Colomby mikser -
Ann Kroeber efekty dźwiękowe (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce) -
Tony Negrete montaż dźwięku (asystent) (niewymieniony w czołówce) -
David Young technik dźwięku (niewymieniony w czołówce) -
Sean England mikser ponownego nagrania (niewymieniony w czołówce) -
Jason Bentley nadzorca muzyki (niewymieniony w czołówce) -
Maguy R. Cohen nadzorca muzyki (asystent) (niewymieniony w czołówce) -
Efekty specjalne
Średnia
Neil Corbould
nadzorca efektów specjalnych
9.0
Trevor Wood nadzorca efektów specjalnych -
David Hunter nadzorca efektów specjalnych (Wielka Brytania) -
Terry Glass nadzorca efektów specjalnych (Maroko) -
Norman Baillie efekty specjalne -
Caimin Bourne efekty specjalne -
Ian Corbould efekty specjalne -
John Evans efekty specjalne -
Mohamed Ali Aqermim efekty specjalne -
Ray Lovell efekty specjalne -
Jason McCameron efekty specjalne -
Tim Mitchell efekty specjalne -
Simon Quinn efekty specjalne -
Lee Rider efekty specjalne -
Anne Marie Walters efekty specjalne -
Steven Warner efekty specjalne -
David Watkins efekty specjalne -
Barry Whitrod efekty specjalne -
David Williams efekty specjalne -
Simon Webber efekty specjalne -
David Brighton efekty specjalne (Malta) -
Michael Durkan efekty specjalne (Malta) -
Raymond Ferguson efekty specjalne (Malta) -
Peter Fern efekty specjalne (Malta) -
Steven C. Foster efekty specjalne (Malta) -
John Herzberger efekty specjalne (Malta) -
Peter White efekty specjalne (Malta) -
Christopher Brennan efekty specjalne (Malta) -
Cliff Corbould efekty specjalne (Malta) -
Jeff Clifford efekty specjalne (Maroko) -
Abdellah Joudi efekty specjalne (Maroko) -
Mark Meddings efekty specjalne (Maroko) -
Hanin Ouidder efekty specjalne (Maroko) -
Peter Skehan efekty specjalne (Maroko) -
El Hassan Tib efekty specjalne (Maroko) -
Stuart Digby efekty specjalne (Wielka Brytania) -
Michael Dunleavy efekty specjalne (Wielka Brytania) -
Paul Dunn efekty specjalne (Wielka Brytania) 7.0
Kenneth Herd efekty specjalne (Wielka Brytania) -
Dave Miller efekty specjalne (Wielka Brytania) -
John Pilgrim efekty specjalne (Wielka Brytania) -
Graham Povey efekty specjalne (Wielka Brytania) -
Timothy Stracey efekty specjalne (Wielka Brytania) -
Paul Taylor efekty specjalne (Wielka Brytania) -
Ian Thompson efekty specjalne (Wielka Brytania) -
Colin Umpelby efekty specjalne (Wielka Brytania) -
Alan Young efekty specjalne (Wielka Brytania) -
Carol McAulay efekty specjalne (asystent) -
Karl Derrick efekty specjalne (niewymieniony w czołówce) -
Franco Galiano efekty specjalne (Włochy) (niewymieniony w czołówce) -
Barrie Gower technik (niewymieniony w czołówce) -
Rachael Haupt efekty specjalne (niewymieniony w czołówce) -
Doug McCarthy technik (niewymieniony w czołówce) -
Astrig Akseralian projektant animatroniki -
Graham Riddell projektant animatroniki (niewymieniony w czołówce) -
Dave Roddham technik (niewymieniony w czołówce) -
Jody Taylor technik (niewymieniony w czołówce) -
Dan Frye efekty specjalne (niewymieniony w czołówce) -
Anthony Parker efekty specjalne (niewymieniony w czołówce) -
Stephen Shelley technik (niewymieniony w czołówce) -
Sam Woodward efekty specjalne (asystent) (niewymieniony w czołówce) -
Pozostała Ekipa
Średnia
Louis DiGiaimo dobór obsady -
Billy Dowd dobór obsady -
Kathleen Mackie dobór obsady (Wielka Brytania) -
Mustapha Charif dobór obsady (Maroko) -
Rob Martin dobór obsady (asystent) -
Stephanie Corsalini dodatkowy dobór obsady (USA) -
Barbara L. Roche dodatkowy dobór obsady -
Phil Neilson koordynator kaskaderów -
Stuart Clark
kaskader dublujący: Russell Crowe
-
Peter White kaskader dulujący: Russell Crowe -
Randy Miller kaskader dublujący -
Ryan Alber kaskader dublujący -
Sebastian Abbatiello kaskader -
Carlo Antonioni kaskader -
Ben Bellman kaskader -
Georges Branche kaskader -
Manuel Cabrera kaskader -
Sergio Casadei kaskader -
Alessandro Casalino kaskader -
Viktor Červenka kaskader -
Alejandro Cobo kaskader -
Eugene Collier
kaskader
-
Gianluca Coppetta kaskader -
Forbes Cowan kaskader -
Ricardo Cruz kaskader -
Michel Didier kaskader -
Walter Difrancesco kaskader -
Petr Drozda kaskader -
Zdeněk Dvořáček kaskader -
Mohammed Enahal kaskader -
David Faivre kaskader -
Neil Finnighan kaskader -
Kamil Fojtik kaskader -
Alejandro García kaskader -
Joss Gower kaskader -
Carlton Headley kaskader -
Peter Hric kaskader -
Martin Hub kaskader -
Charles Jarman
kaskader
-
Chuck Jeffreys kaskader -
Kevin Johnson kaskader -
Morgan Johnson kaskader -
Radowan Kak kaskader -
Vincent Keane kaskader -
Ivo Krištof kaskader -
Mike Lambert kaskader -
Derek Lea kaskader -
Stephanie Lelievre kaskader -
Miroslav Lhotka kaskader -
Guy List kaskader -
Trevor Lovell kaskader -
Tony Lucken kaskader -
Tom Lucy kaskader -
Robbie MacFarlane kaskader -
Chris Manger kaskader -
Ivan Mica kaskader -
Peter Miles kaskader -
Graham Mullins kaskader -
Mustapha Natouri kaskader -
Miroslav Navrátil kaskader -
Mark Anthony Newman kaskader -
Ray Nicholas
kaskader
-
Peter Olgyay kaskader -
Jane Omorogbe kaskader -
Hernan Ortiz kaskader -
Pauline Richards kaskader -
Marc Roberts kaskader -
Jean-Phillipe Roman kaskader -
Ken Scotland kaskader -
José María Serrano kaskader -
C.C. Smiff kaskader -
Gordon Smith kaskader -
Brian Smyj
kaskader
-
Eddie Stacey kaskader -
R.J. Steel kaskader -
Jennifer Stoute kaskader -
Marek Tóth kaskader -
Martin 'Mato' Uhrovcik kaskader -
Pavel Vokoun kaskader -
Ian Walker kaskader -
Seoras Wallace kaskader -
David Weiss kaskader -
Tubardh Wilson kaskader -
Eugenio Alonso Yenes kaskader -
Colette Appleby dubler (Wielka Brytania) -
Jim Durban dubler (Wielka Brytania) -
Mark Fisher dubler (Wielka Brytania) -
Patrick Flanagan dubler (Wielka Brytania) -
Aidan Harrington dubler (Wielka Brytania) -
Nicky White dubler (Wielka Brytania) -
Robert Dawson projekt czołówki -
Monique Angeon treser zwierząt -
Carmel Flores treser zwierząt -
Thierry Le Portier treser zwierząt -
Paul 'Sled' Reynolds treser zwierząt -
Kathleen Pirelli treser zwierząt (Maroko) -
Fess Reynolds treser zwierząt (Maroko) -
DeAnne Zarkowski treser zwierząt (Maroko) -
Karen Le Portier treser zwierząt (Malta) -
Pasquale Martino treser zwierząt (Malta) -
Randy Miller treser zwierząt (Malta) -
Pietro Rosella treser zwierząt (Malta) -
Klemens Becker operator steadicam -
Klemens Becker operator kamery -
Peter Taylor operator kamery -
Ben Gooder operator kamery (Malta) -
Felix Schroer operator kamery (Malta) -
Clive Jackson operator kamery (druga ekipa) -
Branko Knez operator kamery (druga ekipa) -
Brahim Ait Belkas kamerzysta (asystent) -
Maricella Ramirez kamerzysta (asystent) -
Driss Ayad kamerzysta (asystent) (Maroko) -
Vic Chandler elektryk -
Dave McWhinney elektryk -
Gary Nagle elektryk -
Fred Todd elektryk -
Tahar Ajoualil elektryk (Maroko) -
Abdelkader Bennouna elektryk (Maroko) -
Hicham Bouchta elektryk (Maroko) -
Abdellatif El Ansary elektryk (Maroko) -
Ismail El Moulloua elektryk (Maroko) -
Mohammed Rami elektryk (Maroko) -
Dean Brkic elektryk (Malta) -
Vlado Ceh elektryk (Malta) -
Istvan Denc elektryk (Malta) -
Damir Radinović elektryk (Malta) -
Stjepan 'Stef' Vrbanic elektryk (Malta) -
Željko Vrščak elektryk (Malta) -
Giancarlo McDonnell elektryk (Malta) -
Sascha Mieke prowadzący ostrość -
Simon Hume prowadzący ostrość -
Tim Fleming prowadzący ostrość (Malta) -
Nick Penn prowadzący ostrość (Malta) -
Ashley Bond prowadzący ostrość (Wielka Brytania) -
Eamonn O'Keeffe prowadzący ostrość (Maroko) -
Keith McNamara prowadzący ostrość (druga ekipa) -
Zoran Mikinčić prowadzący ostrość (druga ekipa) -
Steve Davis oświetlenie -
Jaap Buitendijk fotosista -
Steve Dent koordynator kaskaderów (asystent) (niewymieniony w czołówce) 8.0
Daniele Botteselle oświetlenie (niewymieniony w czołówce) -
Steve Koster operator kamery (niewymieniony w czołówce) -
Ridley Scott
operator kamery (niewymieniony w czołówce)
7.6
Clanranald Trust kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Ian van Temperley kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Robert Jauregui kaskader dublujący (niewymieniony w czołówce) -
Andreas Petrides kaskader dublujący (niewymieniony w czołówce) -
Cedric Proust
kaskader (niewymieniony w czołówce)
-
Tim Burke nadzorca efektów wizualnych -
Nicola Brodie grafik komputerowy -
Philip Borg grafik komputerowy -
Hani AlYousif zecer -
Klaudija Cermak zecer -
Mike Connolly zecer -
Paul Edwards koordynator efektów wizualnych (asystent) -
John Hardwick zecer -
Rob Harvey nadzorca efektów wizualnych -
Lorea Hoye koordynator efektów wizualnych -
Michael Illingworth zecer -
Louise Lattimore zecer -
Kevin Modeste grafik komputerowy -
Steve Murgatroyd zecer -
John Nelson nadzorca efektów wizualnych -
Emma Norton koordynator efektów wizualnych -
Craig Penn grafik komputerowy -
Nikki Penny producent efektów wizualnych -
Ian Plumb zecer -
Richard Roberts zecer -
Wesley Sewell
montaż efektów wizualnych
-
Chris Shaw grafik komputerowy -
Simon Stanley-Clamp zecer -
Gabriel White grafik komputerowy -
John Attard efekty cyfrowe (niewymieniony w czołówce) -
Rob Blue tworzący w technologii cyfrowej (niewymieniony w czołówce) -
Stephen Dryer zecer (niewymieniony w czołówce) -
Neil Hughes księgowy produkcji -
Laurent Hugueniot nadzorca grafiki komputerowej -
Robin Shenfield producent wykonawczy efektów wizualnych -
Diana Stulic koordynator efektów wizualnych -
Jimmy Weedon montaż efektów wizualnych (dodatkowy) -
Simon Hughes operator skanowania (niewymieniony w czołówce) -
Simon Hughes operator zapisu (niewymieniony w czołówce) -
Todd Sarsfield operator skanowania (niewymieniony w czołówce) -
Todd Sarsfield operator zapisu (niewymieniony w czołówce) -
Gérard Lesage kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Samir Kadric elektryk -
Yann Mari Faget dobór obsady (Maroko) (asystent) (niewymieniony w czołówce) -
Pia Zammit dobór obsady (asystent) (niewymieniony w czołówce) -
Gavin Greenaway dyrygent -
Abdessalam Ait Abdelah księgowy (asystent) -
Michael Beaudin księgowy (asystent) -
Tabitha Burrill księgowy (asystent) -
Carmel Cassidy księgowy (asystent) -
Christopher Conkling księgowy -
Kevin Greene księgowy -
Crystal Hawkins księgowy produkcji -
Sylvia Mackintosh księgowy (asystent) -
Helen Medrano księgowy produkcji (asystent) -
Nolan B. Medrano księgowy (asystent) -
Julian Murray księgowy (asystent) -
Jean Simmons księgowy (asystent) -
Jennifer Stivala księgowy (asystent) -
Myriam Tayebi księgowy (asystent) -
Betty Williams księgowy (asystent) -
Joan Zulfer księgowy (asystent) -
Myriam Loukili księgowy produkcji (niewymieniony w czołówce) -
Frédéric North pilot helikoptera (niewymieniony w czołówce) -
Hamid Ait Timaghrit dodatkowy dobór obsady (niewymieniony w czołówce) -
Tom Lent
dobór głosu (niewymieniony w czołówce)
-
Ross Slater układacz (niewymieniony w czołówce) -