Aktywność

Appaloosa (2008)

Ocena tylko 6, pomimo tak dobrej obsady. Harris próbował wrócić do starego dobrego westernu, niestety nie do końca się udało. Nie jest, źle, ale momentami wieje nudą. Bardzo mnie rozczarował Irons

1000 lat po Ziemi (2013)

Jeden z moich ulubionych reżyserów Shyamalan znowu mnie zaskoczył. Tym razem zaskoczył mnie negatywnie. Wynudziłem się jak nie wiem co cały czas zastanawiając się, co autor miał na myśli. Zdjęcia doskonałe i to jest na plus.

Warcraft: Początek (2016)

Gralo się kiedyś grało, ale do rzeczy. Nie przepadam za ekranizacjami gier, ponieważ zrobić dobry film na podstawie gry jest trudno. Głównie chodzi oczywiście o scenariusz, zaś resztę w obecnych czasach można nadgonić efektami. W tym jednak przypadku wyszło dobrze, scenariusz jest w miarę, zaś same CGI mistrzowskie.

Frank Silva (I)

Artysta bardzo związany z Lynchem.

Stellan Skarsgård baronem Harkonnenem!

Bardzo dobry wybór. Jeden z moich ulubionych aktorów zagra w ekranizacji jednej z moich ulubionych powieści fantastycznych.

David Lynch nie jest zainteresowany oglądaniem remake'u "Diuny"

Zgadzam się z PolepioneKadry, myślę, że gdyby Lynch miał takie same możliwości kręcenia filmu, jakie miał później przy innych produkcjach, film byłby lepszy. Należy jednak zaznaczyć, że Herbert nie należy do pisarzy łatwych w ekranizacji, może prawie tak jak Tolkien. Dodam tylko, że skoro tą "nieudaną" Diunę ja oceniam na 9, co by było gdyby były fundusze …

Problem weryfikacji użytkownika FDB.PL

Chciałem poinformować, że zawiesiło się weryfikowanie użytkownika w sugestiach, dotyczy to zarówno komenatrzy jak i samego głosowania. Próbowałem zamykać okno całkowicie i na nowo otwierać dalej to samo. Polega to na tym, że mimo, że wskazuje wszystkie poprawne zdjęcia, cały czas wyskakuje następne sprawdzenie.

EDIT Już działa, nie wiem co to było.

Za to teraz nie działa głosowanie ;/, chociaż dodawanie nowej sugestii działa.
Tak czy siak warto się przyjrzeć problemowi.

EDIT2 Sorki, nie zauważyłem, że nie mogę już głosować.
No to w takim razie pytanie dlaczego jest miesięczny limit na głosowanie?

EDIT3
Jeszcze jedna sprawa, edytuję ten post, bo nie chcę śmiecić, już to kiedyś miałem, znowu zmniejszyła mi się nagle czcionka na stronach FDB.
Zaznaczam, że na innych stronach jest jak było, kiedyś to miałem, ale potem wróciło do normy. nie wiem co jest grane
Ciekawe, czy ktoś też miał kiedyś podobny przypadek?

Diuna (2021)

Oj oj, koniecznie muszę to obejrzeć. Kolejna ekranizacja mojej ukochanej sagi fantastycznej. Oby chociaż dorównało Diunie Lyncha.

Diuna (2000)

Dawno, dawno temu oglądałem ten film, nie mogę więc go ocenić. Pamiętam jak długi był straszliwie i również, że zdecydowanie mniej mi się podobał od wersji Lyncha.

Diuna (1984)

Dobra, więc będę bronił tego dzieła. Film ma swoją konwencję, która nie każdemu może się podobać. Jest to wizja artystyczna Lyncha, a wiadomo powszechnie, że to wizjoner. Na pewno film można jeszcze było dopracować, ale trzeba brać pod uwagę, że był to chyba pierwszy film Lyncha nie kameralny, robiony z rozmachem. Scenografia jest doskonała, aktorstwo przednie. Podejrzewam, że film zraża przez swoją teatralność, no ale tak miało być.

Proszę czekać…