Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Najlepsze najgorsze horrory - IX przegląd filmów klasy B 4

IX edycja przeglądu kina klasy B: Najlepsze z Najgorszych składa hołd horrorom. Organizatorzy tym razem pokażą absurdalną przemoc, niskobudżetowe, krwawe efekty specjalne i dużo czarnego humoru. Zapraszamy do Lublina.

Zdjęcie promocyjne horroru Martwe zło.

Najnowszy, IX przegląd kina klasy B: Najlepsze z Najgorszych poświęcony będzie horrorom. Wszak ogromna część filmów klasy B to właśnie horrory. Przygotujcie się psychicznie, bo będzie naprawdę strasznie! Niskie budżety, absurdalne dialogi, kiepskie aktorstwo, kosmici, potwory, fabuła nie trzymająca się kupy, a także zaangażowanie i pasja autorów, to tylko niektóre cechy wspólne najgorszych filmów w historii kinematografii światowej. Kino klasy B zaraża entuzjazmem twórców, który udziela się także widzom. W programie przeglądu zobaczymy bardzo złe filmy, które jednak wpisane zostały do kanonu kina kultowego.

WSTĘP NA WSZYSTKIE SEANSE TYLKO DLA WIDZÓW PEŁNOLETNICH, O MOCNYCH NERWACH.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM IX PRZEGLĄDU KINA KLASY B:

18.07 / poniedziałek / godz. 21:00

Martwe zło, reż. Sam Raimi
horror / USA / 1981 / 85 min.

Grupa przyjaciół na wakacjach, w opuszczonym domku w lesie, przypadkowo przywołuje do życia demony. Niesamowita atmosfera, niedorzeczne sytuacje i fantastyczny Bruce Campbell (filmowy Ash) walczący do upadłego z siłami nieczystymi. Wizualna uczta dla fanów krwawych horrorów i czarnego humoru. Niskobudżetowy film klasy B, który przeszedł do czołówki kina kultowego, jeden z najpopularniejszych horrorów XX wieku.

Bruce Campbell jako Ash w filmie Martwe zło.

19.07 / wtorek / godz. 21:00

Re-animator, reż. Stuart Gordon
horror, s-f / USA / 1985 / 86 min.

Niepokorny student medycyny przeprowadza eksperymenty, mające na celu ożywianie zmarłych, co prowadzi do przerażających konsekwencji. Film oparty na powieści H. P. Lovecrafta pt. „Herbert West – Reanimator”. Krwawe i nielogiczne sceny, niezapomniane wrażenia i mdłości gwarantowane. Czołówka horrorów klasy B.

Jeffrey Combs jako Herbert West w horrorze Reanimator.

20.07 / środa / godz. 21:00

Uliczny chłam, reż. James M. Muro
horror / USA / 1987 / 91min.

W dzielnicy amerykańskich slamsów, właściciel sklepu monopolowego sprzedaje bezdomnym tajemniczy specyfik, który jak się okazuje ma bardzo toksyczne działanie. Anarchistyczny, niezależny horror klasy B wpisany do kanonu kina kultowego. Autor scenariusza przyznał, że chciał demokratycznie obrazić każdą grupę społeczną tej planety. Wyjątkowo niesmaczny obraz, który zostaje w pamięci na długo, a przy tym budzi refleksje na temat naszego konsumpcyjnego społeczeństwa.

Kadr z Ulicznego chłamu.

WSTĘP NA WSZYSTKIE SEANSE TYLKO DLA WIDZÓW PEŁNOLETNICH, O MOCNYCH NERWACH.

Każdy pokaz będzie poprzedzony krótką prelekcją. Wstęp: 5 zł

Organizacja: Centrum Kultury w Lublinie, Nowa Aleksandria
Miejsce: Wirydarz Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, Lublin

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 7

Avatar square 200x200
Quagmire 2016-07-05

Prawie zemdlałem z wrażenia. Jeszcze nigdy nie widziałem tego w kinie (oj tam, oj tam, ogródek Centrum Kultury można nazwać kinem), ekscytuje się jakbym miał zobaczyć po raz pierwszy, a widziałem już kilkanaście razy. Mam nadzieję, że publiczność odniesie się do klasyka z szacunkiem :)

Asmodeusz 2016-07-05

ah ten kicz

Rafał 2016-07-05

Szkoda że takie dobre seanse w Lublinie :)

Arkadiusz Turek CervantesPL 2016-07-05

@CervantesPL To tylko Przegląd filmów klasy B (dość unikatowy). We wrześniu odbędzie się w CK w Lublinie II Splat!FilmFest – horror festival! Wybieramy się jako redakcja i będziemy robić pełną relację z tego Festiwalu wraz z recenzjami filmów. Niebawem, jak poznamy szczegółowy program, napiszemy o tym artykuł, żeby nikt kto jest zainteresowany nie przegapił :)

Redox CervantesPL 2016-07-06

@CervantesPL Ostatnio we Wrocławiu w kinie NH był podobny festiwal "Moico Enjoy Movies Najlepsze najgorsze filmy świata", więc tego typu eventy nie są jakimiś odosobnionymi przypadkami.

Rafał Redox 2016-07-06

@Redox Pewnie nie są, mieszkam w Łodzi i niby śledzę różne wydarzenia, lecz ostatnio udało mi się znaleźć coś takiego. Letni Festiwal Filmowy Polówka, gdzie przez ponad 2 miesiące są puszczane filmy lecz pod chmurką.

Tromonika CervantesPL 2016-07-16

@CervantesPL Tylko Najlepsze Najgorsze z Lublina zaczęły się rok temu i odbywają się (poza małą przerwą) cyklicznie, co miesiąc, tak regularnego przeglądu chyba nie ma nigdzie poza Lublinem :))

Proszę czekać…