Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

"Dumbo" i "Piotruś Pan" posiadają kontrowersyjne treści - będzie ostrzeżenie na Disney+ 1

Na Disney+ pojawiło się kilka klasycznych animacji Walta Disneya. Wraz z nimi na platformie wyświetlane będzie także ostrzeżenie o kontrowersyjnych treściach, które można znaleźć w niektórych tytułach.

Piotruś Pan, Dumbo, Fantazja oraz Zakochany kundel – te animowane klasyki Walta Disneya dołączyły do kolekcji, którą można znaleźć w ofercie platformy streamingowej Disney+. W ubiegłym roku firma dodała ostrzeżenie o treściach kontrowersyjnych, które w dzisiejszych czasach uznawane są za nieaktualne. Przed włączeniem filmu pojawi się plansza (przez około 10 sekund), która będzie informowała o negatywnych treściach.

Ten program zawiera negatywne przedstawienia i/lub złe traktowanie ludzi oraz kultur. Te stereotypy były złe wtedy, są złe dzisiaj. Zamiast usuwać te treści, chcemy uznać ich szkodliwy wpływ, uczyć się na nich i zainicjować rozmowy, aby wspólnie tworzyć bardziej integracyjną przyszłość. Disney jest zaangażowany w tworzenie historii z inspirującymi motywami, które odzwierciedlają bogatą różnorodność ludzkich doświadczeń na całym świecie.

Osobiście uważam, że to dobra decyzja Walta Disneya. Zdecydowanie lepszym wyjściem jest tego typu plansza ostrzegawcza, aniżeli cenzurowanie filmów oraz seriali, które powstały wiele lat temu. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 15

Olaf89

Disney się w grobie przewraca. Ta wytwórnia powinna już zmienić nazwę, bo to kalanie dobrego imienia twórcy i jego dorobku.

Alter_Al

Oglądałem Piotrusia Pana jako sześciolatek (tak by wynikało z daty premiery) i moje doświadczenie w pełni potwierdza potrzebę takiego komentarza. Te wszystkie szkodliwe treści tak mnie omotały, że na stare lata zostałem białym, umiarkowanie konserwatywnym heterykiem.
Mam nadzieję, że w kupionej przeze mnie w iTunes z myślą o wnuku wersji też pojawi się ten bezcenny wstęp.

rodimus007 Alter_Al

@Alter_Al Wyprało ci mózg te baje uczą wielu bardzo istotnych zachowań. Gdybe dzisiejsze dzieciaki oglądały takie bajeczki to nie były by taki wyzute z uczuć.

Alter_Al rodimus007

@rodimus007 No to coś prostszego w odbiorze: LOL

BBi

Jak by to powiedzieć, idiotyzm idiotyzmem goni,może jeszcze ocenzurują i wytną te "szokujące treści" z tych bajek :P

Bercik022

Kurde widziałem za dzieciaka kilka razy te bajki i za nic nie mogę ogarnąć o które treści chodzi, że taka decyzja Disneya. Może ktoś mi to naświetlić o które sceny chodzi ?

Darth_Artur

Ogólnie spoko podejście, chociaż pewnie dzieci i tak nie będą tego czytać, ale może będą z rodzicami rozmawiać o różnych sprawach. Tylko ciekawe co z innymi kwestiami w filmach Disneya, np. Mulan zabija setki żołnierzy wywołując lawinę – będzie ostrzeżenie ze zabijanie setek ludzi jest złe?

Proszę czekać…