Operacja Piorun 1965

Thunderball
Film

Emocjom nie ma końca, gdy agent 007 wkracza do akcji. Tym razem stawia czoła potężnemu złoczyńcy, który grozi zrównaniem z ziemią całego Miami w razie nie otrzymania ogromnego okupu. Zagrożone są miliony istnień, a ich przyszłość spoczywa na barkach jednego człowieka - Jamesa Bonda...

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Sean Connery
jako James Bond
Claudine Auger
jako Dominique "Domino" Derval
Adolfo Celi
jako Emilio Largo
Luciana Paluzzi
jako Fiona Volpe
Rik Van Nutter
jako Felix Leiter
Guy Doleman
jako Hrabia Lippe
Molly Peters
jako Patricia Fearing
Martine Beswick
jako Paula Caplan
Bernard Lee
jako M
Lois Maxwell
jako Panna Moneypenny
Roland Culver
jako Zagraniczny sekretarz

Emocjom nie ma końca, gdy agent 007 wkracza do akcji. Tym razem stawia czoła potężnemu złoczyńcy, który grozi zrównaniem z ziemią całego Miami w razie nie otrzymania ogromnego okupu. Zagrożone są miliony istnień, a ich przyszłość spoczywa na barkach jednego człowieka - Jamesa Bonda... opis dystrybutora

Gatunek
Akcja
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1990-12-29 (kino), 1965-12-09 (świat)
Wytwórnia
Eon Productions
Kraj produkcji
USA, Wielka Brytania
Inne tytuły
Ian Fleming's Thunderball (Wielka Brytania) (tytuł pełny)
Operacja "Piorun" (Polska) (tytuł TV)
007: Thunderball (Australia) (tytuł TV)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
125 minut
Budżet
9 000 000 USD
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

W przesłuchaniu do roli Domino brały udział: Raquel Welch, Julie Christie, Faye Dunaway, Yvonne Monlaur, Mary Menzies, Gloria Paul i Maria Grazia Buccella. zobacz więcej

Komentarze do filmu 6
pajki_filmaniak 7

W tym bondzie prze de wszystkim na 1 miejscu wyróżniają się aktorki film faktycznie lekko przydługawy ale dobry co najważniejsze

LoAnn 4

Za długa walka pod wodą, końcówka śmieszna, przeciwnik Bonda mało charyzmatyczny.

PoppinTom 7

Drugi legitny Bond w historii, jest kilka głupot. Prosta intryga, typowa dla serii. Piękne kobiety x 4. Dużo fajnych scen pod wodą. Pierwszy rakietowy plecak.

Khaosth 7

opinia na forum: "Dobry, gdyby nie te sceny akcji…"

Magic 9

Bond w klasycznej wersji. – "Thunderball" jest dla mnie klasyczną i już kultową pozycją w filmach o Bondzie. Wg mnie Connery najlepiej odgrywał rolę agenta 007. Niektóre sceny mogą nie mieć takiej świeżości jak w 1965 roku i mogą razić niektórych "drętwe" efekty specjalne, lecz trzeba pamiętać że film ma 44 lata. Moja ocena może nie jest obiektywna, ale mam sentyment do tych starych "Bondów" – 9/10.

Mis_Koralgol Magic 6

Ale i tak myślę że Dr No jest dużo lepszy. Nawet Goldfinger już bardziej mi się podobał (a właśnie sobie zrobiłem sesje :) ).

Jakoś te gadżety są na granicy niedorzeczności, a walka pod wodą przydługawa. Chociaż w Goldfingerze nie pasowało mi DLACZEGO on Bonda zostawił przy życiu (pomijając to żeby film mógł trwać :D – hasło jest mi bardziej przydatny żywy – ale po co – przez cały film Bond mu się nie przydał. Goldfinger burmuszył się jak Bond poznawał jego plan więc to nie dla przechwałki, a cel Bonda – przekuć go do brudnej bomby – czyli śmierć później lub dużo bardziej bolesna.

Wiem że dużo czasu minęło i trochę inne standardy są – teraz dałbym im może i 3-4/10 – przez sentyment mają te 6-7, ale niestety nie więcej.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
jacks
512 pkt.
2
Jankes
302 pkt.
3
piotrek681
60 pkt.
4
Perfik
52 pkt.
5
Kristo
52 pkt.
6
agata
42 pkt.
7
Camizi
26 pkt.
8
Sweet_Foxy
20 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

Fabuła

  • Opisy
  • Recenzje
  • Słowa kluczowe

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…