Ojciec Mateusz 2008-

Serial

Akcja serialu rozgrywa się w Sandomierzu i jego okolicach. Każdy z odcinków opowiada odrębną historię. Powracający z misji na Białorusi ksiądz Mateusz (Artur Żmijewski) zostaje wezwany przez biskupa (Sławomir Orzechowski). Na spotkaniu w kurii dowiaduje się, że obejmie probostwo w niewielkiej miejscowej parafii. Na… zobacz więcej

Reżyseria
,
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,
Artur Żmijewski
jako Ksiądz Mateusz Żmigrodzki / Mateusz Żmigrodzki / ...
Piotr Polk
jako Orest Możejko / Inspektor Orest Możejko / ...
Kinga Preis
jako Natalia Borowik, gospodyni księdza Mateusza / Natalia Borowik / ...
Rafał Cieszyński
jako Przemysław Gibalski, policjant / Przemysław Gibalski
Michał Piela
jako Aspirant Mieczysław Nocul / Mieczysław Nocul / ...
Jędrzej Taranek
jako Jędrzej Paruzel, policjant
Artur Pontek
jako Marian Marczak, policjant / Marian Marczak
Aleksandra Górska
jako Babcia Lucyna Wielicka, mieszkanka plebanii / Lucyna Wielicka / ...
Tomasz Więcek
jako Ludwik, policjant / Policjant Ludwik / ...
Katarzyna Burakowska
jako Emilka Kozłowska, podopieczna ojca Mateusza
Piotr Miazga
jako Bronisław Wierzbicki, policjant / Bronisław Wierzbicki / ...

Akcja serialu rozgrywa się w Sandomierzu i jego okolicach. Każdy z odcinków opowiada odrębną historię. Powracający z misji na Białorusi ksiądz Mateusz (Artur Żmijewski) zostaje wezwany przez biskupa (Sławomir Orzechowski). Na spotkaniu w kurii dowiaduje się, że obejmie probostwo w niewielkiej miejscowej parafii. Na pierwszej mszy odprawianej przez Mateusza poznajemy barwne grono jego parafian. Jest wśród nich jego gospodyni Natalia (Kinga Preis), Piotr – kościelny i organista w jednej osobie (Łukasz Lewandowski) i policjant Nocul (Michał Piela). Gdy niezwykły detektywistyczny talent nowego proboszcza się ujawni się, aspirant Nocul stanie się częstym gościem na plebanii. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat, Komedia, Kryminał
Słowa kluczowe
morderstwo, morderca, ksiądz, retrospekcja zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2009-05-18 (dvd)
Wytwórnia
Telewizja Polska - Agencja Filmowa
Baltmedia Sp. z o.o. (produkcja wykonawcza)
Agencja Filmowa Profilm (produkcja wykonawcza) zobacz więcej
Kraj produkcji
Polska
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
odc.: 45 minut
Wiadomości 6
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 18
Chemas 6

Bardzo często zdarzy mi się obejrzeć któryś tam odcinek, oczywiście najczęściej przypadkowo, i nowy i stary. I zawsze z przyjemnością. Nie jest to wybitne dzieło, ale swój klimat ma, Żmijewski bardzo dobrze odgrywa rolę księdza, a policjanci są zabawni. Poza tym nie lubię seriali, gdzie ciągnie się przez wszystkie odcinki a nawet sezony o zgroza, jedna historia, a tu mam za każdym razem coinnnego i można oglądać wybiórczo.

ZSGifMan 6

Serial całkiem niezły jak na współczesne polskie produkcje, wyróżnia się pewnym klimatem małego miasteczka i jego lokalnej społeczności. Nie od razu miałem taką opinię i raczej przyszła ona po latach, początkowo serial zbyłem i nie oglądałem więcej po jednym czy dwóch odcinkach, lecz po dłuższym czasie z przysłowiowego braku laku się znowu zainteresowałem podczas obiadków u mamusi ;) Teraz nie śledzę go jakoś strasznie, ale jak się trafia to chętnie oglądamy 'do kotleta', żeby się na coś pogapić też po obiedzie do herbaty itd. A ten Sandomierz… zagłębie zbrodni ;D Że się to miasto jeszcze nie wyludniło…?                

Maciek_Przybyszewski 7

Kopia, ale całkiem udana – Kopia włoskiego serialu przeniesiona w polskie realia udała się całkiem nieźle. Jestem po obejrzeniu pierwszej serii i na gorąco stwierdzam, że serial jest zabawny, nie nużący. Aktorzy dobrze dobrani i dobrze wcielający się w swoje role. Męczy troszkę fakt, że większość przestępców gryzie w końcu sumienie, idą do spowiedzi, a potem jak owieczki biegiem na komisariat. Policja tak naprawdę nie musi nic robić, bo każdy w końcu sam się przyzna do winy i chętnie ją odpokutuje. Wkrótce napiszę jak widzę drugą serię i może jakaś recenzja się pojawi.

EpicKama_14 10

Polecam 😉 I wcale nie tylko dla starszych osób!

dawidek98 1

Strasznie tandetny gniot dla emerytowanych babć.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Anonimowy
1500 pkt.
2
amondemon76
708 pkt.
3
arksi
439 pkt.
4
Chemas
288 pkt.
5
Czejen71
278 pkt.
6
piotrek681
217 pkt.
7
fredaser
75 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…