Ojciec Mateusz 2008-

Serial

Sandomierz to malowniczo położone miasteczko, w którym na pierwszy rzut oka czas płynie wolniej, a życie wydaje się spokojniejsze. Jednak nawet tutaj przestępcy nie śpią. Policjanci z sandomierskiej komendy mają pełne ręce roboty. Inspektor Możejko z poczciwymi aspirantami próbują zaprowadzić porządek, jednak nie… zobacz więcej

Reżyseria
,
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,
Artur Żmijewski
jako Ksiądz Mateusz Żmigrodzki / Ks. Mateusz Żmigrodzki / ...
Piotr Polk
jako Podinsp. Orest Możejko / Mł. insp. Orest Możejko / ...
Kinga Preis
jako Natalia Borowik, gospodyni księdza Mateusza / Natalia Borowik / ...
Rafał Cieszyński
jako Przemysław Gibalski, policjant / Przemysław Gibalski
Michał Piela
jako Asp. Mieczysław Nocul / Aspirant Mieczysław Nocul / ...
Jędrzej Taranek
jako Jędrzej Paruzel, policjant
Artur Pontek
jako Marian Marczak, policjant / Marian Marczak
Aleksandra Górska
jako Babcia Lucyna Wielicka, mieszkanka plebanii / Lucyna Wielicka, babcia Michała / ...
Katarzyna Burakowska
jako Emilka Kozłowska, podopieczna ojca Mateusza
Piotr Miazga
jako Bronisław Wierzbicki, policjant / Bronisław Wierzbicki / ...
Tomasz Więcek
jako Ludwik, policjant / Policjant Ludwik / ...

Sandomierz to malowniczo położone miasteczko, w którym na pierwszy rzut oka czas płynie wolniej, a życie wydaje się spokojniejsze. Jednak nawet tutaj przestępcy nie śpią. Policjanci z sandomierskiej komendy mają pełne ręce roboty. Inspektor Możejko z poczciwymi aspirantami próbują zaprowadzić porządek, jednak nie wszystkie poszlaki w śledztwach wydają się oczywiste. W rozwiązywaniu kryminalnych zagadek pomaga im ksiądz Mateusz, który nie tylko stanowi oparcie dla lokalnej społeczności, ale posiada rzadki, detektywistyczny talent. Opiekę nad sandomierską plebanią sprawuje wiecznie roztargniona Natalia. Razem z „babcią” Lucyną stanowią duet, który niemal za każdym razem wywołuje uśmiech. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat, Komedia, Kryminał
Słowa kluczowe
morderstwo, morderca, ksiądz, retrospekcja zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2009-05-18 (dvd)
Wytwórnia
Telewizja Polska - Agencja Filmowa
Baltmedia Sp. z o.o. (produkcja wykonawcza)
Agencja Filmowa Profilm (produkcja wykonawcza) zobacz więcej
Kraj produkcji
Polska
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
odc.: 45 minut
Wiadomości 6
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 19
Chemas 6

Bardzo często zdarzy mi się obejrzeć któryś tam odcinek, oczywiście najczęściej przypadkowo, i nowy i stary. I zawsze z przyjemnością. Nie jest to wybitne dzieło, ale swój klimat ma, Żmijewski bardzo dobrze odgrywa rolę księdza, a policjanci są zabawni. Poza tym nie lubię seriali, gdzie ciągnie się przez wszystkie odcinki a nawet sezony o zgroza, jedna historia, a tu mam za każdym razem coinnnego i można oglądać wybiórczo.

ZSGifMan 6

Serial całkiem niezły jak na współczesne polskie produkcje, wyróżnia się pewnym klimatem małego miasteczka i jego lokalnej społeczności. Nie od razu miałem taką opinię i raczej przyszła ona po latach, początkowo serial zbyłem i nie oglądałem więcej po jednym czy dwóch odcinkach, lecz po dłuższym czasie z przysłowiowego braku laku się znowu zainteresowałem podczas obiadków u mamusi ;) Teraz nie śledzę go jakoś strasznie, ale jak się trafia to chętnie oglądamy 'do kotleta', żeby się na coś pogapić też po obiedzie do herbaty itd. A ten Sandomierz… zagłębie zbrodni ;D Że się to miasto jeszcze nie wyludniło…?                

Maciek_Przybyszewski 7

Kopia, ale całkiem udana – Kopia włoskiego serialu przeniesiona w polskie realia udała się całkiem nieźle. Jestem po obejrzeniu pierwszej serii i na gorąco stwierdzam, że serial jest zabawny, nie nużący. Aktorzy dobrze dobrani i dobrze wcielający się w swoje role. Męczy troszkę fakt, że większość przestępców gryzie w końcu sumienie, idą do spowiedzi, a potem jak owieczki biegiem na komisariat. Policja tak naprawdę nie musi nic robić, bo każdy w końcu sam się przyzna do winy i chętnie ją odpokutuje. Wkrótce napiszę jak widzę drugą serię i może jakaś recenzja się pojawi.

Chemas 6

Tak sobie dzisiaj z nudów rzuciłem okiem na któryś tam odcinek i stwierdzam, że Sandomierz to najbardziej niebezpieczne miejsce na ziemi. Jak ktoś się zamierza tam przeprowadzić, musi być gotowy na wielkie ryzyko. Dobrze mieć chody u księdza, który jako jedyny myśli :) Pod żadnym pozorem nie można być, mieszkać, chodzić samotnie! Nie ma wtedy alibi i trafia się na dołek, chociaż niektórzy (patrz bezdomni) są z tego zadowoleni. A tak w ogóle nadal lubię sobie zarzucić ten serial :)

EpicKama_14 10

Polecam 😉 I wcale nie tylko dla starszych osób!

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Anonimowy
1500 pkt.
2
amondemon76
708 pkt.
3
arksi
439 pkt.
4
Chemas
300 pkt.
5
Czejen71
298 pkt.
6
piotrek681
217 pkt.
7
tadek453
116 pkt.
8
fredaser
79 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…